שתף קטע נבחר

אות הוקרה ל-8200: "מענה מודיעיני איכותי"

יחידת העילית של אגף המודיעין בצה"ל קיבלה פרס על הישגיה. גנץ: "פועלכם מהווה חלק משמעותי מהיכולת של צה"ל"

מוקירים את ההצלחות החשאיות: הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ העניק היום (ה') בפעם הראשונה אות הוקרה מיוחד ליחידת העילית של אמ"ן, 8200, בגין פעילותה הענפה, הישגיה חסרי התקדים ושיפור יכולותיה במהלך השנתיים האחרונות. בנימוקי הענקת האות צוין כי הוא ניתן בגין התמודדות היחידה עם "אתגרים בזירות חדשות ומורכבות, תוך גילוי יוזמה, חשיבה מקורית, יצירתיות ונחישות, שהובילו למענה מודיעיני איכותי ביותר ובכך תרמו תרומה משמעותית לביטחון מדינת ישראל".

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

יעלון: שוקל לבטל צווי הגיוס שקיבלו אלפי חרדים

ברגע האחרון: נתניהו ביטל נאום במרכז הליכוד

 

גנץ העניק את הפרס למפקד היחידה היוצא, תת אלוף נ', שאותו החליף תת אלוף א', יממה לאחר שנחשפה תוכנית הרמטכ"ל לחמש השנים הקרובות, "תעוזה". התוכנית נקשרת היטב עם האות שהעניק ל-8200: בזמן שמאות טנקים, ספינות קרב, תותחים וכלי טיס מבצעיים ישנים יוצאו מצה"ל, יושקעו משאבים גדולים במערכים טכנולוגיים, ובעיקר בשדרוגים נוספים ביכולותיו של אגף המודיעין, במטרה לתקוף יותר מטרות, בפחות זמן, עם פחות יחידות, ובעוצמות אש גדולות יותר.

 

גנץ אמר במהלך הטקס: "פועלכם החשוב, אשר לרוב מסתתר מאחורי הקלעים של הפעילות הגלויה בזירות השונות, מהווה חלק משמעותי מהיכולת של צה"ל. עשייה יומית זו היא בבחינת מעשה אמ"ני שאפשר, מאפשר ויוסיף לאפשר לצה"ל למקד את יכולותיו ואת פעולותיו. צה"ל עושה היום דברים מדהימים, ונלחם אחרת משנלחם לפני שנתיים". גנץ שיבח את מפקד אגף המודיעין, אלוף אביב כוכבי, שהוביל שיפורים עצומים ביכולות האגף עבור הכוחות הלוחמים.

 

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, שהשתתף בטקס, אמר: "בזכות היכולת שלכם לזהות את האיומים מבעוד מועד ולרוב להביא לסיכולם, ובזכות תרומתם ללחימה בצה"ל, היחידה היא דוגמה ומופת לדרך הנכונה להתמודד עם שינויים תכופים בזירה סביבנו ובעולם הטכנולוגי, תמיד להיות לפני הצד השני בפער משמעותי. האיומים החדשים יוצרים זירות חדשות, ובחלקן רק אתם נמצאים שם".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הצדעה ל-8200. גנץ
צילום: מוטי קמחי
מומלצים