שתף קטע נבחר

נתניהו חזר בו, כחלון לא ימונה ליו"ר המנהל

ערב הבחירות הכריז ראש הממשלה על מינויו של כחלון לתפקיד במנהל מקרקעי ישראל, כדי להוריד את מחירי הדירות. היום נפגשו השניים ונתניהו הודיע שהמינוי בטל: "תוצאות הבחירות לא מאפשרות לממש את כל התוכניות שהיו לנו"

כמה ימים לפני הבחירות כינס ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מסיבת עיתונאים דרמטית שבה הודיע כי ימנה את השר לשעבר משה כחלון לתפקיד ראש מנהל מקרקעי ישראל כדי להוריד את מחירי הדירות, אך היום (ג') התברר כי לא ניתן למנות את כחלון לתפקיד. 

 

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו  ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

נתניהו הסביר לאחר פגישה שקיים עם כחלון כי "תוצאות הבחירות לא מאפשרות לממש את כל התוכניות שהיו לנו. גם היום אני מאמין שרק הכפפה של רשות מקרקעי ישראל למשרד ראש הממשלה, יחד עם מינויו של משה כחלון לתפקיד, היה יכול להפחית משמעותית את מחירי הדירות לטובת כלל אזרחי ישראל". כחלון שוקל להתמודד על ראשות מרכז הליכוד בבחירות שייערכו עד סוף החודש.

 

ההסכמים הקואליציוניים של הליכוד-ביתנו עם הבית היהודי מחייבים את השארת מנהל מקרקעי ישראל יישאר באחריות משרד השיכון ובעקבות התעקשותו של יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט להשאיר את המנהל בידי משרד השיכון, מינויו של כחלון לא יצא אל הפועל.

 

ההבטחה לא קוימה. כחלון ונתניהו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ההבטחה לא קוימה. כחלון ונתניהו(צילום: מוטי קמחי)

 

פחות מ-36 שעות לפתיחת הקלפיות בבחירות לכנסת ה-19 הליכוד שלף שפן: ראש הממשלה הודיע אז כי סיכם עם כחלון על מינויו לתפקיד יו"ר מועצת מנהל מקרקעי ישראל. ההודעה לא פורסמה על-ידי רשות ממשלתית

, אלא על-ידי מטה ההסברה של הליכוד. ראש הממשלה אמר בחודש ינואר כי הוא מתחייב להוריד את מחירי הדירות. "לכן אני מברך את השר כחלון על החלטתו לקבל את תפקיד יו"ר מועצת מנהל מקרקעי ישראל, שיועבר לאחריות משרד ראש הממשלה לאחר הבחירות. משה כחלון הוא האיש הנכון בזמן הנכון להובלת הוזלת מחירי הדיור". 

 

רק אתמול התייחס כחלון למצוקת הנדל"ן בישראל ואמר כי "הבעיה הגדולה היא שיזם משקיע כסף ומתחיל לבנות רק עוד 5 שנים - על המדינה להעמיד קרן מלווה ליזמים אם אין לבנקים כסף. שיוציאו את הדיור מוועדות תכנון של העיריות ושיפתרו את הבירוקרטיה. פה לשחרר קרקע או שם לא יפתור את זה. מדינה צריכה להתערב בכשלי שוק".

 

ח״כ יצחק הרצוג, יו"ר סיעת העבודה, שהיה שר השיכון ושר הרווחה התייחס לביטול: "זהו כישלון צורב של נתניהו, שהונה את הציבור כדי להציל את הקמפיין שלו. כישלונו הצורב הוא לא רק במישור האישי-פוליטי, אלא גם במישור הענייני - בכל הקשור לקידום פתרונות דיור ראויים, טובים וברי השגה לאזרחי ישראל".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
כחלון. לא יקבל את התפקיד
צילום: ירון ברנר
מומלצים