שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  טורנדו החריב בי"ס באוקלהומה, עשרות נהרגו
  7 חודשים לאחר הוריקן "סנדי", אמריקה חווה עוד אסון טבע: סופה שנעה במהירות של יותר מ-300 קמ"ש היכתה בפרברי אוקלהומה סיטי וזרעה הרס רב. בין ההרוגים 20 ילדים ששהו בבית ספר. 120 פצועים פונו והחיפושים אחר ניצולים נמשכים

  לאסון הטבע הזה ארצות הברית לא ממש הייתה מוכנה, ורבים מהקורבנות הם ילדים רכים. סופת טורנדו זרעה הלילה (יום ג') הרס רב בפרברי אוקלהומה סיטי. על פי דיווחים ראשוניים בתקשורת האמריקנית, לפחות 91 נהרגו בסופה הנדירה שהתקדמה במהירות של יותר מ-300 קמ"ש ורוחבה שלושה קילומטרים. רשת CNN דיווחה כי מניין ההרוגים צפוי לעלות, כשעיקר ההתמקדות בבית ספר שלמעשה נחרב ובו נהרגו לפחות 20 ילדים.

   

  עוד חדשות בעמוד הפייסבוק של ynet

   

  עוד חדשות בעולם:

  אוקלהומה: לפחות 51 הרוגים בסופת טורנדו

  רוסיה: כוח קומנדו סיכל פיגוע טרור במוסקבה

   

   

   

  אב מחלץ את בנו מהריסות בית הספר שנפגע בסופה (צילום: AP) (צילום: AP)
  אב מחלץ את בנו מהריסות בית הספר שנפגע בסופה(צילום: AP)

   

  הטורנדו באוקלהומה נע במהירות של יותר מ-300 קמ"ש (צילום: AP) (צילום: AP)
  הטורנדו באוקלהומה נע במהירות של יותר מ-300 קמ"ש(צילום: AP)

   

  "מכוניות עפו לכל מקום". ההרס באוקלהומה (צילום: AP) (צילום: AP)
  "מכוניות עפו לכל מקום". ההרס באוקלהומה(צילום: AP)

   

  הסופה הכתה בארבע אחר הצהריים (שעון מקומי) בעיירה מור שבאוקלהומה, שחוותה לפני 14 שנים סופה דומה שהביאה למותם של 44 בני אדם. העיירה נראתה כמו אזור מלחמה לאחר הפצצה כבדה. הסופה פגעה ישירות בשני בתי ספר ובאחד ממוסדות הלימוד שהו 400 ילדים. שירותי ההצלה מחפשים ניצולים במקום והודיעו כי החיפושים יימשכו במהלך כל הלילה.

   

  תחנה טלוויזיה מקומית של רשת NBC דיווחה כי בין ההרוגים נמצאו אישה ותינוקת שניסו להסתתר בתוך מקרר. עוד דווח כי בתי החולים באזור מטפלים בשלב זה בכ-120 פצועים, בהם כ-70 ילדים.

   

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

   

  בתוך המהומה הגדולה, אפילו מושלת מדינת אוקלהומה מרי פאלין לא ידעה הרבה על גורלם של אנשים במבנים שנפגעו. "תתפללו עבורנו. תתפללו לשלום אלה שנפגעו ואלה שאיבדו את רכושם. כל כך הרבה אנשים איבדו כל כך הרבה, שאנחנו נזדקק לתרומות", אמרה פאלין לרשת CBS.

   

  מושלת אוקלהומה הוסיפה כי יש בעיה קשה של פקקי תנועה בצירים העיקרים ושל תקשורת לקויה בגלל פגיעת הטורנדו במגדלי תקשורת.

   

  אובמה חתם: אזור אסון

  הנשא ברק אובמה חתם הלילה צו המכריז על אוקלהומה כאזור אסון והורה לשגר סיוע פרדלי למאמצי השיקום של חמישה מחוזות במדינה שנפגעו בסופה האחרונה, ובזו שהייתה ביום הקודם. הסיוע הפרדלי נועד להעניק דיור זמני לאלו שאיבדו את בתיהם, סיוע לתיקון הבתים והלוואות בריבית נמוכה לכיסוי הפסדים שאינם מכוסים בביטוח, וסיוע לבעלי עסקים באיזור האסון.

   

  עוד לפני השיקום, כוחות של המשמר הלאומי וכוחות הצלה הוזעקו לסייע למשטרה המקומית בחיפוש נפגעים ובהשתלטות על המצב. בנוסף, נרשמו נזקים כבדים לאורך הכביש המהיר 35 החוצה את אוקלהומה והמחבר אותה לקנזס בצפון וטקסס בדרום. הנשיא אובמה טילפן למושלת פאלין כדי לברר את המצב ולהציע עזרה.

   

   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)

   

  תושבים בעיירה מור בין ההריסות (צילום: AP) (צילום: AP)
  תושבים בעיירה מור בין ההריסות (צילום: AP)

   

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   

  "הבית הלך, המכונית הלכה והמחסן הלך", בכתה אישה שהחזיקה בשני ילדיה הקטנים בעיירה מור שבאוקלהומה. "החלום הגרוע ביותר שלנו התממש. מכוניות עפו לכל מקום", אמר תושב אחר שהסתובב עם תושבים רבים שהביטו בחוסר אונים בין הריסות בתיהם שנעלמו כליל ומנסים לבדוק אם נותר רכוש כלשהו.

   

  בנוסף לפגיעה בשני בתי הספר, הטורנדו הכה גם במרכז מסחרי, בבית חולים ובקומפלקס של בתי קולנוע. 175 אלף בני אדם חיים באזור שבו הכתה הסופה, ששיטחה גם בתי מגורים ומבנים מסחריים והפכה אותם לגלי הריסות.

   

  האזור נחשב למועד לסופות טורנדו דווקא בתקופה הזו בגלל תנאי מזג האוויר. לרוב, ישנה התרעה של כשעה לאזרחים לעזוב את בתיהם ולמצוא מקום מחסה. הפעם ההתרעה הייתה רק כ-12 דקות לפני שהסופה הכתה.

   

  לפני שבעה חודשים התחוללה סופת ההוריקן "סנדי" שזרעה הרס במשך כשבוע בחוף המזרחי של ארה"ב. 131 בני אדם נהרגו ואזרחים רבים איבדו את כל רכושם.

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AP
  מחלצים את הילדים שנקברו בהריסות בגלל הטורנדו
  צילום: AP
  צילום: AP
  הסופה מחקה עיירה שלמה. טורנדו באוקלהומה
  צילום: AP
  מומלצים