שתף קטע נבחר

השיחה שסייעה באיתור העד: "שכח את המצית"

עד המדינה וחברו נמלטו מהמלון בחיפה לפני הגעת השוטרים, אבל החבר התקשר בהמשך ממספר לא חסוי - וזמן קצר אחר כך נלכד העד בת"א. "באנו כדי לנוח מהמסיבות", אמרו בקבלה. צפו בסרטון ממצלמות האבטחה במלון, שהגיע לידי ערוץ 10

אנשי המשטרה אמרו כי עקבו אחר עד המדינה שברח "בכל צעד ושעל שלו", אבל כנראה ששיחת טלפון אחת שעשה סייעה להם מאוד באיתורו: ביום חמישי בצהריים, פחות מיממה לאחר שנמלט מדירת המסתור מתחת לאף של השוטרים, הגיע עד המדינה בפרשת הרצח בברנוער למלון "לואי" בחיפה. השוטרים הגיעו שעות לאחר מכן ולא מצאו אותו, אבל שיחה שערך חברו - ששכר יחד איתו חדר במלון - תרמה ללכידתו בתל אביב. הוא נתפס בארונית מתחת לכיור, בתוך דירת סטודיו ברחוב יצחק שדה שבמרכז תל אביב.

 

אנשי המלון סיפרו כי כמה שעות לפני שנלכד, חזר חברו של עד המדינה והתקשר לפקיד הקבלה בתואנה ששכח בחדר מצית - אך גם ביקש להתעניין אם המשטרה הגיעה למקום. את שיחת הטלפון הוא ניהל ממספר שאינו חסוי, ומספר זה הועבר למשטרה. צפו בסרטון ממצלמות האבטחה של המלון, שהגיע לידי חדשות ערוץ 10.

 

תועדו במצלמות האבטחה (צילום: באדיבות חדשות ערוץ 10) (צילום: באדיבות חדשות ערוץ 10)
תועדו במצלמות האבטחה(צילום: באדיבות חדשות ערוץ 10)
 
מלון לואי בחיפה. "הם נראו אנשים נחמדים" (צילום: מוחמד שינאווי) (צילום: מוחמד שינאווי)
מלון לואי בחיפה. "הם נראו אנשים נחמדים"(צילום: מוחמד שינאווי)


השוטרים הגיעו מאוחר מדי. המלון בחיפה (צילום: מוחמד שינאווי) (צילום: מוחמד שינאווי)
השוטרים הגיעו מאוחר מדי. המלון בחיפה(צילום: מוחמד שינאווי)

 

העד, שנמלט מדירת המסתור ב-2:00 לפנות בוקר בלילה שבין יום רביעי לחמישי, הגיע ביום חמישי בשעה 15:00 עם חברו למלון הבוטיק שברחוב החלוץ בחיפה. בעל המלון, איתמר שמרון, סיפר כי השניים שכרו חדר ללילה אחד. "הם נראו לי אנשים נחמדים, חשבתי אפילו תיירים. צילמנו את תעודת הזהות כמקובל, הראינו להם את החדר, וזה הכול מבחינתי", אמר. לדבריו, כשנכנסו למלון השניים אמרו: "באנו לנוח מהמסיבות בתל אביב".

 

לדבריו, רק סמוך לשעה 2:00 לפנות בוקר קיבל טלפון מבנו על כך שהמשטרה נמצאת במקום. "ירדתי מהר למטה, הם הקיפו את המלון, ערכו בדיקה אבל הוא כבר ככל הנראה לא היה פה", אמר שמרון. 

 

הדירה ברחוב יצחק שדה בתל אביב שבה אותר העד (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
הדירה ברחוב יצחק שדה בתל אביב שבה אותר העד(צילום: ירון ברנר)
 
כאן נלכד עד המדינה (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
כאן נלכד עד המדינה(צילום: ירון ברנר)
 

טל שמרון, בנו של בעל המלון, סיפר כי המשטרה הגיעה לביתו סמוך לשעה 1:30. "השוטרים היו גלויים איתי מההתחלה ואמרו לי שכנראה עד המדינה מתחבא אצלנו במלון. כשהגענו כבר היו פה שוטרים שהקיפו את האזור, הם ביקשו ממני להעלות אותם לחדר שלו. הם נכנסו לחדר חמושים באקדחי הלם חשמליים, אבל הוא כבר לא היה שם", סיפר טל.

הוא הוסיף כי מבדיקה שערכה המשטרה ממצלמות האבטחה של המלון עולה שעד המדינה וחברו עזבו את המקום כבר בשעה 21:00 בערב. "היה לו רק תיק אחד קטן והוא לקח אותו איתו, השאיר את המפתח על המיטה ונעלם". רק יומיים לאחר מכן נעצר עד המדינה, וככל הנראה השיחה שביצע חברו תרמה לכך.

 

היום בשעות הצהריים יתקיים דיון הארכת מעצר של שלושת החשודים בפרשה - החשוד ברצח חגי פליסיאן, מקורבו שעל פי החשד הותקף מינית על ידי מנהל הברנוער שאול גנון והוביל לנקמה, וכן טרלן חנקישייב, המקורב דווקא לעד המדינה.

 

על פי המשטרה, התיק היה מגיע לכתב אישום גם ללא העד. עם זאת, הבהירו, "לא נוותר בקלות על עדותו בבית משפט". המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, אמר כי "כעת, כשעד המדינה נתפס, הדרך הנכונה היא להתרכז בהמשך החקירה ולמצות את הדין עם העבריינים החשודים בביצוע הפשע הבזוי".

 

עו"ד משה שוחטמן, שייצג עד כה את עד המדינה, אמר כי "הסיבה שהוא ברח הייתה סיבה אישית. הוא הרגיש לחץ ומצוקה מכל האירועים והעובדה שהוא מנותק ונמצא בדירת מסתור. אני מקווה מאוד שיהיה ניתן באמת למצוא את הדרך הראויה והנכונה כדי שזה לא יקרה בשנית".


פורסם לראשונה 22/06/2013 21:24

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החדר שבו ישן עד המדינה
צילום: מוחמד שינאווי
בעל המלון, איתמר שמרון
צילום: מוחמד שינאווי
טל שמרון. "השוטרים הקיפו את האזור"
צילום: מוחמד שינאווי
מומלצים