שתף קטע נבחר

פליק פלאק: עד המדינה ימשיך להפיל את שירזי

הפרקליטות נסוגה מכוונתה לבטל את ההסכם עם האיש שהפליל את העבריין המואשם בעבירות מס. "חשש לביטחונו"

הפרקליטות החליטה לחזור בה מכוונתה לבטל את ההסכם עם עד המדינה בפרשת העבריין ריקו שירזי. העד, שגויס על ידי חוקרי רשות המסים וחוקרי היחידה הכלכלית של המשטרה, הוא עוגן מרכזי במשפט, שבו מואשם שירזי בעבירות של העלמת מס, הפצת חשבוניות פיקטיביות והלבנת הון בעשרות מיליוני שקלים.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

פרס: אחמדינג'אד צריך לתת את הדין על מעשיו

ירי רודף ירי בלב רמלה: "מרגישים חסרי אונים"

 

בחודש שעבר הודיעה הפרקליטות בצעד יוצא דופן כי בכוונתה לבטל את ההסכם שנחתם עם עד המדינה. ההודעה נמסרה חודש לאחר שנחשפה ב-ynet קלטת, שבה תועד עד המדינה מציע לגורמים אחרים לסדר עבורם תיקים ברשות המסים תמורת שוחד. היום (א') הודיעה כאמור הפרקליטות לסנגורו של עד המדינה כי היא נסוגה מכוונת ביטול ההסכם.

 

השיקולים שהובילו להשארת ההסכם עם עד המדינה על כנו כללו בין

היתר את הסכנה לביטחונו האישי וביטחון משפחתו וכן את העובדה שבפרקליטות מאמינים לעדות שמסר עד כה במשפט המנוהל על ידי המחלקה המשפטית של רשות המסים. בשבועות האחרונים נערך לעד המדינה שימוע, שבו שכנע את נציגי המדינה להימנע מביטול ההסכם עמו.

 

בתמורה להפללת שירזי מוותרת המדינה לעד המדינה על אישומים שהוגשו נגדו ובמקביל הוא הוכנס לתוכנית להגנת עדים. ממשרד המשפטים נמסר בשם פרקליטות מחוז תל-אביב מיסוי וכלכלה כי "ההחלטה התקבלה לאחר בדיקת מכלול הנסיבות, בהן החשש לביטחונו האישי של עד המדינה ולביטחון בני משפחתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ריקו שירזי
צילום: אלי אלגרט
מומלצים