שתף קטע נבחר

נסראללה: אם סוריה תיפול, פלסטין תלך לאיבוד

בנאום לרגל 13 שנים לנסיגת צה"ל מלבנון, אמר מזכ"ל חיזבאללה כי מדינות רבות באזור רוכשות נשק תוך שהן מתחייבות שלא להשתמש בו נגד ישראל. לדבריו, "ישראל מאיימת כל יום במלחמה נגד לבנון". הוא הבטיח לא לנטוש את אסד

אחרי הסיכום על עסקת העברת טילי ה-S-300 לסוריה מרוסיה, תוהה בעל בריתו של בשאר אסד , מדוע אסור למכור נשק לדמשק: מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, התייחס הערב (שבת) לסוגיית העברת הנשק לסוריה. הוא שאל "למה אסור למכור לסוריה נשק, אולם ישנם אמצעי לחימה רבים שנמכרים למדינות רבות תוך הבטחות שלא לירות לעבר ישראל?". לדבריו, "האמריקנים מטילים וטו על חימוש כל צבא ערבי אם הנשק מופנה נגד ישראל". נסראללה חזר על דבריו והדגיש כי חיזבאללה "לא ינטוש את סוריה כי מה שקורה שם חשוב וגורלי ללבנון ולאזור כולו".

 

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו , ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

בנאום שהוקרן על גבי מסכים בבקעת הלבנון, לרגל 13 שנים לנסיגת צה"ל מהמדינה, התייחס נסראללה לממשלה המקומית. "בעוד שישראל מחמשת את התושבים בגולן, בלבנון

 דורשים מהאזרחים למסור את נשקם". הוא הוסיף כי על הממשלה בביירות לחזק את האזרחים "באדמתם ובייחוד בכפרים שנמצאים בגבול" עם ישראל.

 

לדבריו, "סוריה היא גבה של ההתנגדות וההתנגדות לא יכולה לשבת בחיבוק ידיים כשרוצים לשבור את גבה. אם סוריה תיפול בידי ארצות הברית, ישראל או כלי השרת שלה, ההתנגדות תהיה נתונה במצור וישראל תיכנס ללבנון ותכפה את תנאיה. אם סוריה תיפול בידיהם, פלסטין תלך לאיבוד".

 

נסראללה הבהיר כי "הנשק שהביס את ישראל מוחזק על ידי העם ואי אפשר לקחת אותו". הוא קרא לבכירים בלבנון "להפנים את הסכנה הקיימת, בזמן שישראל מתכוננת ועוקבת אחרי ההתפתחויות ואנחנו לא יודעים איזה מהלך היא תעשה". לדבריו, "אנחנו נמשיך לשאת באחריותנו מבחינת ההתנגדות לישראל. הלחצים וההשמצות לא יניאו אותנו".

 

מזכ"ל חיזבאללה התייחס לתרגיל העורף, שיערך בשבוע הקרוב בארץ ואמר כי . "מאז מלחמת לבנון השנייה ישראל מתאמנת, מתכוננת, טווה תוכניות, בוחנת את עצמה מחדש

 ומתרגלת את העורף. כל שנה היא מבצעת תמרון כזה, שכולל את הממשלה, המשטרה, הצבא, ההגנה האזרחית וכל המישורים השונים".

 

נסראללה הוסיף כי "ישראל מאיימת כל יום במלחמה נגד לבנון. היא מרכזת את כוחותיה בגבול, תוקפת ומפציצה את סוריה, מטפלת בפרצות ומתכוננת ממלחמת לבנון השנייה".

 

בשלב זה של נאומו, שאל מזכ"ל חיזבאללה: "אבל מה אנחנו עשינו בלבנון? מה כל המדינה עשתה כדי להתמודד עם כל תרחיש שעלול לקרות במישור הישראלי?".

 

נסראללה קרא בנאומו להרחיק את הזירה הלבנונית הפנימית מכל עימות או סכסוך. לדבריו, "אנחנו נלחמים בסוריה ואתם נלחמים שם. בואו ונרחיק את לבנון מהלחימה". נסראללה הוסיף בהתייחס לעימותים הקשים בימים האחרונים שאירעו בין תומכיו למתנגדיו של אסד בטריפולי כי "מי שרוצה לסייע למשטר הסורי, שילך לסוריה ומי שרוצה לסייע לאופוזיציה שיילך גם כן לסוריה. עזבו את טריפולי".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים