שתף קטע נבחר

"הנוצרים קופים" על כנסיית דורמיציון בירושלים

שוב חשד לפעולת תג מחיר: כתובות נאצה רוססו על אחת הכנסיות החשובות בירושלים ועל מכונית שחנתה בסמוך. שניים מצמיגיה נוקבו. המרססים חתמו: "חוות מעון"

כתובות נאצה על אחת הכנסיות החשובות ביותר בירושלים: חצי שנה אחרי שרוססו נאצות על דלת של המנזר הפרנציסקני, שוב פעולת "תג מחיר" במתחם הנוצרי בעיר העתיקה.

 

ומה דעתכם? כתבו בפייסבוק שלנו ונפרסם את התגובות הנבחרות

 

הכתובות. זעזוע (צילום באדיבות כנסיית דור מציון) (צילום באדיבות כנסיית דור מציון)
הכתובות. זעזוע(צילום באדיבות כנסיית דור מציון)

גם המכוניות הושחתו (צילום באדיבות כנסיית הדורמציון) (צילום באדיבות כנסיית הדורמציון)
גם המכוניות הושחתו(צילום באדיבות כנסיית הדורמציון)

מחכים לתפיסת האשמים (צילום באדיבות כנסיית הדורמציון ) (צילום באדיבות כנסיית הדורמציון )
מחכים לתפיסת האשמים(צילום באדיבות כנסיית הדורמציון )

 

עוד בחדשות ynet:

 

על כנסיית דורמיציון בירושלים ועל רכב שחנה בסמוך ריססו הלילה (יום ו') אלמונים כתובות בגנות הנוצרים. בין היתר, רוססו כתובות "הנוצרים קופים" ו-"הנוצרים עבדים". בנוסף, נוקבו שניים מגלגליה של המכונית, שעליה רוסס "חוות מעון". משטרת מחוז ירושלים פתחה בחקירה.

 

בכנסייה הביעו הבוקר זעזוע מכתובות הנאצה. "בסביבות השעה שבע בבוקר הגיע לכנסייה אחד מחברינו וראה את זה. יצאנו החוצה וגילינו ששתי מכוניות הנמצאות בבעלותנו ניזוקו, הגלגלים שלהן פונצ'רו ומישהו ריסס עליהן גרפיטי בצבע שחור. זה היה פשוט שוק. זה לא היה נזק קטן, הם לגמרי הרסו את המכוניות וכתבו דברים בגנות הנצרות", סיפר המנהל האדמיניסטרטיבי, סיימון טיטה. "זה מעצבן אותי מאוד וגם מכאיב לי. אין לנו מושג למה הם עושים לנו את זה. אנחנו לא אנשים שעושים או יוצרים בעיות וכל מה שאנחנו רוצים זה לחיות בשלום. אנחנו נצטרך לשלם מכספנו את הנזק. לצד זה, קשה יותר להרגיש שמישהו לא יכול לקבל את העובדה שיש עוד אנשים שחיים, מתפללים ומאמינים בדת שלהם, כמו שהוא מאמין בדת שלו".

 

שרה ברנשטיין, מנכ"לית מרכז ירושלים ליחסי יהודים-נוצרים, הוסיפה: "אנחנו מזועזעים מההתקפה על הכנסייה ומשתתפים בצערם. אני קוראת לרשויות לעשות יותר כדי לתפוס את הפורעים. זו מגמה מתגברת בקרב קבוצה מסוימת ששמה לה למטרה להרוס את הדו-קיום".

 

לפני כחצי שנה ריססו אלמונים על דלת במנזר הפרנציסקני שבהר ציון בירושלים כתובות "תג מחיר" ונאצה בעברית בגנותו

 של ישו. חודש לפני כן הוצתה דלת הכניסה במנזר השתקנים בלטרון. 

 

שלשום, ביום ה-30 להירצחו של אביתר בורובסקי בצומת תפוח, אירעה שורה ארוכה של התנכלויות מכוונות כלפי פלסטינים. בשני כפרים בבקעת הירדן, בכפר באזור רמאללה ובירושלים הוצתו כלי רכב פלסטיניים, נוקבו צמיגים ורוססו כתובות עם שם הנרצח מאיתמר.

 

במהלך אותו לילה השחיתו אלמונים כמה כלי רכב וריססו כתובות בשני כפרים פלסטיניים בבקעת הירדן. בכפר זובידאת הוצתו שני כלי רכב פרטיים, אוטובוס, טרנזיט וטרקטור ובכפר הסמוך מארג' נעג'ה הוצתו ארבעה כלי רכב. בשתי הזירות רוססו הכתובות "ד"ש מאביתר הי"ד" ו-"30 לאביתר הי"ד".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום באדיבות כנסיית הדורמציון
הכתובות בכנסיה
צילום באדיבות כנסיית הדורמציון
מומלצים