שתף קטע נבחר

פאניקה בישיבות ההסדר: הקיצוץ - קריסה

ישיבות ההסדר יוצאות למאבק נוכח הכוונה לקצץ 60% מתקציבן. במכתב שיצא היום נטען כי המהלך יוביל לקריסתן, מאחר שכבר היום "ישיבות רבות אינן מצליחות לשלם לספקים באופן שוטף". באיגוד יוזמים שיתוף פעולה עם הישיבות החרדיות

גם מוסדות התורה בציונות הדתית נאבקים על חייהם. איגוד ישיבות ההסדר יצא למאבק נגד קיצוץ חד שהוא צופה בתקציב המוסדות בהיקף של כ-60%, והוא קורא לשרי "הבית היהודי" להתנגד לתקציב המדינה אם ייכלל בו. במכתב ששלח לחברי הסיעה, טען מנכ"ל האיגוד, איתן עוזרי, כי קיצוץ של 600 מיליון ש"ח בתקציב הישיבות, הוא מהלך שיביא לקריסתן.

 

<< עוד חדשות, כתבות ותוכן - בעמוד הפייסבוק של ynet >>

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

לדבריו, כבר מאז שנת הכספים הנוכחית, 2013, קוצצה התמיכה במוסדות התורה של הציונות הדתית בכ-20% מהתקציב הרגיל, אך מאחר שטרם אושר תקציב מדינה לשנה זו, בחודש מאי היא קוצצה ב-20% נוספים. "כבר עתה יש ישיבות רבות שאינן מצליחות לשלם לספקים ולשלם משכורות באופן שוטף", אמר.

 

מגעים לשיתוף פעולה עם החרדים

עוזרי הפציר בח"כים להתנגד בכל תוקף לגזירות המסתמנות, וטען כי לא ייתכן שיתרחשו בשעה שבציונות

הדתית יש 12 חברי כנסת, והיא שותפה בכירה בהנהגת המדינה: "איננו יכולים להרשות לעצמנו את הפגיעה העצומה בעולם התורה בכלל, ואת קריסתו הכלכלית של מפעל ישיבות ההסדר", כתב מנכ"ל האיגוד במכתב שהגיע שהגיע לידי ynet. הוא אף הודיע על כנס חירום שיקיימו ראשי ומנהלי הישיבות בשבוע הבא.

 

באיגוד הישיבות מציינים כי מאבקם עשוי לשרת גם את מוסדות התורה החרדיים שחרב הקיצוצים מאיימת אף עליהם, מכוח אותם סעיפי קיצוץ, ולמעשה מאפשרת ברית לא שגרתית בין הצדדים.

 

המהלך מתרחש בשעה ש"הבית היהודי" עצמו מואשם על ידי החרדים כמי שממיט אסון על עולם הישיבות. עוזרי מקיים מגעים עם נציגי איגוד מנהלי הישיבות החרדיות, במטרה לשתף פעולה במאבק.

 

בשעה זו מתנהל דיון על התקציב, שבמהלכו ייאבק יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, נגד הקיצוץ הצפוי.

 

  • בהכנת הכתבה סייע אביטל להב

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פגיעה אנושה. ישיבת ההסדר בקריית שמונה
מומלצים