שתף קטע נבחר

מבוכה לקואליציה: הח"כים מרדו מאחורי הפרגוד

תבוסה לנתניהו וליברמן: המועמד שאותו קידמו, ח"כ דוד רותם, לא נבחר לוועדה למינוי שופטים בהצבעה החשאית. בוועדה החשובה יכהנו הח"כים הרצוג וכהן, שניהם מהאופוזיציה

מבוכה לקואליציה בבחירות החשאיות במליאת הכנסת לבחירת נציגים לוועדה למינוי שופטים : הקואליציה קידמה את ח"כ דוד רותם מישראל ביתנו כמועמד מטעמה לוועדה, אבל מאחורי הפרגוד הצביעו חברי הכנסת אחרת - ולוועדה החשובה נבחרו אמש (יום ב') שני חברי אופוזיציה.

 

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו  ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג ממפלגת העבודה קיבל את מרב הקולות (78), ח"כ יצחק כהן מש"ס קיבל 65 קולות ונבחר אף הוא לוועדה. ח"כ רותם, המועמד של ראש הממשלה נתניהו ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, קיבל 61 קולות בלבד ויישאר בחוץ.

 

הרצוג אמר לאחר ההצבעה כי הוא "מודה לחברי וחברות הכנסת על האמון. אני מתכוון לפעול בוועדה ללא משוא פנים לטובת מערכת המשפט, עצמאותה ואי תלותה ולכך שייבחרו השופטים הטובים, ההגונים והראויים ביותר למערכת".

 

גם בוועדה לבחירת דיינים יכהן נציג אופוזיציה - יו"ר ש"ס לשעבר אלי ישי, שקיבל 80 קולות. לצדו תכהן נציגת הקואליציה שולי מועלם מהבית היהודי, שקיבלה 70 קולות.

 

להצבעה החשאית קדמו מספר ניסיונות לדילים, על מנת לאפשר בחירה מוסכמת של נציג קואליציה ונציג אופוזיציה, אולם לפחות בוועדה למינוי שופטים הדבר לא צלח.

 

ראש הממשלה נתניהו הגיע למליאה וגם השרים הבכירים לא נעדרו מההצבעה, אבל חברי כנסת בקואליציה מרדו ולא בחרו בח"כ רותם לוועדה. עם סיום ספירת הקולות נרשמה בקואליציה מבוכה קשה. 

 

 "יש פה ניצחון גדול של האופוזיציה", אמרו גורמים במפלגת העבודה, שחבר הכנסת מטעמה הרצוג קיבל את מספר הקולות הגבוה ביותר. "זה אומר שמאחורי הפרגוד אנשים לא עושים שיקולים של משמעת קואליציונית וממילא לא ניתן לכפות זאת". גורמים בקואליציה הודו כי היו חברי כנסת שביקשו "לסגור חשבון" ולכן הלכו נגד רותם.


פורסם לראשונה 03/06/2013 22:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
נתניהו וליברמן. המועמד שלהם נשאר בחוץ
צילום: גיל יוחנן
מומלצים