שתף קטע נבחר

"לא יכולנו להתעלם מזעקתה של לינור אברג'יל"

נדחתה בקשת השחרור של שלמה נור, שאנס את הדוגמנית בשנת 1998, לאחר שהוועדה קבעה כי הוא עדיין אינו מודה בעובדות. במכתב ששלחה אברג'יל למקבלי ההחלטה היא ציינה: עדיין רואים אצלי את הסבל והכאב

 יישאר בכלא: ועדת השחרורים שליד שב"ס דחתה את בקשתו של שלמה נור, שהורשע באונס מלכת היופי לשעבר, לינור אברג'יל, לשחרור מוקדם. בין היתר, בשל מכתב ששלחה הקורבן ובו ציינה כי "כל מי שיסתכל בעיניי יראה את הכאב והסבל המתמשכים, שאיש חסר רגש ואנושיות זה גרם לי. לא יעלה על הדעת לשחררו".

 

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

אברג'יל. חזרה בתשובה בשנים האחרונות  (צילום: אביב חופי) (צילום: אביב חופי)
אברג'יל. חזרה בתשובה בשנים האחרונות (צילום: אביב חופי)

 

נור נשפט בשנת 1999 ל-16 שנות מאסר, מתוכן ריצה 14.5, לאחר שהורשע בעבירות מין קשות, בהן אינוס בנסיבות מחמירות, מעשה סדום בנסיבות מחמירות וחטיפה. בזמן המקרה הייתה אברג'יל מיס עולם לשנת 1998, וכל האירוע הברוטלי התרחש קודם לתחרות. הוא אמור לסיים לרצות את עונשו בסוף 2014.

 

עוד בחדשות ynet:

 

במהלך התקופה יצא נור עשרות פעמים לחופשה מכלא מעשיהו. בפני הוועדה הוא ציין כי אף שלא עבר טיפול ייעודי לעברייני מין ולא הודה במיוחס לו, הוכח כי במהלך חופשותיו לא ניסה לבצע עבירות פליליות ומבחינתו הוא שילם את חובו לחברה. נור ציין עוד כי התנהגותו בכלא הייתה טובה, ולכן הוא ראוי לשחרור תחת פיקוח, כדי שלא יחזור לסורו.

 

"אני רוצה לדעת את הגבולות שלי כי אני מטומטם ונאיבי, אני עכשיו כמו תינוק שלומד ללכת", אמר נור בפני הוועדה. "ביקשתי תוכנית טיפול אבל הם רצו שאני אודה. אני יודע מה עשיתי, היא הייתה אצלי בבית, המקרה היה אצלי בבית, זה כתם שלא יורד ממני. אני מבקש שתתנו לי צ'אנס, המערכת נותנת בי אמון".

 

בפרקליטות ובוועדה החליטו לדחות את בקשתו של נור, בין היתר משום שלא הודה בעבירות. לטענתם, המסוכנות של נור בינונית והוא רואה עצמו כקורבן. להשקפתם, הוא רוצה להתקבל לשיקום רק בשביל להפיק רווחים אישיים – שחרור מוקדם.

 

הוועדה קבעה עוד כי האסיר אינו מגלה כל תובנה למעשיו החמורים, ונוכח עובדה זו אין כל תועלת בתוכנית שיקום פרטית שהגיש. "בהכחשתו את העבירות המיוחסות לו מאז תחילת מאסרו ועד היום בנושא הבנת התקיפה המינית, אין כדי לשלול את העובדה הבסיסית שהאסיר לא עבר עד היום טיפול הנדרש מעברייני מין", נכתב בנימוקים.

 

בהחלטה קבעה הוועדה כי לקחה בחשבון גם את מכתבה של המתלוננת אברגי'ל, שהעיד על סבל מתמשך. "איננו יכולים להתעלם מזעקתה זו של קורבן העבירה", הסבירו חברי הוועדה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אברג'יל. מכתב לוועדה
צילום: ג'קי יעקב
מומלצים