שתף קטע נבחר

הסופרלנד מתנצל: פעלנו על פי בקשות בתי ספר

בפארק השעשועים בראשון לציון הודפים את הטענות כי מקור ההפרדה בין יהודים לערבים הוא גזענות וטוענים כי מוסדות החינוך הם אלו שביקשו אותה. "צר לנו שמנסים להפוך אותנו לגזענים", אמרו

אחרי הסערה הגדולה מגיעה ההתנצלות: בעקבות קיום ימים נפרדים ליהודים וערבים אומרים הערב (ה') בפארק השעשועים בראשון לציון כי הנוהל יבוטל והביעו התנצלות בפני מי שנפגע, ללא קשר למוצאו. בסופרלנד דחו את הטענות ולפיהן מדובר בגזענות. "צר לנו על המהירות שבה אישי ציבור מנסים להציג אותנו כגזענים", אמרו.

 

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

הסופרלנד. נענו לבקשה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הסופרלנד. נענו לבקשה(צילום: מוטי קמחי)

 

הכל החל כאשר מורה מבית ספר אג'יאל ביפו ביקש להזמין כרטיסים עבור תלמידיו ולדבריו כאשר המוקדניות הבינו שמדובר בבית ספר ערבי הן ביטלו את ההסכמות ביניהם, בטענה כי התאריכים תפוסים. בעקבות המקרה התברר כי הנהלת הסופרלנד עורכת ימים נפרדים לערבים וליהודים, והסערה לא איחרה להגיע. בפארק השעשועים ניסו להסביר כי מדובר במדיניות שתפקידה למנוע חיכוכים ואלימות, ואין אמת בטענה כי מדובר בגזענות, אך לשווא.

 

עוד בחדשות ynet:

 

"לאחרונה נענתה הנהלת הסופרלנד (ייתכן ובשגגה, אך לא בזדון) לבקשות של בתי ספר ערבים ויהודים שביקשו לערוך אירועים נפרדים לרגל סיום שנת הלימודים", נאמר בהודעה שיצאה הערב. "יודגש כי בקשות כאלה הגיעו בנפרד מבתי ספר ערביים ומבתי ספר יהודיים. בסופרלנד אין, לא היה ולא יהיה מקום לגילויים של גזענות. אנו מתנצלים בפני קהלים יהודים או ערבים שנפגעו כתוצאה מהענות הסופרלנד לבקשות בתי הספר, ונפעל על מנת לקבוע את הנהלים בעניין זה ברמה הארצית".

 

הדי הפרשה הגיעו עד לשר החינוך, שי פירון, שגינה את האירוע. "כבר בימים הקרובים נפנה למשרד החינוך כדי לקיים פגישה עם מנכ"ל המשרד ועם אגף חברה ונוער וזאת על מנת שייקבעו מדיניות אחידה למקרים כגון אלה, ואשר תועבר כהנחיית מנכ"ל לבתי הספר", אמרו בסופרלנד. "נבקש מהמשרד כי ההנחיות יופצו לכלל המוסדות, הארגונים והאתרים המארחים ילדים ובני נוער (מוזיאונים, פארקים, אתרי מתקני מים וכדומה), וזאת על מנת להימנע בעתיד מאירועים מביכים מסוג זה, אשר מתפרשים באופן לא נכון". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הסופרלנד. "לא מדובר בגזענות"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים