שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שוטר אנס, יחידתו ננזפה: "טופחה סביבה מינית"
  עופר קורן, שוטר לשעבר במרחב איילון, הורשע בשני מעשי אונס ועבירות מין נוספות שביצע בשתי פקודות. השופטת ביקרה את היחידה שבה שירת: "נדמה כי התנהגות הנפשות הפועלות שייכת לתסריט מסרט רווי הורמונים ולא מיחידת סיור"

  מבוכה למערכת אכיפת החוק: בית המשפט המחוזי בתל-אביב הרשיע היום (ג') שוטר לשעבר במרחב איילון בשני מעשי אונס ועבירות מין נוספות שביצע בשתי פקודות שלו. השוטר, עופר קורן, ששימש כסגן מפקד יחידת הסיור במרחב, ביצע את העבירות במהלך משמרות העבודה.

   

  רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

   

  בהכרעת הדין מתחה השופטת שרה דותן ביקורת חריפה על היחידה שבה שירת השוטר וקבעה שהיו ביחידה "נורמות בעייתיות, תמונה עגומה של התנהלות שאינה הולמת וטופחה סביבת עבודה מינית בלתי-הולמת".

   

  כתב האישום שהוגש נגד קורן כלל תשעה סעיפים של עבירות מין שבוצעו בשנים 2009-2007. השופטת דותן הרשיעה את השוטר בשתי עבירות של אונס, מעשה מגונה, הטרדה מינית ועוד. בהכרעת הדין נכתב כי "גרסת המתלוננות מהימנה, קיימים חיזוקים חיצוניים שונים בעלי עוצמה התומכים בגרסאות אלו, המבססים את מסכת האירועים בכתב האישום ויוצרים מצג מרשיע נגד הנאשם".

   

  הפרשה נחשפה ביולי 2009 כשאחת המתלוננות דיווחה על מעשיו של קורן למפקד היחידה והדיווח הוביל לפתיחת חקירה של המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים. בהכרעת הדין נכתב כי "קיימים קווי דמיון ממשיים ומעשיים שתיארו העדות בתיק בעדותיהן המאפשרים לזהות בין המעשים דפוס פעולה כללי זהה של הנאשם כלפיהן במהלך עבודתן תחת מרותו".

   

  בהמשך חזרה השופטת דותן למתוח ביקורת על היחידה במרחב איילון:

  "העדויות השונות ביחס לתיק זה פרסו בפני בית המשפט תמונה עגומה של התנהלות שאינה הולמת מקום עבודה קל וחומר מקום שעסקינן באנשים האמונים על אכיפת החוק. לעתים נדמה כי התנהגותן של הנפשות הפועלות שייכות לתסריט הלקוח מסרט רווי הורמונים ולא מיחידת סיור משטרתית".

   

  קורן הגיע לבית המשפט מלווה בתמיכה של בני משפחה וחברים קרובים וכשהשופטת דותן הקריאה את הכרעת הדין נפלו פניו. בני משפחתו הביעו תדהמה מהחלטת בית המשפט. לדבריהם, "לא נעשה צדק והאמת לא יצאה. חבל שאדם חף מפשע צריך לשבת בבית סוהר. הרבה אנשים יודעים את האמת ושותקים כולל המתלוננות".

   

  Read this in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שוטר אנס, יחידתו ננזפה: "טופחה סביבה מינית""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים