שתף קטע נבחר

גוגל תרכוש את Waze תמורת 1.3 מיליארד דולר

גוגל ו-Waze נפגשות באמצע הדרך: ענקית החיפוש תרכוש את הסטארט-אפ הישראלי - לאחר שכשלו המגעים בין החברה ובין פייסבוק. עם זאת, העסקה נמצאת בשלב בדיקת נאותות וייתכן שהיקפה עוד ישתנה. לפי הערכות, מרכז הפיתוח של Waze לא יועבר לארה"ב וינוהל בידי הצוות הישראלי בשנים הקרובות

הצלחה נוספת לעולם ההיי-טק הישראלי: גוגל ו- Waze הסכימו באופן עקרוני על מחירה של העסקה במסגרתה צפויה ענקית החיפוש לרכוש את החברה הישראלית, שפיתחה תוכנת ניווט מצליחה.

 

היקף העסקה המתגבש עומד על 1.3 מיליארד דולר מותנה בבדיקת נאותות שרק החלה, כך שהעסקה כלל אינה סגורה ופתוחה לשינויים.

 

הדיווחים האחרונים על מגעים לרכישת waze :

פייסבוק במגעים לרכישת waze במיליארד דולר

דיווח: אפל מבקשת לרכוש את waze הישראלית

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו , ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

המשא ומתן בין גוגל לבין Waze נחשף לפני כשבועיים באתר בלומברג ככל הנראה ימים ספורים לאחר שפייסבוק נסוגה מהמשא ומתן. לפי ההערכה, מרכז הפיתוח של Waze יוותר בישראל וינוהל בידי הצוות הישראלי בשנים הקרובות.

 

כך נראה הניווט באמצעות Waze. בקרוב אצל כל משתמשי גוגל? ()
כך נראה הניווט באמצעות Waze. בקרוב אצל כל משתמשי גוגל?

 

זהו הישג עבור מייסדי החברה שהתעקשו במסגרת המשא ומתן מול גוגל כי החברה תשאר בישראל, בניגוד לדרישות פייסבוק, אשר תבעה את פירוק החברה. נוסף על כך זהו הישג של החברה הישראלית במשא ומתן מול גוגל שגם היא פירקה בעבר את שתי החברות אותן רכשה בישראל: לאבפיקסיז וקוויקסי. מדובר היה בחברות קטנות בנות 10-20 עובדים, מתוכם נשכרו רק עובדים בודדים ששולבו במרכז הפיתוח הקיים של גוגל בתל-אביב.

 

כעת נראה כי משרדי Waze יוותרו על כנם ברעננה וההנהלה תזכה לנהלו במשך שנתיים עד שלוש, כולל את מדיניות כוח האדם שלו.

 

ככל הנראה, גוגל פנתה אל Waze עוד בעיצומו של המשא ומתן עם פייסבוק שנחשף לראשונה ב"כלכליסט", מה שהביא לפיצוץ המגעים עם הרשת החברתית. ייתכן אף כי Waze ויתרה על הרכישה בידי פייסבוק בידיעה כי גוגל כבר מצויה בכיסה.

 

מימין: מייסדי Waze שמוליק קרת, אמיר שנער ואהוד שבתאי, והמנכ"ל נועם ברדין (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
מימין: מייסדי Waze שמוליק קרת, אמיר שנער ואהוד שבתאי, והמנכ"ל נועם ברדין(צילום: צביקה טישלר)

 

Waze הוקמה ב־2007 וכמנכ"ל החברה מכהן נועם ברדין, שמתגורר בארה"ב. האפליקציה שלה נחשבת כיום לאפליקציית הניווט הגדולה בעולם המבוססת רשת חברתית בזכות 45 מיליון משתמשים ונתח שוק של 10% מכלל אפליקציות הניווט בארה"ב.

 

בשנה האחרונה שילשה Waze את מספר המנויים שלה מ־15 מיליון ל־45 מיליון, ובחודש מרס לבדו היא זכתה ל־1.5 מיליון הורדות בכל העולם. כיום Waze היא אפליקציית המפות והניווט השנייה בפופולריותה בחנויות של אפל, אחרי שירות המפות של גוגל, בארה"ב, בקנדה, בצרפת ובאיטליה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
נועם ברדין, מנכ"ל Waze
צילום: צביקה טישלר
מומלצים