שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: אליעד לוי
  הטבח בבנק: "עידן הגיע לפתוח חשבון - ונרצח"
  בני משפחותיהם של עידן סברי, ענת אבן-חיים, מאיר זיתון ואבנר כהן מתקשים לעכל את הבשורה המרה על מות יקיריהם. קרוביו של עידן סיפרו כי הגיע לבנק בפעם הראשונה כדי לפתוח חשבון. "הוא רצה לבנות עתיד טוב. החיים שלו נגמרו באסון מזעזע". אשתו של מאיר מעל קברו: "הפכת לגיבור"

  "הוא היה במקום הלא נכון בזמן הלא נכון". כך אמרו בני משפחתו של עידן סברי (22) מבאר שבע, אשר נהרג אתמול (ב') בסניף בנק הפועלים בעיר. כמותם חשים גם בני משפחותיהם של ענת אבן חיים (34) אשר הגיעה למקום כלקוחה מהשורה. אבנר כהן (44), מנהל הסניף, וסגנו מאיר זיתון (40), מצאו אף הם את מותם באירוע שאיש לא שיער כי יתרחש. זיתון הובא למנוחות הלילה בבית העלמין בבאר-שבע.

   

   

  בני משפחתו של סברי סיפרו כי היה בן זקונים להוריו, אשר התגרשו זה מכבר. אביו היגר לארגנטינה, ועד כתיבת שורות אלה כלל לא ידע על הטרגדיה שפקדה אותו. בת דודתו אורית סיפרה כי השתחרר מהצבא לפני כחצי שנה והחל לעבוד. "הוא הלך לפתוח חשבון בבנק. נראה לי שזאת הייתה הפעם הראשונה שהוא בכלל הגיע לשם". לדבריה, "הייתה לו כזו שמחת חיים, הוא היה חייכן, אהב את החיים ודאג לאימא שלו מאוד".

   

  הלווייתו של מאיר זיתון, אמש (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
  הלווייתו של מאיר זיתון, אמש(צילום: הרצל יוסף)

   

  לזכר ההרוגים. נרות זיכרון בסניף הבנק (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
  לזכר ההרוגים. נרות זיכרון בסניף הבנק(צילום: הרצל יוסף)

   (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
  (צילום: אוהד צויגנברג)
   

  עידן סברי. "אהב את החיים, דאג לאימא" ()
  עידן סברי. "אהב את החיים, דאג לאימא"
   

   

  סברי למד במקיף ו' בעיר ובצבא שירת בתפקיד תובלה. הוא רצה להמשיך במקצוע, להיות נהג אוטובוס וללמוד. "הוא רק השתחרר. האם קיבלה את הבשורה בצורה קשה, היא מפורקת. יש לו עוד אח גדול, אריאל, שגם היה קשור אליו מאוד. הם עדיין לא מעכלים את מה שקרה. הוא היה במקום הלא נכון בזמן הלא נכון", סיפרה בת הדודה.

   

  הטבח בבנק - כתבות נוספות ב-ynet:

   

  יוסי סברי, דודו של עידן, הוסיף: "הוא היה מלח הארץ, כיבד את כולם. הוא רצה לבנות לעצמו עתיד טוב ומוצלח, אבל לצערנו החיים שלו נגמרו באסון מזעזע. כולנו אהבנו אותו. לא נוכל לשכוח אותו בחיים".

   

  "למה הוא לקח אנשים חפים מפשע?"

  ענת אבן-חיים אשר הגיעה לסניף כדי לבצע פעולות שגרתיות בחשבון, הותירה אחריה ילדה בת 11 ותאומים בני 4. רפאל ביטון, אביה, סיפר: "היא נקטפה ללא עת על לא עוול בכפה. הייתה לה שמחת חיים ולמרות כל מה שהיא עברה בחיים היא תמיד חייכה, תמיד אמרה, 'עכשיו טוב ושאלוהים ייתן שיהיה לי יותר טוב'. היא רק רצתה שיהיה לה טוב ושיהיה טוב לילדים שלה, לגדל אותם בנחת, אושר ושלווה". הוא התקשה לעכל את הבשורה המרה, ואמר: "זה טירוף. אם הוא רצה להתנקם באלה שפגעו בו - למה הוא לקח אנשים חפים מפשע? אנשים לא עשו כלום ובסך הכול באו לסדר את הסידורים שלהם".  

   

  ענת אבן-חיים. "תמיד חייכה" ()
  ענת אבן-חיים. "תמיד חייכה"
   

  באירוע הטרגי מצאו את מותם גם שני עובדים בכירים. אבנר כהן, מנהל הסניף, שהה שלוש שנים בארצות הברית בחופשה מהבנק, ורק לאחרונה שב ארצה וניהל את הסניף בעיירה הבדואית חורה. לפני שבוע החל לנהל את הסניף בבירת הנגב. חבריו תיארו אותו כפדנט שהגיע לעומר לפני כחודש וחצי, בנה בית יפה ומושקע. הוא הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים, בני 18, 13 ו-6.

   

  ירי קטלני בסניף - דיווחים נוספים בחדשות ynet:

  בת הערובה: "הרוצח אמר 'אני אראה לכם'"

  המנהל הציל את דודתו ונהרג; אם ל-3 נרצחה

  עובדת בבנק שלחה SMS: "יש יריות, תצילו אותי"

   

  "מאיר, הפכת לגיבור"

  גם סגנו של כהן, מאיר זיתון, הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים, בני 11, 7 ו-3. את יום הולדתו ה-40 חגג לפני שבועיים בלבד. אשתו ארגנה מסיבת הפתעה שאמורה הייתה להתקיים השבוע, וסמוך לשעת האירוע שוחחה בטלפון עם בתם הגדולה שסיפרה לה כי סיימה לנקות את הבית לקראת המסיבה. קרן זיתון, גיסתו של מאיר, סיפרה: "הוא היה בעל אוהב ואבא שאין כמוהו בעולם. הוא היה מעורב בכל הדברים, תמיד דאג לכולם. הוא היה איש אופטימי, שמח, שאהב את החיים". על המפגש האחרון עמו הוסיפה: "לפני שבוע עשינו ארוחה ענקית כל בני המשפחה, עכשיו אני מרגישה שזה כמו הסעודה האחרונה".

   

  אבנר כהן. החל לנהל את הסניף לפני שבוע (צילום רפרודוקציה: הרצל יוסף ) (צילום רפרודוקציה: הרצל יוסף )
  אבנר כהן. החל לנהל את הסניף לפני שבוע(צילום רפרודוקציה: הרצל יוסף )

  מאיר זיתון. "לבו יצא לאנשים במצוקה" ()
  מאיר זיתון. "לבו יצא לאנשים במצוקה"
    

  דנה, קרובת משפחה, הוסיפה: "הוא תמיד היה עם סיגריה ביד אחת ומיקרופון ביד שנייה. הוא אהב לשיר ולצחוק. הוא היה איש שיחה מרתק ואדם נהדר". גיסו של זיתון הוסיף: "הוא היה אדם רחום ופתוח. לבו היה יוצא לאנשים במצוקה". לדבריו, זיתון עבד בבנק זה שבע שנים. "הוא אהב את הבנק והתקדם שם".

   

  מאות ליוו את סגן מנהל הסניף בדרכו האחרונה. אשתו ורד ספדה לו: "המוות שלקח אותך מאיתנו הפך אותך לגיבור. איך נפלו גיבורים? מילים כמו שלך אף אחד לא אומר. הנר שלך עדיין בוער. תבטיח לי שעלינו תמשיך לשמור".  מנכ"ל בנק הפועלים, ציון קינן, אמר כי זיתון נבחר בעבר לעובד מצטיין. "מאיר עובד בבנק הפועלים שש שנים והוא אחד מהבנקאים המצטיינים שהיו לנו", ספד המנכ"ל. "אחרי שש שנים שהוא נמצא בבנק, לאחר שהתחיל בקריירה יחסית מאוחרת, הוא השאיר רמת שירות מקצועית מאוד וגבוהה מאוד. אפילו הלקוחות תמיד היו באים אליו".

   

  אשתו של מאיר זיתון ספדה לבעלה: "איך נפלו גיבורים?" (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
  אשתו של מאיר זיתון ספדה לבעלה: "איך נפלו גיבורים?"(צילום: הרצל יוסף)

   

  קינן הוסיף: "זה אירוע מאוד טרגי למדינת ישראל ולמשפחת בנק הפועלים ולבני משפחתך. לצערנו איבדנו גם את מנהל הבנק, אבנר כהן, שהגיע רק לפני שבועיים ועוד שני לקוחות שהגיעו לקבל שירות. מאיר, תשמור עלינו מלמעלה".

   

  בבנק סירבו להסדרת החוב

  הרצח בבנק אירע בשעות הצהריים. מחקירת המשטרה עולה כי איתמר אלון, תושב העיר כבן 40, ביקש מעובדי הבנק להגיע איתו להסדר חוב בגובה של 6,000 שקל. כשנכנס בבוקר לסניף הבנק הוא התווכח עם הבנקאי, ככל הנראה לאחר שנבלע לו כרטיס בכספומט. הוא שאל מדוע

  נבלע הכרטיס. לאחר כמה שעות הוא חזר לסניף. הוא התיישב יחד עם מי שהמתינו לתורם ואז קם לפתע והוציא אקדח. הוא ירה באישה שעמדה בתור ובעוד לקוח. לאחר מכן ירה בשניים מעובדי הבנק. ככל הנראה אף ביצע וידוא הריגה בשני העובדים. בהמשך התבצר בבנק כשברשותו בת ערובה, שהוצאה מהמקום בחיים אחרי כשעה, ולבסוף ירה בעצמו.

    

  בעברו שירת אלון במג"ב, ובהמשך עבד בעיריית באר-שבע. את הנשק שברשותו החזיק ברישיון.


  פורסם לראשונה 20/05/2013 23:58

   

  בהכנת הידיעה השתתפו נרי ברנר, אילנה קוריאל, נועם (דבול) דביר וחסן שעלאן
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום רפרודוקציה: הרצל יוסף
  עידן סברי
  צילום רפרודוקציה: הרצל יוסף
  צילום רפרודוקציה: הרצל יוסף
  אבנר כהן
  צילום רפרודוקציה: הרצל יוסף
  ענת אבן-חיים
  מאיר זיתון
  מומלצים