שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

אחיו של החשוד בירי: הרוצח מהברנוער פסיכופת

בראיון ל-ynet, מותח אחיו של החשוד המרכזי ברצח ביקורת על התנהלות המשטרה ועל מקור המידע שעליו התבססה: "חסרים סיפורים שפוצצו בגדול ואחרי זה התברר שלא היה כלום?"

הכחשה גורפת וביקורת על התנהלות המשטרה, אלו דרכי ההתמודדות העיקריות שמלוות מאז המעצרים בפרשת הרצח בברנוער את בני משפחת הקרובים החשודים במעורבות. "זה לא הם, אין סיכוי שאחי יהיה מעורב באירוע כזה", אמר היום (א') אחיו של החשוד המרכזי ל-ynet.

 

בראיון ל-ynet, תקף האח את חקירת המשטרה בנושא וטען כי המידע שעליו התבססו השוטרים שקרי. "האיש שהזין אותם ישב בעצמו בכלא. הוא מכר להם כל מיני סיפורים והם האמינו. לא יכול להיות שזה מה שקרה. חסרים סיפורים שהמשטרה פוצצה בגדול ואחרי זה התברר שלא היה כלום?", תהה.

 

לדבריו, מאז המעצר הוא מתקשה לתפקד, והחשש לגורל אחיו דוהה מול העוול שעשו למשפחות העצורים. "הרסו פה שתי משפחות. סתם פגעו בהן בגלל אדם שהיה לו אינטרס", אמר.

 

פרשת הברנוער - כתבות אחרונות ב-ynet

החקירה: הבכיר בקהילה הגאה ידע ולא סיפר?

אם החשוד השלישי בברנוער: הוא לא קשור לרצח

בקהילה תוהים: הבכיר היה היעד לחיסול בברנוער?

 

בעוד החשוד "האמיתי" ברצח הוגדר על ידו כ"פסיכופת", הבהיר האח כי הוא אינו מאמין בפשע שנאה. "אדם שהולך לעשות כזה דבר הוא לא שפוי. אני מכיר את אח שלי. הוא ילד טוב עם נפש עדינה, הוא לא הסתבך עם המשטרה. יש לו לב טוב. שיבדקו במשטרה טוב טוב. ב-2009 הוא בכלל לא היה איתנו כאן. הוא לא יכול היה לעשות את הרצח".

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)
 

בשבוע שעבר עצרה המשטרה שלושה חשודים במעשה - היורה, קרוב שלו וחבר נוסף. מעט לאחר מכן, נעצר אדם נוסף, שהוגדר על ידי המשטרה כבכיר בקהילה, בחשד כי ביצע עבירות שהובילו בדיעבד למעשה הרצח עצמו - כנקמה עליהן.

 

במשטרה מאמינים שהאיש, שמוכר מאוד בקהילה הגאה, הוא אחד המפתחות לפענוח הפרשה. אחת השאלות הקשות בחקירתו היא אם ידע בדיעבד מי האנשים שעומדים מאחורי הרצח של ניר כץ וליז טרובישי ופציעתם של עוד 11 איש.

 

עו"ד שי שורר (צילום: אסי כהן) (צילום: אסי כהן)
עו"ד שי שורר(צילום: אסי כהן)

 

מוקדם יותר היום, הוארך מעצרו ביומיים, בדיון שגרר ביקורת מצד השופט על החיסיון שהטילה המשטרה על פרטי המידע בפרשה. "לא ברור לי מי הגה את המושג המוזר 'בכיר בקהילה', מושג שמעלה על הדעת ארגון חשאי וזדוני משל לזקני ציון שבו יש בכירים יותר וזוטרים יותר השותפים להתארגנות חשאית שמוסתרת מפני הציבור מטעמים כאלה ואחרים", הוסיף השופט בנושא אחר.

 

כמו שמות החשודים, רבים מהפרטים בנוגע לרצח במרכז הצעירים מקהילת הלהט"ב עדיין אסורים בפרסום, ושאלות רבות עדיין ממתינות לפענוח הפרשה, בהן תיוגו של הבכיר שנעצר לאחר תפיסתם של החשוד ברצח ושני מסייעיו כיעד לחיסול בשל עבירה חמורה שביצע בעבר וקשורה לאחד מהחשודים. אם הפרטים הללו אכן נכונים, נראה כי הצעיר רעול הפנים שפעל, על פי החשד, עם אדם קרוב מאוד וחבר של שניהם, לא מצא אותו וטבח בכל זאת בבני הנוער שנכחו במקום.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
החשודים בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים