שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תחבורה ציבורית בחיפה - מתכוננים למטרונית

  הפעילות לקראת תחילת הפעלת המטרונית באזור חיפה צוברת תאוצה. בשלב ראשון מבוטלים שני קווי אוטובוס ותיקים, שישה קווים חדשים מצטרפים ואחרים ישונו

  ביום שישי הקרוב (24.5) ייחנכו במפרץ חיפה שישה קווי אוטובוס חדשים, במסגרת ההיערכות להפעלת המטרונית בחודש אוגוסט הקרוב. בחברת יפה נוף, האחראית על הפרויקט, אמרו כי המהלך נועד להרגיל את הציבור בהדרגה למערכת התחבורה החדשה במפרץ. במהלך המוגדר "פעימה ראשונה" יבוטלו גם שני קווים ותיקים, ולוחות זמנים של קווים אחרים ישתנו.

   

   

  הקווים החדשים הינם קווי רוחב בין הקריות, וכולם יתחילו או יסיימו את הנסיעה בקריית אתא:

   

  קו 21 - חוצות המפרץ-צומת קריית אתא-קריית בנימין-קריית אתא

  קו 22 - נווה גנים-קריית מוצקין-צומת קריית אתא-בן-עמי-קריית אתא

  קו 23 - קריית ים-צומת קריית אתא-בן-עמי-קריית אתא

  קו 24 - אזרו תעשייה קריית ביאליק-מרפאת זבולון-צומת קריית אתא-גבעת טל-קריית אתא

  קו 25 - גבעת טל, קריית אתא-צומת קריית אתא-מרפאת זבולון-קריון (כיוון אחד בלבד)

  קו 26 - חוף קריית חיים-צומת קריית אתא-שכונת תל-חי-קריית אתא

   

  בנוסף, קווים 64 ו-64א' יבוטלו, לוחות הזמנים של קווים 52, 59, 62 ו-63 השתנו, ושעות הפעילות של קווים 61 ו-61 א' יצומצמו. באזור נשר, ישונו מסלולי הקווים 76 ו-77.

   

   

  כדאי להזכיר כי הקווים החדשים יובילו את הנוסעים לא רק בין הקריות, אלא לכיוון שלושת המסלולים המרכזיים של המטרונית. קו אחד שייצא מקריית אתא לכיוון ציר ההסתדרות והעיר התחתית בחיפה, אחר שייצא מצפון קריית מוצקין (כורדני, התחנה הצפונית של המטרונית), דרך קריית ים (הציר המערבי) לשכונת הדר בחיפה, והקו הארוך מכורדני דרך הצ'קפוסט, העיר התחתית ועד מרכזית חוף, בדרום חיפה.

   

   

  מנכ"ל חב' יפה נוף, ערן לויטה, אמר היום, כי "ההחלטה לבצע מהלך מקדים של שיפורים ושינויים חלקיים, עוד לפני הפעלת המטרונית, נועדה לסייע לציבור להתרגל לחלק מקווי האוטובוס החדשים ולאמצעי ההסברה בהם נעשה שימוש גם עם הפעלת המטרונית".

   

  עם תחילת השירות בקווים החדשים, אמורים עשרות נציגים לחכות לנוסעים בתחנות, להסביר להם על השינויים בקווים ויסייעו להם למצוא את הקו המתאים להם. במקביל, יישלחו עלונים לבתי התושבים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים