שתף קטע נבחר

קייטנת טרור בעזה: ילדים משחזרים חטיפת חייל

הג'יהאד האיסלאמי מזמין אלפי ילדים ברצועה להתחמש בקלצ'ניקוב ולהצטרף למחנה צבאי שיפיג את שעמום הקיץ. קייטנת הטרור גרסת 2013 כוללת תרגול ירי, קפיצה מעל אש ותקיפת מוצב ישראלי תוך פיצוץ מטענים. "היום יריתי את הכדור הראשון בחיי ודמי רותח בעורקיי", סיפר פלסטיני בן 12

קייטנת קיץ - סטייל עזה: חופשת הקיץ ממוסדות הלימודים בעזה נוצלה על ידי כמה מהילדים והנערים לתרגילים צבאיים בדיונות של רפיח. ילדים מגיל 6 תרגלו היום (ד') קרבות אש במסגרת מחנה קיץ, ובין היתר אף דימו חטיפת חייל ישראלי.

 

ילדים חוטפים "חייל" ממוצב מדומה של ישראל (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ילדים חוטפים "חייל" ממוצב מדומה של ישראל(צילום: AFP)

"החטוף" נלקח כפות בעוד החברים מחפים באש (צילום: AFP) (צילום: AFP)
"החטוף" נלקח כפות בעוד החברים מחפים באש(צילום: AFP)

היום בחולות הרצועה: ילדים מתרגלים ירי  (צילום: AFP) (צילום: AFP)
היום בחולות הרצועה: ילדים מתרגלים ירי (צילום: AFP)

הילדים שדימו חוליית טרור  (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הילדים שדימו חוליית טרור (צילום: AFP)

 

תנועת הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה ערכה היום טקסס סיום למחזור הראשון של מחנה הקיץ לילדים ונערים שנקרא "דור האמונה", המתקיים במשך שבועיים בעיר רפיח. סיומו של מחנה הקיץ לווה בתצוגת תכלית צבאית של הנערים שמטרתה לטענת הארגון "הטמעת ערכי הדת, הג'יהאד וההתנגדות המזויינת".

 

כתב AFP תיעד את ה"הפעלות" שמציעים בקייטנת הטרור של הג'יהאד האיסאלמי: שימוש בנשק, קפיצה מעל אש, זחילה מתחת תיל והכול כשברקע מתפוצצים מטעני נפץ. 

 

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)


 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 

מנהל מחנה הקיץ ציין כי מטרתו לאמן דור חדש שיכיר היטב את מטרת הארגון - להילחם באויב הציוני ולהיצמד לקוראן ולסונה על פי מייסד הארגון פתחי שקאקי (שחוסל - א.ל). "טבעו של השלב הנוכחי דורש מכולם לשאת באחריות, לחנך דורות וליידע אותם על טיבו של הקונפליקט שבו אנו חיים", אמר האחראי.

 

אחד המשתתפים הצעירים במחנה, ילד בן 12, אמר בסיום הקייטנה כי הוא מאושר מכך שהוא שייך לתנועת הג'יהאד האיסלאמי: "היום יריתי את הכדור הראשון בחיי ודמי רותח בעורקיי. לא ארגע עד אשר אהיה בשדה הקרב".


 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)


 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
 

לפי הדיווח הקייטנה בעיר רפיח תשלב לא רק עקרונות צבאיים חבלניים אלא גם "אימוני דת". בתמונות שפורסמו מהיום נראים ילדים חמושים בנשק קלצ'ניקוב, ומאחוריהם פעילי טרור חמושים עם כיסוי פנים.

אחד הילדים - לבוש מדים ועל פניו צבעי הסוואה – דימה ככל הנראה חייל צה"ל במוצב. הילדים מתועדים חוטפים את הילד מעמדה שבה דגל ישראל, במה שנראה כמו שחזור של חטיפת החייל גלעד שליט. בהמשך, הילדים נראים סוחבים את החייל החטוף בחול, בעוד חבריהם מחפים עליהם באש.

 

ארגוני הטרור פלסטיניים מערבים כבר שנים ילדים ובני-נוער במסגרות שנועדו להכשיר אותם ללוחמה. קטינים ברצועה חשופים לאמצעי חבלה וכלי נשק. רק לפני כחצי שנה פורסם סרטון של קבוצת ילדים מתאמנים על ירי מרגמות לעבר ישראל.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
ילדים בקייטנה היום
צילום: AFP
מומלצים