שתף קטע נבחר

העוקץ של עוזי וייל? "גל האשמות בלתי מבוסס"

הרשת סערה בעקבות טענות נגד הסופר עוזי וייל, לפיהן הונה את קהל המשקיעים בספרו החדש - לאחר שזה ראה אור בהוצאת הספרים "מודן", ולא באופן עצמאי כפי שהאמינו. "גיוס הכספים נועד לאפשר לי לסיים את הכתיבה", הוא אומר ל-ynet

טענות רבות מתפרסמות היום (ג') ברחבי הרשת נגד עוזי וייל, לפיהן הונה הסופר את קהל המשקיעים בספרו החדש "חמישה חלומות", לאחר שהוציא אותו לאור בהוצאת הספרים "מודן". וייל הצליח בחודשים האחרונים לגייס למעלה מ-128 אלף שקלים באתר מימון-ההמון "Headstart", שנועדו לממן את כתיבת ספרו, תוך הבטחה לאפשר למשקיעים לקנות אותו ישירות ממנו. כעת התברר להם כי הספר יוצא גם אל החנויות, תחת הוצאת ספרים מסודרת.

 

על פי התגובות ברשת, נראה שקוראים רבים לא חשבו שהספר בו השקיעו, יככב גם בדוכני המבצעים של שבוע הספר, יחד עם יתר ספרי ההוצאות הגדולות. "לא אמרתי שאני יוצא למהפכה נגד הוצאות הספרים, אמרתי שיש לי ספר שאני רוצה לסיים - וגיוס הכספים נבע כדי לקנות לי זמן לסיים אותו", אומר הסופר עוזי וייל ל-ynet על הטענות המתפרסמות נגדו.

  

 עוזי וייל באחד מסרטוני גיוס הכספים שצילם והעלה לרשת

 

את הסערה סביב הגילוי הלכאורה חדש בעניין, החלה הגולשת אסתי סגל, שפרסמה בבלוג שלה "מילים מילים" פוסט זועם שזכה לתהודה ברחבי הרשת: "חבל שהוא שכח לספר לנו שהספר עומד לצאת בהוצאה מסודרת. אפילו לא הוצאה קטנה. הוצאה גדולה ומבוססת. זה שאנחנו חשבנו שזו הוצאה עצמית שלו - זה על אחריותנו בלבד. הוא לא אמר בשום מקום הוצאה עצמית, רק סיפר לנו כמה הוא לא אוהב את הזניית הספרות עם ה'אבא במאה'... אנחנו גנחנו ונשפכנו ורצנו לגהץ את הכרטיס".

 

בתגובה לדברים אומר וייל ל-ynet: "אמרתי אולי שמונה פעמים גם בפייסבוק גם באתר, גם בסרטונים שהפצתי: הספר שלי ייצא במבצעים הרגילים. מעולם לא אמרתי שאני מוציא אותו ללא הוצאת מודן. אני לא יודע למה אסתי סגל

חושבת ככה, זה נורא קל להלהיב את הרשת בעניין צדקתי".

 

"עד לפני מספר שעות זה היה נפלא, ותמכו בי - פתאום אני אל מול גל של האשמות שאינו מבוסס על אמת. אני נגד מבצעי 'ארבע במאה' שהורסים את הספרות העברית, רשתות הספרים אחראיות למבצעים אלו. מעולם לא יצאתי נגד ההוצאה שלי. הצעתי לתומכי ספר חתום עם הקדשה אישית ממני כמהדורה מיוחדת במקביל להוצאה כדי לתת לקוראיי הזדמנות לעקוף את הרשתות בלבד, לא את ההוצאה. עד לרגעים האחרונים היום, ישבתי וחתמתי על 2000 ספרים כמובטח - ועכשיו אני בעין הסערה".

 

וייל גם פרסם הודעה בעמוד הפייסבוק שלו ובה כתב: "התנצלותי הכנה בפני מי שתמך בפרוייקט, וציפה לקבל את הספרים לפני כולם. זו היתה הכוונה, אבל כדור השלג הזה התגלגל כל כך מהר וכל כך חזק, שלא היתה לי שום שליטה על זה. הספר היה אמור לצאת לחנויות בחגים, אבל הוקדם לשבוע הספר, במידה רבה בגלל הצלחת הפרוייקט".

 

מהוצאת הספרים "מודן" סירבו למסור תגובה בנושא.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ורד אדיר
עוזי וייל. גם בהוצאת מודן
צילום: ורד אדיר
לאתר ההטבות
מומלצים