שתף קטע נבחר

כתובות נאצה רוססו במנזר הפרנציסקני בירושלים

חודש אחרי הצתת מנזר השתקנים, ריססו אלמונים כתובות "תג מחיר" ונאצה בגנותו של ישו על דלת המנזר שבהר ציון. הנשיא פרס: "מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו"

כתובות נאצה שוב מרוססות על בית תפילה נוצרי באזור ירושלים: על דלת במנזר הפרנציסקני שבהר ציון בירושלים ריססו הבוקר (יום ג') אלמונים כתובות "תג מחיר" ונאצה בעברית בגנותו של ישו, חודש אחרי ההצתה במנזר השתקנים בלטרון. מפקד מחוז ירושלים, ניצב יוסי פריינטה, הורה על הקמת צוות חקירה מיוחד לחקירת האירוע.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

ניצב-משנה משה ברקת, מפקד מרחב דוד, סיפר כי אנשיו "בודקים קשר בין המקרה הזה לבין אירועים נוספים דומים בתקופה האחרונה, ונעזרים גם באמצעים טכנולוגיים. נקראנו למקום על ידי אב הבית של הכנסייה, עמה אנחנו נמצאים בקשר. נשב יחד איתם ונגיע אל הכתובות".

 

כתובות הנאצה על דלת המנזר, הבוקר (צילום: באדיבות דוברות משטרת ישראל) (צילום: באדיבות דוברות משטרת ישראל)
כתובות הנאצה על דלת המנזר, הבוקר(צילום: באדיבות דוברות משטרת ישראל)
 

נשיא המדינה שמעון פרס התייחס אף הוא לאירוע ואמר כי "מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו, מצווה עלינו שלא לפגוע בקודשי עמים אחרים ודתות אחרות". לדברי הנשיא, "אסור להשלים עם התופעה הזו בתוכנו, היא סותרת את רוח היהדות, ומביאה נזק למדינת ישראל".

  

בחודש שעבר הוצתה דלת הכניסה במנזר השתקנים בלטרון. בנוסף רוססו במקום כתובות נאצה נגד הדת הנוצרית ובהן נכתב "רמת מגרון", "מעוז אסתר" - שמות מאחזים ביהודה ושומרון - וכן "ישוע קוף" ו"ערבות הדדית".

 

האש הוצתה אז בצמיג ואחזה בדלת העץ. אב המנזר לואיס סיפר אז ל-ynet: "בשלוש וחצי לפנות בוקר נזיר שישן בצד של חדרי האירוח שמע רעש, הוא יצא החוצה, ראה שהדלת עולה באש וכיבה אותה עם מטף שהיה לנו, אם הוא לא היה עושה את זה במהרה הכול היה נשרף". ממלא מקום מפקד מחוז ירושלים, ניצב מני יצחקי, הגיע אז למקום

ואמר כי "אנחנו מצטערים על שדבר כזה נעשה".

 

בעקבות האירוע, הודיע השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ על הקמת יחידה חדשה במשטרת ישראל שתעסוק בפשיעה הלאומנית. "עלינו לגלות אפס סובלנות לטרור, פגיעה במוסדות דת, סמלי שלטון ואירועים הנקראים תג מחיר", הבהיר. באירוע הרמת כוסית לראש השנה, שנערך במטה הארצי בירושלים, הוסיף אהרונוביץ' כי "נקים בקרוב כוח ייחודי שיתווסף לכוחות הקיימים ויתמודד עם התופעה. נביא את האשמים לדין, לא ניתן להשלים עם מצב זה".

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף קובי נחשוני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המנזר הפרנציסקני, הבוקר
צילום: באדיבות דוברות משטרת ישראל
ניצב-משנה משה ברקת
צילום: באדיבות דוברות משטרת ישראל
מומלצים