שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עם חזירים ודמם: מחאה בקניה נגד שכר המחוקקים
  אזרחים בקניה זועמים על דרישות השכר המופרזות של חברי הפרלמנט, שמעוניינים לקבל יותר מפי 100 משכר המינימום הזעום במשק. כדי לחדד את דעתם על חמדנות המחוקקים, הביאו עמם המפגינים חזירים שישתו מדם חזירים אחרים

  בזמן שבישראל מוחים על עלויות המחיה הגבוהות של ראש הממשלה באמצעות ממים בפייסבוק, האזרחים בקניה בחרו במחאה בוטה יותר. 200 בני אדם הפגינו היום (יום ג') מול בניין הפרלמנט בניירובי נגד דרישות השכר המופרזות של חברי הפרלמנט, ולצדם מחו חזירים, שאותם האכילו המפגינים - בדם חזירים.

   

  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של ynet

   

  משטרת קניה פיזרה את ההפגנה באמצעות גז מדמיע ותותח מים. ארגוני זכויות אדם הסבירו שארגנו את המחאה הפרובוקטיבית, שזכתה לתמיכה רבה ברשתות החברתיות, כדי לבטא את הכעס של אזרחי קניה על הפוליטיקאים שדורשים להעלות את שכרם, רק כחודשיים מאז תחילת כהונתם.


  מתבוססים בדמם. המחאה נגד דרישות השכר (AFP) (AFP)
  מתבוססים בדמם. המחאה נגד דרישות השכר(AFP)

   

  חיילים וחזירונים בניירובי (AFP) (AFP)
  חיילים וחזירונים בניירובי(AFP)

   

  חברי הפרלמנט בקניה מרוויחים 532 אלף שילינגים (כ-6,300 דולרים) בחודש. אך דרישתם הנוכחית היא שכר בגובה של 850,000 שילינגים (כ-10,160 דולרים), לא כולל הוצאות נוספות. נשיא קניה אמנם העלה לאחרונה את שכר המינימום במשק ב-14% ל-6,498 שילינגים (כ-77.4 דולרים) אך רבים מהעובדים בקניה מרוויחים עוד פחות משכר זה, הזעום גם כך ביחס לישראל ולמדינות המערב. למעשה, דורשים חברי הפלרמנט שכר שהוא גבוה פי 100 משכר המינימום.

   

  לפי המארגנים, חברי תנועת "לכבוש את הפרלמנט" ("Occupy Parliament"), המחאה נועדה לחשוף את השחיתות הפוליטית ובצע הכסף בכלכלה הקנייתית, הגדולה ביותר במזרח אפריקה. "שפכנו את דם החזירים כדי להראות עד כמה המחוקקים שלנו חמדנים כמו החזירים", אמר בוניפייס מוואנגי, שכינה אותם "MPigs" (ח"כזירים). דקות לאחר מכן, הוא נעצר על ידי המשטרה.

   

  מפגינים שופכים דם חזירים מול בניין הפרלמנט (AFP) (AFP)
  מפגינים שופכים דם חזירים מול בניין הפרלמנט(AFP)

    

  לא מדובר בפעם הראשונה שבה מוחים בקניה באופן מקורי נגד חמדנות חברי

   הפרלמנט. בינואר, הפגינו מאות מול בניין הפרלמנט והציתו ארונות קבורה נגד המחוקקים שהצביעו לשלש את הבונוסים שמוענקים להם בתום תקופת כהונתם. נשיא קניה לשעבר, מאווי קיבאקי, סירב לחתום על העלאה זו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים