שתף קטע נבחר

עד המדינה: אני מהקהילה, היה לי קשה עם הרצח

שלוש שנים וחצי הוא שמר בבטן את הסוד על הרצח בברנוער. סכסוך עם החשודים גרם לו לפנות למשטרה. בשיחה עם מקורבים ממקום מחבואו סיפר איש המפתח: "הם דפקו אותי בהרבה כסף. אני לא מפחד, אם יירו בי זו תהיה סגירת מעגל"

איש המפתח שהוביל לפתרון התעלומה הגדולה מהברנוער שמר בלבו את הסוד שלוש שנים וחצי. אחרי מסע הנקמה של השותפים לרצח, כולם שמרו על שתיקה. זמן רב חלף עד שאחד מהם נשבר - ונקם בעצמו. "למה? כי הם דפקו אותי אותי בהרבה כסף. הם לא דאגו לי בבית סוהר. וחוץ מזה אני מהקהילה וקשה לי עם זה מאוד", אמר למקורביו מי שהפך לעד מדינה, הומוסקסואל מוצהר.

 

המשטרה חשפה, בית המשפט בלם, הכול בגוגל

 

על הפרטים המדויקים שקשורים למעצרו חל עדיין צו איסור פרסום, שנותר בתוקף באופן מביך, גם אחרי שהמשטרה חשפה את כל הפרטים במסיבת עיתונאים. עד כה פורסם ששלושה חשודים במעורבות ברצח ביקשו לנקום על עבירה שביצע לכאורה פעיל מוכר בקהילה הגאה. אף שהאיש לא היה בברנוער באותו ערב, אחד מהחשודים נכנס וירה ללא הבחנה - רצח את ניר כץ (26) וליז טרובישי (16) ופצע עוד 11 בני נוער.

 

 (צילום: מוטי קמחי ) (צילום: מוטי קמחי )
(צילום: מוטי קמחי )

החשוד הצעיר בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי ) (צילום: מוטי קמחי )
החשוד הצעיר בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי )

רגע המעצר בשבוע שעבר ()
רגע המעצר בשבוע שעבר

 

עד המדינה הסתבך מספר פעמים, ובפעם האחרונה שישב בכלא החליט לספר הכול. "כשנכנסתי לכלא אף לא תמך בי כלכלית, בעולם הפשע זו מחובתם לתמוך בי. במעצר האחרון חשבתי חודשיים לפני שפניתי ואמרתי זהו, הפעם אני פונה למשטרה. למה? כי הם דפקו אותי. וחוץ מזה אני מהקהילה וקשה לי עם זה מאוד".

 

על המניע הרחיב ניצב-משנה גדי אשד, מפקד היחידה שהפעילה אותו, ימ"ר תל אביב: "המניע שלו כפול: אחד

- הפניית עורף של שותפיו הפליליים. ברגע האמת הם שכחו את הנאמנות וזאת הייתה בגידה מבחינתו. המניע השני - הוא חבר בקהילה, וזה לא מובן מאליו. הוא כחבר בקהילה נטל חלק, וגם לו יש נקיפות מצפון".

   

עד המדינה נמצא במסתור, ולחבריו אומר שאינו מפחד. "אני לא חושש מאף אחד, כי לי גם יש ביצים. לבוא להגיד לך שאני חושש מהמוות, אז לא. מבחינתי אם יירו בי, זו תהיה סגירת מעגל בשבילי, אני לא חושש. אני לא מפחד גם לא מהגנגסטר הגדול, לא. יש לי רקע בעולם הפשע, ואני לא מפחד מאף אחד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עד המדינה
שניים מהחשודים
הפעיל המוכר בקהילה (מימין)
מומלצים