שתף קטע נבחר

לראשונה: אישה מונתה לסגנית ראש ה-CIA

היסטוריה בסוכנות הביון המרכזית: נשיא ארה"ב אובמה בחר בעורכת הדין אבריל היינס, שעבדה בוועדת החוץ של הסנאט ובבית הלבן, לסגניתו של ג'ון ברנן. "היינס עבדה בשנתיים האחרונות במשימות רגישות ביותר מול הדרגים הבכירים ביותר. נבחנו כמה מועמדים והיא הבחירה הטובה ביותר"

היסטוריה בסוכנות הביון המרכזית: נשיא ארצות הברית ברק אובמה בחר באישה לכהן לראשונה בתפקיד מספר 2 ב-CIA, הזרוע החשובה ביותר של השירות החשאי האמריקני. מינויה של עורכת הדין אבריל היינס בא אחרי שמייקל מורל, סגן סוכנות הביון האמריקנית, הודיע כי יעזוב בחודש אוגוסט את תפקידו. על פי הערכות, מורל החליט לסיים את תפקידו אחרי שלא מונה לראשות ה-CIA.

 

עוד חדשות בעולם :

קלינטון נגד אובמה: רוסיה בסוריה, למה אנו לא?

"פנו את הכיכר באיסטנבול - נשקול משאל עם"

בין שמיים לארץ: מנקי חלונות נתקעו בקומה 45

מבוכה בארה"ב: מדליף הציתותים בוגד או גיבור?

 

בכך השלים אובמה "השתלטות" של הבית הלבן על שתי העמדות הבכירות ב-CIA: לפני כמה חודשים מונה ג'ון ברנן, יועצו של אובמה לביטחון לאומי, לעמוד בראשות סוכנות הביון המרכזית בעקבות התפטרותו המפתיעה של גנרל דיוויד פטראוס בעקבות חשיפת רומן שניהל מחוץ לנישואים עם מחברת הביוגרפיה עליו.

 

היינס (מסומנת בעיגול אדום) בישיבה עם אובמה בבית הלבן (צילום: טלגרף) (צילום: טלגרף)
היינס (מסומנת בעיגול אדום) בישיבה עם אובמה בבית הלבן(צילום: טלגרף)

 

בעוד מינויו של ברנן לא הפתיע איש, בשל היותו בכיר לשעבר בסוכנות הביון, הרי שמינויה של עורכת דין שעבדה בבית הלבן לסגניתו התקבל בהפתעה רבה בארה"ב.

 

אבריל היינס, בת 43, עבדה בעבר בוועדת החוץ של הסנאט ושירתה בתפקיד סגנית היועץ המשפטי במועצה לביטחון לאומי. בהודעה שפרסם ראש ה-CIA ברנן נכתב שהיא עבדה בשנתיים האחרונות מול ארגון הביון "במשימות רגישות ביותר מול הדרגים הבכירים ביותר". עוד מסר ברנן שהיינס עמדה בראש ועדה שבחנה את אחת הפעילויות הרגישות ביותר של ה-CIA. הוא הוסיף כי בחן כמה מועמדים והגיע למסקנה שהיינס היא הבחירה הטובה ביותר.

 

מורל פורש מתפקידו לאחר 33 שנים בסוכנות הביון האמריקנית. הוא כיהן פעמיים בתפקיד ממלא מקום ראש ה-CIA. פעם אחת בתפר שבין פרישתו של לאון פאנטה, שהחליף את רוברט גייטס כשר ההגנה, לבין כניסתו של פטראוס לתפקיד אחרי שפרש מפיקוד על הכוחות האמריקניים באפגניסטן. בפעם השנייה מילא מורל את מקום ראש ה-CIA לאחר פרישתו המפתיעה כאמור של פטראוס לאחר שנחשף הרומן שלו עם פולה ברודוול. לאכזבתו הרבה, אובמה בחר בברנן למלא את מקומו של פטראוס ולא בו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: MCT
הבית הלבן משתלט על ה-CIA. אובמה
צילום: MCT
 צילום: EPA
היינס הייתה הבחירה הטובה ביותר. ברנן
צילום: EPA
מומלצים