שתף קטע נבחר

מצא רימון בכיס הפצוע הסורי: "הבגד היה כבד"

חן אמסלם, אלונקאי בביה"ח זיו, טיפל בבגדי פצוע מהקרבות בסוריה שאושפז במקום. בכיס המכנסיים הוא הבחין ברימון תקני. "הנצרה הייתה במצב שלם, לא רציתי לגעת יותר מדי", שחזר

"אמרתי לעצמי שאם זה לא טלפון סלולרי זה לא יכול להיות שהוא כזה כבד". חן אמסלם, אלונקאי בבית החולים זיו בצפת, היה זה שהצליח למצוא רימון רסס בכיס מכנסיו של אזרח סורי שנפגע קשה בלחימה מול צבא אסד. הפצוע ואזרח סורי נוסף פונו לקבלת טיפול בבית החולים לאחר שנפגעו בקרבות העזים בין אנשי המשטר למורדים סמוך למעבר קוניטרה.

 

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

"הם תמיד מגיעים בלבוש אזרחי". חן אמסלם, היום (צילום: חנה ביקל) (צילום: חנה ביקל)
"הם תמיד מגיעים בלבוש אזרחי". חן אמסלם, היום(צילום: חנה ביקל)

 

בעקבות מציאת רימון הרסס בבגדיו של אחד הפצועים הסורים פונו חדר המיון ומחלקת הטראומה, וחבלנים שהוזעקו למקום נטרלו בשלום את הרימון. האלונקאי אמסלם מקבל מדי יום לידיו עשרות פצועים ולעתים מפשיט את בגדיהם לצורך קבלת טיפול רפואי. בעת שאסף את מכנסי הג'ינס השחורים של הפצוע הוא הופתע לראות את רימון הרסס. "הרמתי את המכנסיים הגזורים מהרצפה והרגשתי שהם כבדים, זה לא הסתדר לי", שחזר אמסלם.

 

לאחר מכן אמסלם הציץ בכיס המכנסיים והופתע לגלות את האובייקט הנפיץ. "צעקתי לכולם לפנות את החדר וקראתי לאיש ביטחון", סיפר אמסלם. "הרימון נראה חדש, תקני, כבד ובצבע כסוף. הנצרה הייתה במצב שלם ולא רציתי לגעת יותר מדי. זו פעם שלישית או רביעית שמגיעים פצועים מסוריה במשמרת שלי, הם תמיד מגיעים בלבוש אזרחי. הכיסים בדרך כלל ריקים, אבל פעם אחת מצאנו תעודת זהות וכסף".

 

דרמה בבית החולים. חדר המיון בזיו, היום (צילום: חנה ביקל) (צילום: חנה ביקל)
דרמה בבית החולים. חדר המיון בזיו, היום(צילום: חנה ביקל)

 

נתן קוזאי, אח בבית החולים, טיפל בפצוע הסורי השני שהגיע
היום לקבלת טיפול בישראל. קוזאי סיפר כי "הוא הגיע בהכרה אבל לא סיפר לנו איך הוא נפצע. בשבילנו לא משנה מאיפה הם באים, הם חולים. הפצוע שאני בדקתי שכב ליד הפצוע שבמכנסיו התגלה הרימון. הוא הגיע עם מכנסי דגמ"ח מנומרים בצבעי הסוואה וללא חלק עליון".

 

בצה"ל אמרו כי נעשית בדיקה שמטרתה לברר מדוע הרימון שנשא הפצוע על גופו לא התגלה. עוד נמסר כי בדיקה ראשונית העלתה שהפצוע היה במצב קשה וכיוון שהוא הורדם והונשם העדיפו החיילים לזרז את הפינוי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים