שתף קטע נבחר

אלקין בהר הבית: "לא ניכנע ללחץ האירופי"

יום לאחר שנודע כי האיחוד יאסור מימון של גופים שפועלים מעבר לקו הירוק, עלה סגן שר החוץ עם בני משפחתו להר הבית והבהיר: "זה מקל רציני בגלגלי יוזמת קרי". גורם במשרד המדע: "ההחלטה מציבה גבול מדיני לכל מכון מחקר בארץ"

"לא ניכנע ללחץ האירופי, אם האירופים ימשיכו בדרך הזאת הם ישיגו תוצאה הפוכה וירחיקו אותנו ממשא ומתן מדיני", כך אמר הבוקר (יום ד') סגן שר החוץ זאב אלקין, יממה לאחר שדווח כי האיחוד האירופי יאסור מימון של גופים שפועלים מעבר לקו הירוק.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

שביתה דיפלומטית: החתונה בחו"ל, הזוג בארץ

חשד: אריתריאי פרץ לבית בתל-אביב ואנס נכה

 

אלקין הגיע הבוקר עם בני משפחתו לסיור בהר הבית וציין כי לא הייתה לו כוונה לבטל את הסיור בעקבות המצב המדיני המתוח. "אין קשר בין ביקור שלי בהר הבית שנעשה בתיאום ובלי פרסום לבין ההחלטה שניתנה על-ידי האיחוד האירופי", אמר סגן השר. "הביקור שלי הוא פרטי ואישי ולמעשה לזכר חבר שנהרג לפני שלוש שנים והיה מראשוני העולים להר הבית".

 

אלקין אמר עוד כי "מה שמטריד אותי זו אוזלת היד של המשטרה, שגם החליטה לסגור את הר הבית ולא עשתה מאמץ כדי לעמוד על זכויות היהודים בתשעה באב וגם החליטה להוריד אותי משם. זה יום סמלי ובמקום שהמשטרה תאשר את הביקור ותסדיר את הפעילות היא נבהלה. הם לא היו ערוכים להגן עלינו".

 

"ביקור פרטי ואישי". אלקין בהר הבית, היום ()
"ביקור פרטי ואישי". אלקין בהר הבית, היום

 

סגן שר החוץ אמר עוד בעקבות החלטת האיחוד האירופי כי "צריך להבין שהלחץ שמופעל לא צריך להיות נגדנו. אנחנו מוכנים למשא ומתן ולכן לא אנחנו הבעיה אלא אבו מאזן. המהלך הזה הוא תקיעת מקל רציני בגלגלי היוזמה של קרי. כעת הם בודקים ולא יצטרכו לתת שום דבר, ולכן יעדיפו להמשיך במסלול חד-צדדי".

 

אלקין הוסיף כי "כאיש ימין ששייך לאגף הימני בכנסת, אנחנו בחרנו עם קבוצת חברי כנסת לתמוך בהחלטה של ניסיונות משא ומתן. לא נסכים למחוות יוצאות דופן, אבל אם מחליטים ככה ללחוץ עלינו בכל הכוח, עמדתנו כאנשי ימין יהיו קשות יותר. לא ניתן מחוות חד צדדיות. אנחנו לא ניכנע ללחץ של האיחוד האירופי ובצורה כזו הם ישיגו בדיוק תוצאה הפוכה".

 

פגיעה של 40 אחוז בתקציבים 

במקביל, במשרד המדע בודקים אילו ארגונים ומוסדות עלולים להיפגע מהמסמך של האיחוד האירופי. שר המדע יעקב פרי העריך אמש כי מדובר בפגיעה של 40 אחוז בתקציבי המימון של מוסדות ישראליים.

 

גורמים במשרד הסבירו הבוקר לאחר למידת המסמך של האיחוד האירופי כי מהסנקציות עלולות להיפגע כל האוניברסיטאות שמקיימות מחקרים שנוגעים בכל אלמנט מעבר לקו הירוק. "למעשה", הסבירו הגורמים, "ההחלטה מציבה גבול מדיני לכל מכון מחקר אקדמי בארץ, המונעת מהם שיתוף פעולה עם חוקרים, מוסדות ואפילו נתונים סטטיסטיים של אוכלוסייה מעבר לקו הירוק".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הביקור נעשה בתיאום ובלי פרסום". אלקין בהר הבית, היום
מומלצים