שתף קטע נבחר

30 לרצח בתפוח: הצתות, ניקובי צמיגים וגרפיטי

בחלוף חודש להירצחו של אביתר בורובסקי, הציתו אלמונים כלי רכב בכפרים פלסטיניים בבקעה וברמאללה וניקבו צמיגים בשועפט. לצד ההשחתה רוססה כתובת עם שם הנרצח. ראש מועצת בקעת הירדן גינה: "עבריינים הורסים את מרקם החיים"

במערכת הביטחון חושדים כי יהודים ציינו הבוקר (יום ד') 30 יום להירצחו של אביתר בורובסקי בצומת תפוח בשורת התנכלויות מכוונת כלפי פלסטינים. בשני כפרים בבקעת הירדן, בכפר באזור רמאללה ובירושלים הוצתו כלי רכב פלסטיניים, נוקבו צמיגים ורוססו כתובות עם שם הנרצח מאיתמר.

 

במהלך הלילה השחיתו אלמונים כמה כלי רכב וריססו כתובות בשני כפרים פלסטיניים בבקעת הירדן. בכפר זובידאת הוצתו שני כלי רכב פרטיים, אוטובוס, טרנזיט וטרקטור ובכפר הסמוך מארג' נעג'ה הוצתו ארבעה כלי רכב. בשתי הזירות רוססו הכתובות "ד"ש מאביתר הי"ד" ו-"30 לאביתר הי"ד".  

 

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו , ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

כתובות לציון 30 להירצחו של איתמר בורובסקי (צילום: באדיבות דוברות מחוז ש"י) (צילום: באדיבות דוברות מחוז ש
כתובות לציון 30 להירצחו של איתמר בורובסקי(צילום: באדיבות דוברות מחוז ש"י)

כמה כלי רכב הושחתו כליל ()
כמה כלי רכב הושחתו כליל

 

כוחות גדולים של צבא ומשטרה פתחו בסריקות בניסיון לאתר את החשודים בטרור יהודי. במערכת הביטחון ציינו כי האלמונים שביצעו את המעשים ניצלו את קרבת שני הכפרים הפלסטיניים לכביש 90, שפתוח לכלי רכב ישראליים ופלסטיניים, ולא סיכנו את עצמם יתר על המידה בכניסה לשטח A.

 

במערכת הביטחון הגדירו את המקרה כ"תג מחיר אלים". דוד אלחיאני, ראש מועצת בקעת הירדן, גינה בחריפות את המעשים. לדבריו, "אנחנו רואים בחבורה שעשתה את הפעולה

 הזאת עבריינים ופושעי חוק שרוצים להרוס את מרקם החיים המצוין בין האוכלוסייה הפלסטינית והישראלית בבקעת הירדן. נסייע למשטרה ככל שניתן למצוא את הפושעים".

 

במקביל, ארגון "בצלם" טען הבוקר כי שתי מכוניות הוצתו בכפר רנטיס במערב רמאללה וכי רוססה במקום כתובת גרפיטי. במשטרת מחוז ש"י אישרו את הפרטים.

 

בהמשך התגלה כי אלמונים ניקבו צמיגים של שלושה כלי רכב במחנה הפליטים שועפט בצפון ירושלים וריססו כתובת שלא הושלמה: "דם יהודי אינו". גם בשכונת שיח ג'ראח בעיר נוקבו צמיגים של ארבעה כלי רכב ורוססה הכתובת "נקמת אביתר".

 

גורמים במערכת הביטחון ציינו כי "צה"ל רואה בחומרה אירועים מסוג זה אשר מסיטים את תשומת לבם של כוחות הביטחון ממשימתם העיקרית - והיא להילחם בטרור ולהגן על אזרחי מדינת ישראל, ומערערים את היציבות הביטחונית היחסית באזור".

 

בהכנת הכתבה השתתף רועי קייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השחתה לילית בכפרים פלסטיניים
מומלצים