שתף קטע נבחר

30 שנות מאסר הוטלו על האנס מגן העיר

אחמד בני ג'אבר הפלסטיני הורשע לפני כשלושה חודשים בריבוי עבירות מין, התעללות ותקיפה. "רמת האכזריות וההתעללות במקרה עומדת על המדרג העליון ביותר", אמרו השופטים. "הוא לא גילה קורטוב חמלה ולא צל של בן אנוש". המתלוננת: "חשה הקלה גדולה"

בית המשפט המחוזי בתל אביב הטיל הבוקר (יום ד') עונש של 30 שנות מאסר על אחמד בני ג'אבר הפלסטיני. האנס מגן העיר, שהורשע בריבוי עבירות אונס והתעללות, יפצה את המתלוננת ובן זוגה בסכום של 258 אלף שקל כל אחד.

 

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

שרב באלסקה: ממינוס 10 לקיץ של 34 מעלות

כשרוחאני המליץ: תאיימו עלינו בתקיפה, ונתקפל

 

"ערכים חברתיים נרמסו על ידי הנאשם", הצהירו השופטים. "מעשיו היוו פגיעה אנושה בערכי כבוד האדם. מדובר במעשים מתועבים ובזויים. לא נחשפנו למסכת מעשים כה אכזרית, היא חריגה בכל ממד. המקרה שלנו מופלג בחומרתו. מעשיו של הנאשם מהווים מעשים סדיסטיים שלא נתפשו וזאת כדי לספק את יצריו. רמת האכזריות וההתעללות עומדת על המדרג העליון ביותר. מעשיו לוו בהתעללות, ביזוי והשפלה. הוא לא גילה קורטוב חמלה ולא צל של בן אנוש".

 

ג'אבר בבית המשפט. "פגיעה אנושה בערכי כבוד האדם" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ג'אבר בבית המשפט. "פגיעה אנושה בערכי כבוד האדם"(צילום: מוטי קמחי)

 

סנגורו של הנאשם עו"ד רן אלון. מפלה משפטית (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
סנגורו של הנאשם עו"ד רן אלון. מפלה משפטית(צילום: עידו ארז)

 

התקרית אירעה בליל שישי בחודש מאי 2012, כשזוג תיכוניסטים הגיע לחניון גן העיר בתל אביב והותקפו על ידי ג'אבר בן ה-21. הצעירה נאנסה מול בן זוגה, וכתב האישום שתיאר את השתלשלות האירועים הוגדר על ידי השופטת כ"אחד מכתבי האישום המזעזעים שראיתי".

 

על פי המתואר, ג'אבר עקב אחר הצעירים עד שהגיעו לחניון ונכנסו לתא השירותים במקום. הוא איים עליהם, תקף אותם מינית והתעלל בהם במשך כשעתיים. השופטים קבעו כי מעשיו הותירו חותם עמוק על השניים. "פגיעות הרסניות נגרמו להם ונזקים בלתי הפיכים. נפשם נפגעה פגיעה כה קשה שספק אם יחלימו ממנה", קבעו.

 

המשפט התנהל בדלתיים סגורות ובמהלך הטיעונים לעונש, הגישה המתלוננת, שמיוצגת על ידי עורכת הדין רוני אלוני-סדובניק, מכתב אישי שבו ציינה כי היא חשה כנפגעת פעולות איבה. "זה היה מעבר לאונס, אני לא יכולה להכיל את הסבל הזה. אני לא יכולה להסתובב בוקר, צהריים וערב. הוא השפיל אותי בתור אישה ובתור יהודייה", הקריאה מדבריה השופטת נורית אחיטוב. הנאנסת הוסיפה וכתבה כי היא "חשה הקלה גדולה. סוףסוף הסיוט הזה נגמר ואני יכולה להתחיל שלב חדש של חזרה לחיים נורמלים".

 

עורך הדין ליאור שני, ממרכז נגה הקריה האקדמית, שייצג את המתלונן אמר לאחר גזר הדין כי "בית המשפט השתמש במונחים חריפים כדי לתאר את אחת הפרשיות הכי מזעזעות שאירעו במדינת ישראל בשנים האחרונות".

 

התובעת, עורכת הדין גלי חצב, אמרה כי "מדובר באחד התיקים הקשים שהוגשו לבית המשפט". היא הוסיפה כי "מדובר בענישה חמורה, אבל בהחלט ענישה ראויה". 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ג'אבר בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
אזור האירוע
צילום: מוטי קמחי
עורכת הדין רוני אלוני-סדובניק
צילום: מוטי קמחי
מומלצים