שתף קטע נבחר

מאבטח ירה למוות בגבר יהודי ליד הכותל

המאבטח טען כי הגבר צעק "אללה אכבר" והוציא דבר מה מכיסו בשירותים הציבוריים ברחבת הכותל. מתפלל בכותל סיפר כי דקה לפני האירוע האיש צעק בדרכו לשירותים. "שמעתי בין 7 ל-10 יריות", הוא אמר. מתפלל אחר: האיש תמהוני שמוכר לכולם כאן

דרמה במקום הקדוש ביותר ליהודים: מאבטח ירה הבוקר (יום ו') למוות בגבר יהודי כבן 45 בשירותים הציבוריים הסמוכה לרחבת הכותל המערבי בירושלים. המאבטח טען כי הגבר צעק "אללה אכבר" והוציא דבר מה מכיסו. במד"א אמרו כי האיש נפגע ממספר רב של קליעים בפלג גופו העליון. 

 

עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet

 

התקרית אירעה סמוך לשעה 7:40 בבוקר, בזמן שמאות מתפללים היו ברחבת הכותל. כוחות מד"א הוזעקו למקום ובמשך כ-20 דקות העניקו טיפול רפואי לגבר, אך כעבור כ-20 דקות נאלצו לקבוע את מותו.

 

זירת האירוע (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
זירת האירוע(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 

זאב חפץ, פראמדיק של מד"א, סיפר ל-ynet "האיש שכב על הרצפה, לאחר שנפגע מכמה קליעים בגופו. הוא היה ללא הכרה, ללא דופק וללא נשימה. ביצענו בו פעולות החייאה, אך בסופו של דבר נאלצנו לקבוע את מותו".

 

דוד דהן, שהיה בכותל בזמן האירוע, סיפר: "אני מכיר את האיש כשלוש שנים. הוא מסתובב כאן, מתלונן על הממשלה ועל המוסדות בארץ. הבוקר הוא ישב כאן וקרא עיתון כהרגלו. הוא צעק ואחר כך התקדם לשירותים. כעבור זמן קצר, דקה או שתיים, שמעתי בין שבע לעשר יריות". דהן סיפר עוד כי בשנים האחרונות האיש התנדב בבית תמחוי של חב"ד סמוך לכותל.

 

הוא מתח ביקורת על המאבטח ואמר: "אני לא מבין למה ירו בו, כולם מכירים אותו ואת ההתנהגות שלו כאן, הוא הרבה פעמים התנהג בעצבנות. מה שקרה כאן לא נורמלי".

 

אדם אחר המתפלל בקביעות בכותל סיפר כי ההרוג מוכר

 כתמהוני. "הוא תמיד מתנהג מוזר. כולם מכירים אותו. פעם אחת הוא אמר שהתאסלם. כנראה המאבטח שירה לא הכיר את האיש", אמר המתפלל. גם במשטרה אמרו שמדובר בתמהוני. מלבד הגבר שנורה לא נפגע איש בתקרית.

 

רב הכותל המערבי, הרב שמואל רבינוביץ, הביע צער כבד וכאב עמוק על המקרה הקשה. הרב אמר כי הוא ונותן אמון במשטרה שתחקור את האירוע. "ללא קשר לנסיבות מקרה כזה הוא טרגדיה קשה", אמר.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתפו נועם (דבול) דביר, עומרי אפרים וקובי נחשוני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האיש צעק "אללה אכבר"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים