שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קייטנת הדתיים במבשרת ציון זולה ב-500 שקל
  הורים שנרשמו לקייטנה ביישוב גילו מקבילה זולה יותר וארוכה יותר, שמיועדת לציבור הדתי. "זה ממש אבסורד, הייתי יכולה לחסוך אלף שקלים על שני הילדים", התלוננה אחת האמהות. המועצה: "מדובר בתיקון אפליה קיימת ולא ביצירתה"
  מועצה אחת, שתי קייטנות, 500 שקל הפרש. הורים במבשרת ציון שרשמו את ילדיהם לקייטנת המועצה גילו לאחרונה כי קייטנה מקבילה, שמיועדת לציבור הדתי ביישוב, זולה במאות שקלים וארוכה יותר.

   

  עוד בערוץ החדשות של ynet:

  רגל גרמנית: טורקיה מתרחקת מהאיחוד האירופי

  בלב הג'ונגל: עיר אבודה בת אלף שנה של המאיה

   

  המועצה המקומית הזמינה הורים לתלמידי בית הספר היסודי להירשם לקייטנת "צבעים", שתחל ב-1 ביולי ותסתיים ב-21 בחודש. הם נדרשו לשלם 1,500 שקלים וגילו מאוחר יותר כי קייטנת "גוונים" המקבילה, שמופעלת אף היא על ידי המועצה ומיועדת לציבור הדתי, עולה רק 1,000 שקלים וארוכה יותר בארבעה ימים.

   

  שתי התוכניות של הקייטנות במבשרת
  שתי התוכניות של הקייטנות במבשרת
   

  "בתקופה האחרונה הלחיצו אותנו להירשם לקייטנה ואמרו לנו שאחרת לא יישאר מקום", סיפרה ליאת, אם לשני ילדים ביישוב. "עכשיו אנחנו שומעים על קייטנת 'גוונים' שעולה פחות. זה ממש אבסורד, שתי הקייטנות של המועצה, נתנו להורים לרשום את הילדים לקייטנה היקרה ועכשיו יש קייטנה זולה יותר שתימשך יותר ימים. הקייטנות פועלות בשני בתי ספר צמודים. זו אפליה וזה פשוט מקומם. הייתי יכולה לחסוך קרוב לאלף שקלים על הקייטנות".

   

  לטענת הורים נוספים שנרשמו לקייטנה היקרה, התכנים בשתי התוכניות זהים. "500 שקל לילד זה סכום לא מבוטל, גם אם הולכים יום אחד פחות לבריכה או לא מבקרים בלונה פארק", אמרה אם לילד בבית ספר "השלום" במבשרת. "היו צריכים להשאיר בפנינו את האלטרנטיבה ולא לייעד את הקייטנה הזולה רק לקהל הדתי". 

   

  על פי מחלקת החינוך המקומית, "קייטנת גוונים מאורגנת על ידי חבר המועצה רונן אברהם, כמדי שנה", ומסובסדת בחלקה על ידי המועצה. "זה חלק קטן, אני לא יודעת איזה אחוז מסובסד", הודתה עובדת.

   

  מהמועצה המקומית נמסר כי "בשנה הבאה תפעל מבשרת ציון כדי להציע הן לציבור הלא דתי והן לציבור הדתי קייטנות

  ברמות תקציב שונות". עם זאת, טענו, מדובר בתיקון אפליה קיימת ולא ביצירתה. "בשנים האחרונות פעלה במבשרת קייטנת 'צבעים' ובה סדנאות וחוגים של אנשי מקצוע חיצוניים. הקייטנה מותאמת לציבור הלא דתי, בעוד הציבור הדתי ביישוב לא נהנה עד כה מקייטנה מסובסדת".

   

  על פי המועצה, "פעילי ציבור דתיים, בהם חבר המועצה אברהם, ביקשו לתקן את המעוות ולהפעיל קייטנה נוספת שכוללת תכנים לציבור הדתי. הוחלט שהקייטנה תופעל בעלות מינימלית, על ידי צוות שמורכב ברובו ממתנדבים ובני נוער, כדי לחסוך בעלויות. מדובר בשני מוצרים שונים שעלותם שונה ורמת הסבסוד בקייטנת 'צבעים' גבוהה יותר מאשר בקייטנת 'גוונים'".

   

  Read this article in English

   

  המידע הראשוני הגיע באמצעות המייל האדום

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "קייטנת הדתיים במבשרת ציון זולה ב-500 שקל"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים