שתף קטע נבחר

נשק וזחילות מול אש: כך נראית קייטנת חמאס

גם זה פתרון לילדים ליולי-אוגוסט? ארגוני הטרור רואים במחנות הקיץ הזדמנות להגברת התמיכה הציבורית וכר נוח לגיוס פעילים פוטנציאלים. ומה האלטרנטיבה הלא אלימה? צפו בתמונות

כבכל קיץ בשנים האחרונות, גם בחודשים הקרובים יבלו מאות אלפי ילדים עזתים בקייטנות של ארגוני טרור. לצד פעולות חברתיות, לימודי דת ותחרויות ספורט, גולת הכותרת של הקייטנות הללו היא האימונים הסמי-צבאיים: תרגילי סדר, שימוש בנשק חי ותצוגות תכלית המדמות תקיפה של מוצבים ישראליים או חטיפת חיילים.

 

קייטנות ארגוני טרור ברצועה - כתבות נוספות ב-ynet:

 

מדי שנה מתחרים ביניהם הפלגים הצבאיים על "הכשרת לבבותיהם" של הילדים והנערים ללחימה בישראל. לפיכך, בין השאר, בקיץ הנוכחי יוכלו תושבי עזה לבחור לשלוח את ילדיהם למחנות קיץ של חמאס, הג'יהאד האיסלאמי וועדות ההתנגדות.

 

קייטנת חמאס. כ-100 אלף ילדים בקיץ הקרוב (צילום: EPA) (צילום: EPA)
קייטנת חמאס. כ-100 אלף ילדים בקיץ הקרוב(צילום: EPA)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

מחנה קיץ של ועדות ההתנגדות (צילום: AP) (צילום: AP)
מחנה קיץ של ועדות ההתנגדות(צילום: AP)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

מחנה קיץ של ועדות ההתנגדות (צילום: AP) (צילום: AP)
מחנה קיץ של ועדות ההתנגדות(צילום: AP)

 

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 

בארגוני הטרור מייחסים חשיבות רבה לקיומן של קייטנות הקיץ, הן משום שהם רואים בהן אמצעי לטיפוח דור הפעילים הבא והן כדי להגדיל את התמיכה הציבורית בהם.

 

הקייטנות לא מהוות מפגש ראשון של הנערים העזתים עם כלי נשק ועם אידיאולוגיית ההתנגדות במסגרת מערכת החינוך ברצועה. הן מהוות המשך ישיר לפרויקט לימודי של בתי הספר התיכוניים של ממשלת חמאס, אשר במסגרתו מקבלים בני הנוער הכשרות צבאיות גם במהלך שנת הלימודים.

 

בכירים בחמאס טוענים שבקייטנות התנועה השונות ישתתפו הקיץ כ-100 אלף ילדים. בטקס ההכרזה על פתיחת פעילותן השתתף ראש הממשלה איסמאעיל הנייה, שאמר שמטרתן היא להנחיל למשתתפים ערכים, לחזק את המוסר ולהפיץ את רוח הג'יהאד.

 

לתושבי עזה יש אלטרנטיבות לא מיליטנטיות לקיץ הקרוב. במקביל למחנות של הזרועות הצבאיות ברצועה, מקיימת סוכנות הסיוע לפליטים של האו"ם, אונר"א, קייטנות משלה הכוללות בעיקר פעילויות ספורט. הסוכנות הודיעה כי במחנות הקיץ שלה ישתתפו 150 אלף ילדים במסגרת 125 קייטנות שיתקיימו בכל רחבי הרצועה. בשנים קודמות הושחתו מחנות הקיץ של אונר"א בעזה על ידי גורמים שונים שמחו נגד רצון הארגון להנחיל ערכים שאינם עומדים בקנה אחד עם אלה של ארגוני הטרור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בילוי של קיץ. היום בעזה
צילום: AP
מומלצים