שתף קטע נבחר

צפו: איך זה לעבוד על אסדת קידוח בישראל?

כ-100 עובדים משלל מדינות בעולם נמצאים על גבי אסדת הקידוח הממוקמת כ-16 ק"מ מול חופי אשדוד. כיצד מתגברים על מכשולי השפה, איך נראה מקום עבודה בלב ים והאם ישראלים יכולים להשתלב בענף? צפו בסרטון ותגלו

במרחק של 16 ק"מ מול חופי אשדוד, מתגוררים כ-100 עובדים מכל רחבי העולם, על גבי אסדת קידוח המחפשת נפט במקום . ביקרנו במקום וגילינו איך זה לעבוד בלב הים - הרחק מהבית ומהמשפחה, כיצד מסתדרים עם שלל השפות השונות, וביררנו האם יבוא יום שבו תגליות הגז והנפט במי ישראל יהוו מקור פרנסה גם לעובדים הישראליים? התשובות בסרטון שלפניכם.

 

 

מדובר בקידוח "ים 3", שמשקיעיו מקווים כי הוא יאפשר להם להפיק נפט בכמות משמעותית, לראשונה בישראל. את הקידוח מובילה חברת שמן משאבי נפט וגז, בראשה עומד הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי. מפעילת הקידוח היא קספיאן דרילינג ובעלת האסדה היא Atwood oceanic.

 

 

העובדים על האסדה מגיעים מכ-13 מדינות בעולם בעלות ניסיון בקידוחי נפט, בהן פיליפינים, מלזיה, הודו, ארה"ב, מצרים, גרמניה, רומניה ,ליטא, איטליה, אזרבייג'אן וספרד. הם נמצאים חודש על האסדה, וחודש בבית, כאשר כלי התחבורה שלהם אל מקום העבודה וממנו כוללים טיסות ומנוף שמרים אותם אל האסדה, לגובה כשל בניין בן 4 קומות.

 

 (בילי פרנקל) (בילי פרנקל)
(בילי פרנקל)

 (בילי פרנקל) (בילי פרנקל)
(בילי פרנקל)

 

על האסדה אפשר למצוא לעתים גם נשים (אותן לא זכינו לפגוש) וכן כשני עובדים ישראלים יוצאי חיל הים בתחילת שנות ה-20 לחייהם, שעוסקים בעבודות תיאום מול גופי הביטחון הישראליים. בשונה משאר העובדים, הישראלים נמצאים שבוע על האסדה ושבוע בבית.

 

אורכה של האסדה 71.32 מטר ורוחבה 63.4 מטר. היא כוללת כ-40 חדרי שינה קטנים, שמזכירים חדרים בספינות. בזמנם הפנוי יכולים העובדים לפקוד את מכון הכושר או את אולם הקולנוע שהותקנו עבורם במקום.

 


פורסם לראשונה 13/07/2013 02:41

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בילי פרנקל
עובדי האסדה
בילי פרנקל
בילי פרנקל
קידוח שמן
בילי פרנקל
מומלצים