שתף קטע נבחר

משטרת בייג'ינג לנשים: הימנעו ממיני באוטובוס

המשטרה בעיר הבירה הסינית פרסמה מדריך שנועד להילחם בתופעה של הטרדות מיניות בתחבורה הציבורית. בין ההמלצות - לא ללבוש מכנסונים, לא לשבת בקומות עליונות באוטובוס ולהשתמש בתיקים, מגזינים ועיתונים כדי לכסות את הגוף

"אל תלבשו חצאיות מיני או מכנסיים קצרים אם אתן לא רוצות להיפגע". זו העצה שנותנת משטרת בייג'ינג לנשים בעיר, אך מומחים טוענים כי לא בטוח שזה יעצור את ההטרדות המיניות והתקיפות שחוות נשים, בעיקר בתחבורה הציבורית.

 

עוד חדשות בעולם :

ארדואן לא מתרגש מהמחאה: נמשיך לבנות הקניון

תקדים: בריטניה תפצה את מורדי המאו מאו מקניה

בלב פריז: גלוחי ראש היכו למוות פעיל שמאל

הממשל ריגל אחר טלפונים של מיליוני אזרחים

 

העיתון "צ'יינה דיילי" דיווח אתמול (יום ד') כי משטרת בייג'ינג ורשויות התחבורה בעיר פרסמו מדריך שנועד למנוע הטרדות מיניות באוטובוסים וברכבות התחתיות. בין ההמלצות לנשים שמופיעות במדריך - לא לשבת בסיפונים העליונים באוטובוס ולהשתמש בתיקים, מגזינים ועיתונים כדי לכסות את עצמן.

 

"נשים לא צריכות ללבוש בגדים מינימליים כמו חצאיות מיני או מכנסונים כשהן משתמשות בתחבורה הציבורית", מסרה משטרת בייג'ינג בהודעה לתקשורת. מומלץ לנשים לא לשבת בקומות העליונות של אוטובוסים ולעמוד על מדרגות נמוכות כדי להימנע מהפיכתן למטרה של צילום בלתי הולם. והן גם צריכות להגן על גופן עם תיקים, מגזינים ועיתונים".

 

על פי המדריך החדש לנוסעות בתחבורה הציבורית, אנשים שייתפסו מטרידים מינית אישה צפויים לקנס או ל-15 ימים בכלא.

 

שינג וויי, קצין משטרה סיני, ביקש מהנשים לשמור על ערנות כדי להבטיח את ביטחונן. "קשה לנו לאסוף ראיות על מקרים של הטרדות מיניות למרות המצלמות באוטובוסים ובתחתיות", אמר שינג. "קשה גם להכשיר עובדי תחבורה ציבורית לסייע לנשים במניעת הטרדה ובתגובה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מטרה להטרדות מיניות (ארכיון)
מומלצים