שתף קטע נבחר

חיל האוויר אירח ניצולי שואה: "מזכיר מאיפה באנו"

כ-10,000 ניצולי שואה התארחו ב-12 בסיסים של חיל האוויר ברחבי הארץ. מפקד החיל האלוף אשל: "אנחנו צריכים לעשות הכול כדי שזוועות נוראות שהעם שלנו עבר לא יקרו עוד"

בבסיסי חיל האוויר נערך היום (ג') אירוע הצדעה מיוחד לניצולי שואה החיים. במסגרת המיזם התארחו כ-10,000 ניצולי שואה ב-12 בסיסים ברחבי הארץ.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

 

ניצולי השואה ביקרו בטייסות השונות ושוחחו ארוכות עם אנשי החיל. המיזם הייחודי, שנערך לראשונה בצה"ל, הוא יוזמה משותפת של חיל האוויר ושל מרכז ארגוני ניצולי השואה בישראל, יחד עם ארגון יד ושם והג'וינט לישראל.

 

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

מפקד חיל האוויר האלוף אשל (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
מפקד חיל האוויר האלוף אשל(צילום: ירון ברנר)

 

מפקד חיל האוויר, אלוף אמיר אשל שהוביל לפני כעשור את "מטס החיים" בשמי אושוויץ, אמר: "מדינת ישראל ניצבת בפני אתגרים קרובים ורחוקים, אבל שלא כמו במלחמת העולם השנייה, מדינת ישראל מוגנת היטב כי צה"ל חזק וחיל האוויר הוכיח עצמו בעבר ונבחן מדי יום. אנו מבינים היטב שזו המשמרת שלנו, שאנו צריכים לעשות הכול כדי שזוועות נוראות שהעם שלנו עבר לא יקרו עוד".

 

רב סרן נ', 30, טייס F16 מטייסת הקרב הראשונה בבסיס חצור, אירח את סבתו אסתר, 80, שאיבדה את כל משפחתה בשואה. רב סרן נ', שדודו, אלוף-משנה שמשון רוזן נהרג בהתרסקות מטוס אזרחי ואף השתתף בעצמו כטייס במטס באושוויץ לפני כעשור, אמר: "האירוע הזה מזכיר לי תמיד מאיפה באנו ולאן אנו הולכים. סבתי מתרגשת מאוד והגיעה עם כל חבריה ובעלה מהדיור המוגן. אני מקפיד להגיע איתה על מדים לטקסי הזכרון ביד ושם ולהניח זר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
עד תא הטייס
צילום: ירון ברנר
מומלצים