שתף קטע נבחר

השחתת מצבות בבית עלמין נוצרי ביפו: "נקמה"

המשטרה פתחה בחקירה לאיתור אלמונים שריססו כתובות בבית העלמין האורתודוקסי. במגזר הערבי ביפו זועמים: "הגזענות מתפשטת". במקביל רוססה כתובת "תג מחיר" על בניין מגורים סמוך, שבו מתגורר השופט חאלד כבוב

חשד לטרור יהודי ביפו: אלמונים השחיתו במהלך הלילה (יום ה') מצבות בבית העלמין האורתודוקסי-נוצרי ברחוב בת ים בעיר וריססו עליהן את הכתובות "נקמה" ו-"תג מחיר". בנוסף אותרה הכתובת "תג מחיר" גם על בניין מגורים סמוך לבית העלמין, שבו מתגורר שופט בית המשפט המחוזי בתל-אביב חאלד כבוב. משטרת מרחב יפתח פתחה בחקירה, אולם עד כה טרם נעצרו חשודים.

 

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו  ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

השחתה בבית העלמין. יפו, הבוקר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
השחתה בבית העלמין. יפו, הבוקר(צילום: מוטי קמחי)

 

תושבים מהמגזר הערבי ביפו הביעו זעם בעקבות המקרה ומתחו ביקורת על התנהלות הממשלה והמשטרה. עו"ד אחמד בלחה, פעיל פוליטי וחברתי, אמר כי "אלו מעשים מסוכנים שמראים את השנאה לתושבי יפו. עניין 'תג מחיר' הפך כאן ובעוד מקומות במגזר הערבי לתופעה. מעשים אלו פוגעים בנו מאוד, במיוחד כשמדובר במקומות קדושים".

 

עו"ד בלחה הוסיף כי "לצערי, עדיין לא ראינו צעדים של המדינה נגד התופעה הזאת - דבר שמעודד לבצע עוד פעולות של 'תג מחיר'. היום תהיה לנו ישיבה דחופה עם כל הגורמים ונחליט על הצעדים שצריך לנקוט".

 

כתובת "תג מחיר" על הבניין שבו מתגורר השופט כבוב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
כתובת "תג מחיר" על הבניין שבו מתגורר השופט כבוב(צילום: מוטי קמחי)

 

תושב יפו מחמוד אגאבריה אמר כי "זה מעשה פשיעה שלא צריך לעבור עליו בשתיקה. הגזענות ביפו מתפשטת ואנו חוששים מאוד כי ממשלת ישראל והמשטרה לא עושות כלום לאנשים שעומדים מאחורי 'תג מחיר'. אם ערבים היו משחיתים בית עלמין במגזר היהודי אני בטוח שבתוך שעות היו מעצרים ומיד אחר כך גם כתבי אישום. עברייני 'תג מחיר' במגזר היהודי משוחררים ועושים מה שבא להם".

 

יו"ר מפלגת דעם, אסמא אגאבריה-זחאלקה, שאף היא מתגוררת בעיר, אמרה כי "'תג מחיר' זה שם מכובס לכנופיות הטרור שזוכות לחסינות מטעם הממשלה, שמעודדת את המתנחלים ואת ההתנחלויות על חשבון תקציבי הרווחה והדאגה לאזרחים ומסרבת בתוקף לכל משא ומתן לשלום בין שני העמים. האירוע ביפו מראה שהגבולות המפרידים בין ישראל לפלסטין היטשטשו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
כתובות על מצבות. בית העלמין ביפו, הבוקר
צילום: מוטי קמחי
צילום: בוצ'צ'ו
השופט כבוב
צילום: בוצ'צ'ו
מומלצים