שתף קטע נבחר

ראש העיר רמה"ש מואשם במרמה והפרת אמונים

הפרקליטות טוענת שיצחק רוכברגר קיבל בין 2004 ל-2006 שכר מתפקיד נוסף מעבר לעירייה, וזייף פרטים על מנת לקבל החזר הוצאות. עוד לפני תחילת החקירה המשטרתית החזיר רוכברגר 117,894 שקל. רוכברגר: "חבל שאין פרשנות והכול פלילי"

עוד ראש עיר מואשם במרמה והפרת אמונים: כתב אישום הוגש היום (ב') בבית משפט השלום בתל אביב נגד ראש עיריית רמת השרון, יצחק רוכברגר, בגין עבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד, ומרמה והפרת אמונים בתאגיד.

 

 

מכתב האישום, שהוגש לאחר שימוע שהתקיים בפני פרקליט המדינה, עולה כי בין 2004 ל-2006 כיהן רוכברגר כיו"ר הקרן להשתלמות של עובדי הרשויות המקומיות, במקביל לכהונתו כראש עיר. רוכברגר עבר על החוק מכיוון שאסור היה לו לקבל שכר מעבר לשכר על עבודתו כראש עיר. בתגובה לדברים מסר עורך דינו של רוכברגר שמדובר במחלוקת על הפרשנות שנתן הנאשם להחזר ההוצאות שקיבל.

 

על פי כתב האישום, רוכברגר הגיע להבנה עם בכירים בקרן כדי לאכוף את האיסור בחוק, והם הסכימו שהחל ממרס 2005 ואילך יוגדל ל-6,000 שקל סכום ההוצאות החודשי לתפקיד – במקום 500 שקל בחודש עד אז.

עוד נטען שרוכברגר ניצל את ההבנות איתם לצורך קבלת תגמול על שירותיו כמנכ"ל וכיו"ר הקרן - אותו לא היה רשאי לקבל.

 

למעשה רוכברגר המציא חשבוניות וקבלות על הוצאותיו האישיות, והציג אותן ככאלה הקשורות לכיסוי עלויות שבהן נשא במסגרת תפקידו בקרן. אלא שעל פי כתב האישום לא היה קשר בין ההוצאות לבין התפקיד, והוא אף זייף לשם כך פרטים. על הגמול שקיבל בגין שירותיו לקרן לא דיווח רוכברג לרשויות המס.

 

התשלומים המסתכמים אותם קיבל מהקרן הגיעו ל-117,894 שקל. בנובמבר 2007, אחרי שהתגלו המעשים, החזיר רוכברגר את הסכום בטרם פתיחת החקירה המשטרתית.

 

עו"ד ליאור אפשטיין, פרקליטו של רוכברגר, מסר בתגובה: "מדובר בפרשנות של נורמה ובשאלה אילו הוצאות על הקרן להשיב ואילו לא.

ראש העיר, בתפקידו כיו"ר הקרן, היה זכאי להחזר הוצאות. לפני כשבע שנים, מיד לאחר שנערכה ביקורת, רוכברגר השיב את מלוא החזר ההוצאות עד לבדיקה מעמיקה. מצער שבעולמנו לא נותרה פרשנות נוספת ביד הרשויות אלא שהכול פלילי.

 

"באקלים שנוצר בחברה שלנו, מדובר בשאלה שראוי שתתברר בבית המשפט ולא במשרדי הפרקליטות. חבל שהתיק התחיל להיחקר לפני שש שנים וחצי - שנה קודם לבחירות הקודמות לראשות העיר - והיום, חצי שנה קודם לבחירות הבאות, הוחלט להגיש כתב אישום. בטווח הזמנים שבין ההחלטות הללו לא נעשה דבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
ראש העיר רוכברגר
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים