שתף קטע נבחר

וואטסאפ לאייפון יעלה דולר בשנה

אפליקצית ההודעות הפופולרית שודרגה ומשנה את המודל העסקי לאייפון - דולר בשנה במקום תשלום חד פעמי. לא תהיה השפעה על מי שכבר רכש והתקין

תוכנת ההודעות הפופולרית WhatsApp השתדרגה בגירסת האייפון שלה ומודל התשלום יתיישר עם הגירסאות למכשירים אחרים. במקום לשלם דולר באופן חד פעמי, האפליקציה תעלה דולר לכל שנה, כאשר השנה הראשונה תהיה ללא תשלום. זאת בדומה למודל שמופעל כרגע בגירסת האנדרואיד של התוכנה. יוצרי וואטסאפ גובים תשלום כי לטעמם פרסום הוא פולשני מדי. מי שכבר הוריד את האפליקציה בעבר לא יצטרך לשלם את התעריף השנתי.

 

דולר בשנה ()
דולר בשנה

 

זאת גם בניגוד להודעות לא מבוססות שצצות בוואטסאפ מדי פעם, ואומרות כי החשבון ייסגר או ייגבה תשלום, אם לא שולחים את ההודעה ל-10 חברים. אפשר בהלט להתעלם מהודעות כאלה ולא להעביר אותן, ולהתעדכן באתר הרשמי של וואטסאפ בשינויים, אם יהיו.

 

הגירסה החדשה לאייפון מציעה גם שליחת מספר תמונות במקביל וגיבוי השיחות לשירות iCloud - כך יהיה אפשר לשחזר שיחות במקרה שמתקינים את האפליקציה מחדש. בגירסת האנדרואיד כלי הגיבוי מסובך יותר ואפשר רק לשלוח שיחות שלמות בהודעת אימייל. עוד שדרוג יאפשר לאפלקציות חיצוניות לתקשר טוב יותר עם וואטסאפ ובכך לשתף תוכן דרך אפליקצית ההודעות. על פי דיווח בפורבס, לוואטסאפ יותר מרבע מיליארד משתמשים, ובשיא נשלחו 27 מיליארד הודעות ביום אחד.

 

 

לא רק וואטסאפ

בתחום יישומי ההודעות יש לוואטסאפ מתחרים רבים שיכולים לחסוך גם את הדולר הזה, למי שמעדיף. חבילות הסמסים בארץ עברו למודל של "ללא הגבלה". אם כי הממשק של אפליקציות הסמס פחות נוח והן מוגבלות מאוד. במקביל, אפשר להשתמש בגוגל האנגאאוט, באפליקצית ההודעות של פייסבוק, בווייבר, בטנגו, בסקייפ וביישומים רבים אחרים.

 

לכל אחד היתרונות, החסרונות והתכונות הייחודיות שלו, אך התכונה החשובה ביותר היא הפופולריות. כלומר, תמיד עדיף לבחור באפליקצית הודעות שיש גם לכל החברים, מכיוון שאי אפשר לשלוח הודעות מאחת לשניה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים