שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  משוטטים בלילה: כל הסיורים בלילה הלבן

  מנווה צדק עד נווה שאנן, מפלורנטין ועד כיכר דיזינגוף. לאיזה סיור תצטרפו בלילה הלבן? רשימת הסיורים המלאה

  סיורים ליליים של מינהלת עיר עולם ותיירות

  מספר המשתתפים מוגבל ומותנה בהרשמה מראש. לפרטים ולהרשמה: www.visit-tlv.co.il

  מרכז המידע לתייר טל. 03-5166188, מחיר: 40 ש"ח לאדם, אורך סיור: שעה וחצי

   

  • בתים מספרים בנחלת בנימין בשעה 19:00 ובשעה 22:00. בשכונה הציורית שקמה לאחר אחוזת בית, הוקמו בתים בסגנונות שונים בהם גרו פועלים ובורגנים אנשי רוח ואנשים קשי יום. על שם איזה בנימין נקראה הנחלה וכיצד נשברו לוחות הברית בפעם השניה?

   

  • הבית על הגבעה - רח ביאליק והסביבה בשעה 19:00 ובשעה 22:00. סיור המספר על תל-אביב הישנה. מגן מאיר אל רחוב טשרנחובסקי ונטפס במדרגות לעבר גבעת בצלאל לרחוב ביאליק,שהיה מרכזה הרוחני והפוליטי של העיר בשנים אלו. כיכר ביאליק, משכן בית העירייה של ת"א, בית ביאליק, בית ראובן. נספר על, בתים וסיפורי חיים הנשזרים לאורכו; בתי הקפה המיתולוגיים, לב ההתרחשות החברתית האומנותית והפוליטית של העיר.

   

  • גרטרוד במושבה בשעה 20:30 ובשעה 22:30. שחקן מפורסם שהפך לכומר תמהוני, בתים שהגיעו באניות, מלון גראנד הוטל והסכסוך הידוע בין משפחת הופמן להרדג – כל אלו הם הרקע והתפאורה לסיור מומחז דרך דמותה הידועה לשמצה של גרטרוד, שלוקחת אותנו הפעם לנבכי המושבה האמריקאית-גרמנית.

   

  • נווה צדק סמטאות קסומות בשעה 20:00 ובשעה 22:00. הסיפורים, האנשים, הרכילות והנוסטלגיה בסמטאותיה הקסומות של השכונה הראשונה של תל אביב כאן הכל התחיל.

   

  • לאורך שדרות רוטשילד בשעה 19:30 ובשעה 21:00. סיור בשדרה הוותיקה, ליד הקיוסק ופנס הרחוב הראשונים בעיר ולאורך הבתים שלצדי השדרה הראשונה, תוך התייחסות לסגנונות בנייה המשקפים את תולדותיה של העיר העברית הראשונה. את הסיור נסיים ברח' נחלת בנימין להמשך החגיגה.

   

  • גרפיטי בדרום תל אביב בשעה 20:00 ובשעה 22:00. איזה רחוב הוא המקושט ביותר בתל אביב ומהו הרחוב שהפך לבית קברות של יצירות אמנות? במבוך הנגריות והמוסכים של שכונת פלורנטין נגלות יצירות אמנות עליהן איש לא שמע. מי הם אמני הרחוב, מה הם רוצים להגיד, למה זה כל כך דחוף להם ומה זה בכלל גרפיטי?

   

  • סביב כיכר דיזנגוף בשעה 20:30 ובשעה 22:30. סיור במתחם שרובו ככולו תוכנן בסגנון הבינלאומי בהשראת בית הספר "הבאוהאוס" הסיור מתמקד בסגנונות האדריכלות המודרנית של שנות ה- 30. המסלול עובר בדיזנגוף וברחובות הסמוכים לו.

   

  • תל אביב בין השירים בשעה 22:00. טיול שהוא שיר. נתחיל בגימנסיה הרצליה, מ"הרצל בלי כביש" ועד ל"גן השקמים", ונעבור ברחובות לב תל-אביב דרך השירים שנכתבו על העיר. לאוהבים לשיר אבל גם לזייפנים.

   

  • סיור צבעוני ביפו העתיקה – כיכר השעון ביפו בשעה 20:00 ובשעה 22:00. יפו של פעם ושל היום, שלושת הדתות, אימפריות ושליטים, הנמל וסיפורי דייגים, מעט מיסטיקה, אמנות , תיאטרון ותפוזים.

   

  סיורים ליליים ביפו,של המישלמה ליפו ומרכז רות דניאל

  מספר המשתתפים מוגבל ומותנה בהרשמה מראש. לפרטים ולהרשמה: באתר: http://www.beit-daniel.org.il/page.asp?id=32 ובפייסבוק: https://www.facebook.com/mishkenot.tours הסיורים יצאו מבית רות דניאל, שדרות ירושלים 47 יפו.

   

  • יפו יפת ימים- סיור ספרות יפואי סיור בין השורות, בעקבות ספרים שירים ומחזות, אשר נכתבו על יפו ובהשראתה; מעגנון עד שפרה הורן, ממארק טווין עד יהורם גאון ועוד. נתחיל את סיורנו במושבה האמריקאית-גרמנית הקסומה של יפו, נצא למסע למדינת מיין בעקבות המתיישבים האמריקאיים, דרך מסעו של הסופר מארק טווין ועגנון, גדול סופרי ישראל. משם נמשיך אל סמטאות המחזמר קזבלן, תרבות המועדונים של יפו בשנות ה-60, "החמאם" של דן בן אמוץ, הביוגרפיה של דנקנר, מועדון "אריאנה" ועוד. נדמיין את חווית אלף לילה ולילה של פרדסי יפו דרך העיניים של הילד נחום גוטמן, ונסיים ברומן המרגש של שפרה הורן, "תמרה הולכת על המים". מחיר: 50 ש"ח, משך הסיור: כשעתיים, לפרטים והרשמה: 03-5264518 054-2288958

   

  • אין כמו יפו בלילות - סיור קסום ביפו לאור ירח בשעה 20:00. סיור קסום ביפו לאור ירח: נשאף ניחוחות ים וגעגוע תוך סיור בסמטאות העיר העתיקה. דרך המנזר היווני והמסגד של אבו נבוט. נשמע על דמויות ססגוניות, מיונה הנביא ועד לנפוליאון, על תאוותו של פטרוס למאכלות אסורים, ועל אהובת הספן בנמל יפו. נעבור בכיכר השעון, במסגד הים, בכנסייה הפרנציסקנית ובתיב המזלות. נקנח בתצפית מרהיבה על העיר. מחיר: 50 ש"ח, משך הסיור כשעתיים. לפרטים והרשמה: 03-5264518 054-2288958

   

  • "פאפעג'ינה" וחכמת הבייגלה – הצגה וסיור פעילות משותפת של מרכז דניאל ותאטרון יפו (התאטרון העברי – עברי) בשעה 20:30. פאפעג'ינה (במרוקאית :בצק שלא תפח) - תאטרון סיפור אוטוביוגרפי בדוי. יפו, סוף שנות השבעים. ימימה, ילדה בת אחת עשרה, לומדת את העולם שבחוץ. היא רואה תמונות של אהבה, תשוקה ואלימות. כמו לב של אבטיח, כמו בור של ביוב פתוח. התמונות נחשפות בפניה ומאלצות אותה לבחור בין הבאבא סאלי לבן גוריון, בין ישראליות לערביות, ובין מציאות לדמיון.המחזה ובימוי: חנה ואזנה גרינולד. 20:30 – 21:45 חכמת הבייגלה: סיור לחם לילי יפואי. נהלך בסמטאות יפו וננסה לעמוד על מקומו של הלחם במסורות, אמונות וטקסים הקשורים ליפו ולחיינו וכן נעסוק בתפקידו בחיי היום יום, בדתות ובתרבויות שונות. מדריכה: רעות בירן. 22:00 – 23:30. מחיר כרטיס משולב (הצגה וסיור): 90 ש"ח. פרטים נוספים והרשמה: תאטרון יפו, מפרץ שלמה 9 יפו עתיקה 03-5185563

   

  CTLV - סיורים ליליים של עמותת "תל-אביב-דרום"

   

  • נווה שאנן בשעה 21:00. נכיר את חיי הלילה של נווה שאנן ונדבר עם העובדים הזרים החיים במקום יחד עם נעמה ריבה, כתבת האדריכלות של Xnet
  • פלורנטין וסלמה בשעה 20:00. שראון פז ייקח אותנו לסיור בשכונות פלורנטין וסלמה בעקבות "החיים הוראות שימוש".
  • גרפיטי ואמנות רחוב בשעה 19:00. רעי דישון יערוך סיור גרפיטי ואמנות רחוב
  • קרית שלום בשעה 18:30. ענת ברזילי תיקח אתכם לסיור בקרית שלום
  • שכונת שפירא בשעה 20:30. ולבי כהן תראה לכם את שכונת שפירא כמו שלא הכרתם מעולם

   

  המחיר למשתתף בסיור הוא 60 ש"ח, ולמי שיירשם מוקדם דרך האתר - 50 שקלים בלבד. לפרטים נוספים: liron@ctlv.org.il

   

  בית בן-גוריון והמכון למורשת בן-גוריון

  בית בן-גוריון בתל-אביב הינו ביתם של פולה ודוד בן-גוריון, ראש הממשלה ושר הביטחון הראשון של מדינת ישראל, ושאותו הוריש בצוואתו למדינה. הביקור בבית בן-גוריון, מקום בו נעשתה היסטוריה, מאפשר "נגיעה" אמיתית, מוחשית ואישית באירועים המכוננים בתולדות מדינת ישראל, כמו גם מפגש בלתי אמצעי עם דמותו ואורח חייו של דוד בן-גוריון. בלילה הלבן, 27 ביוני ,יהיה בית בן-גוריון פתוח לביקורים בשעות 19:00- 24:00. סיורים מודרכים בכל שעה עגולה, החל בשעה 19:00, סיור אחרון בשעה 23:00. הפעילות ללא תשלום. בית בן-גוריון, שד' בן-גוריון 17, טלפון: 03-5221010, bghouse@bezeqint.net , www.ben-gurion-house.org.il

   

  עוד הפתעות מחכות לכם בלילה לבן, התעדכנו בעמוד לילה לבן ב-ynet ובעמוד הפייסבוק של לילה לבן

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לילה לבן של סיורים
  בחסות עמותת התיירות תל אביב יפו
  לאתר ההטבות
  מומלצים