שתף קטע נבחר

עובד תבע את קסטרו: "מונעת מעובדים לשבת"

קופאי שעובד ברשת זה ארבע שנים, הגיש תובענה לפיה רשת האופנה מעסיקה עובדים רבים במשך תקופות ארוכות במשך 7 ימים בשבוע ולמעלה מ-12 שעות רצופות, בניגוד לחוק

רשת האופנה קסטרו מעסיקה עובדים למעלה מ-12 שעות רצוף ואינה מאפשרת להם לשבת במהלך העבודה. כך נטען בבקשה לאשר תביעה כייצוגית שהוגשה נגד הרשת בשבוע שעבר לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב.

 

עוד על זכויות עובדים - בערוץ קריירה

 

מי שהגיש את התובענה הוא אור שחם (25), קופאי ומוכר ברשת קסטרו העובד זה ארבע שנים בסניף קסטרו בקניון איילון. בבקשה שהגיש שחם, באמצעות עו"ד רונן בן צבי, הוא טוען כי "קסטרו מפרה ברגל גסה את רוב חוקי העבודה בישראל, באופן שיטתי ומתמשך".

 

על פי התובענה, קסטרו מונעת מעובדיה לבצע את עבודתם בישיבה ומעסיקה עובדים רבים במשך תקופות ארוכות במשך שבעה ימים בשבוע. בנוסף, נטען, הרשת מעסיקה את עובדיה למעלה מ־12 שעות רצופות, בניגוד להוראות חוק שעות עבודה ומנוחה.

 

"עולה תמונה קשה, שלפיה קסטרו מפרה באופן שיטתי את מרבית חוקי העבודה, תוך יצירת סביבת עבודה פוגענית ובלתי ראויה, המקפחת את זכויותיהם של עובדיה", כותב עו"ד בן צבי.

 

"מטרתה של בקשה זו היא לחייב את הרשת לקיים את הוראות חוקי העבודה באמצעות צווים ופיצוי כספי, לכל עובדיה שנפגעו (וממשיכים להיפגע) ממדיניותה".

 

מקסטרו נמסר בתגובה: "אנו לומדים את התביעה בימים אלו ונגיב בהמשך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי ולדמן
חנות קסטרו
צילום: אבי ולדמן
מומלצים