שתף קטע נבחר

צנזורית לשעבר: גם לי יש תמונות כמו למתפשטות

תמונות החיילות המתפשטות הגיעו לכלי תקשורת רבים בעולם, והמונח "Gaza Strip" הפך לדו-משמעי. הצנזורית הראשית לשעבר אמרה לערוץ 10: "גם לי יש תמונות כאלה מהטירונות. הן נעולות באלבום במחסן. זה מראה פנים אנושיות"

התמונות החושפניות של חיילות צה"ל עוררו בימים האחרונים הד תקשורתי בינלאומי ומבוכה צבאית. בעוד הצבא ביקש להבהיר כי המראות מנוגדים לערכיו ולהדגיש כי התמונות צולמו בתחילת שירותן של החיילות, הציגו כותרות כלי תקשורת שונים בעולם את ה-"Gaza Strip" ואת פני המצולמות. הצנזורית הראשית לשעבר אמרה בראיון לתוכנית הבוקר של ערוץ 10 כי "גם לי יש תמונות כאלה באלבום, אבל הן נעולות באלבום במחסן".

 

 

התמונות בכותרות ()
התמונות בכותרות

 

בסוף השבוע האחרון זכתה תמונה שהועלתה לפייסבוק - שבה נראו, ככל הנראה, מדריכות בבית הספר למקצועות החי"ר בדרום לבושות בגדים תחתונים - לשיתופים רבים. זמן קצר לאחר מכן פורסמה תמונה נוספת והפכה את הנושא ואת מייצגיו לוויראליים אף יותר.

 

"מישהו הזדעזע? אני לא חושבת שהזדעזעו", העריכה הצנזורית הראשית לשעבר, תת-אלוף (מיל') רחל דולב. "הצעירים המשרתים בני 18 וזה מה שעושים בני 18 בכל העולם, ואני רוצה לגלות לכם סוד - גם לי יש תמונות כאלה, מהטירונות. התמונות שלי באלבום במחסן והן נעולות.

היום הכול עולה לפייסבוק והכול ידוע וגלוי".

 

בראיון לערוץ 10, הוסיפה דולב כי "צה"ל הרשמי והממסדי כמובן חייב להסביר שלא אלה ערכי הצבא ולא זה הקוד האתי שלו, אבל זה מראה מצד שני פנים אנושיות של חיילים וחיילות. הצבא הוא ערכי, מוסרי ועושה את מלאכתו, אבל החיילים שנמצאים, שיושבים בעמדות, במחנות ובאוהלים באים מראש אחר. הם עוד לא הותכו בכור ההיתוך הצבאי, הם עוד לא חיילים, הם טירונים".

 

דולב ביקרה גם את היחס שלו זוכות נשים בשיח התקשורתי, ואמרה כי "תמיד מתעסקים בנשים בהקשר של או קורבנות אונס או סקסיות שמצטלמות, אך כשיש דיון על מלחמה וביטחון לא מזמינים בכלל נשים. הן לא משתתפות בשיח הישראלי הכללי ויש חשש שתמונות כאלה עלולות להגביר את הדרת הנשים עכשיו".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיילות מעורטלות
אחת התמונות שפורסמו
מומלצים