שתף קטע נבחר

הממלכה חוגגת: קייט מידלטון ילדה בן

הרגע שכל בריטניה חיכתה לו הגיע והאקסטזה בשיאה: הדוכסית מקיימברידג' ילדה בן בריא במשקל 3.9 ק"ג. בעלה, הנסיך וויליאם, ליווה אותה במהלך הלידה והכריז אחר כך: "איננו יכולים להיות מאושרים יותר". הודעה מיוחדת נתלתה מחוץ לארמון

אחרי תשעה חודשים מורטי עצבים, הממלכה הבריטית לא יודעת את נפשה מרוב אושר: הדוכסית מקיימברידג', קייט מידלטון, ילדה היום (יום ב') בן בבית החולים סנט מרי'ס שבמרכז לונדון כשלצדה בעלה הנסיך וויליאם. ההודעה יצאה הערב אך הלידה התרחשה לפני כמה שעות, בשעה 16:24 שעון לונדון (18:24 שעון ישראל). התינוק נולד במשקל שלושה קילוגרמים ו-900 גרם. הבשורות התקבלו בתשואות הן מצד הקהל והן מצד הכתבים מחוץ לבית החולים, בחיוכים נרגשים ובצהלות שמחה, לאחר יום ארוך של המתנה. הנסיך ויליאם צפוי לבלות את הלילה לצד אשתו בבית החולים. הוא מסר הודעה כמה שעות לאחר הלידה והצהיר: "אני וקייט איננו יכולים להיות מאושרים יותר".

 

המונים ברחובות לונדון: "היסטוריה מלכותית"

הסלבס מברכים: קייט מידלטון בייבי, מזל טוב!

כמה תעלה הלידה של קייט? בערך 12 אלף ליש"ט

הבריטים מייעצים לוויל וקייט: כך תהיו הורים

 

צפו בהודעה הרשמית על הלידה המלכותית:

קייט בת ה-31 ילדה את ילדה הראשון באגף "לינדו" הפרטי, שבו ילדה הנסיכה המנוחה דיאנה את בנה הבכור וויליאם ואת אחיו הארי. הרופא שהיה נוכח בעת הלידה המלכותית היה הגינקולוג האישי של המלכה אליזבת השנייה, ד"ר מרקוס סטצ'ל. העיתונאים הביעו התפעלות מהסודיות שבה נשמרו החדשות במהלך השעות האחרונות לפני ההכרזה הרשמית. אף רמז לא דלף, לא מבית החולים היוקרתי, שבו מטופלים בכירי הממלכה, ולא מהארמון. 

 

בהודעה שמסרה לשכתו של ויליאם נאמר: "המלכה, הדוכס מאדינבורו, הנסיך מוויילס, הדוכסית מקורנוול, הנסיך הארי ובני שתי המשפחות עודכנו והם מאושרים למשמע החדשות. הוד מעלתה ובנה במצב טוב והם יישארו בבית החולים במהלך הלילה".

 

הכתבת צעקה בהתלהבות

התרגשותה של כתבת "סקיי ניוז", שבילתה את כל היום בדיווחים חיים מחוץ לבית החולים, ללא כל התרחשות, הייתה ניכרת. היא בירכה את המרואיינים בקהל בברכת "מזל טוב" ו"זה בן!" כשהיא צוחקת ומחייכת ללא הפסקה. חלק מהאנשים שהמתינו מחוץ לבית החולים פתחו בקבוקי שמפניה והרימו כוסית למול המצלמות. אחרים נופפו בדגלי הממלכה וצהלו. "אלה חדשות נהדרות לא רק לקייט ולוויליאם, אלא לכל הממלכה", אמרה לכתבת אחת הממתינות.

 

ההודעה שנתלתה מחוץ לארמון (צילום: AP) (צילום: AP)
ההודעה שנתלתה מחוץ לארמון(צילום: AP)

 

ההודעה על רקע הארמון (צילום: AP) (צילום: AP)
ההודעה על רקע הארמון(צילום: AP)
 

הקהל שבא לצפות בתליית ההודעה הרשמית בארמון בקינגהאם (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הקהל שבא לצפות בתליית ההודעה הרשמית בארמון בקינגהאם(צילום: רויטרס)

 

דקות ספורות לאחר שיצאה ההודעה לכלי התקשורת, המשיכו הבריטים במסורת רבת השנים. שני אנשי צוות הארמון יצאו מארמון בקניגהאם ותלו הודעה חתומה וממוסגרת על כן מוזהב שהוכן מראש: "הוד מעלתה הדוכסית מקיימברידג' ילדה בבריאות בן בשעה 4:24 היום. מצבם של הוד מעלתה והילד טוב". 

 

זמן קצר לאחר מכן עבר השידור הישיר לקדמת בית החולים. משערי המוסד היוקרתי יצא כרוז מבוגר, לבוש במיטב המסורת, עוטה מקטורן אדום מקושט וחבוש כובע משולש מעוטר נוצות בצבעי הדגל המלכותי. הוא צלצל בפעמון וקרא הצהרה על לידת התינוק מתוך מגילת קלף.

 

הכרוז המלכותי בפעולה (צילום: EPA) (צילום: EPA)
הכרוז המלכותי בפעולה(צילום: EPA)

 

"זה בן". החגיגות עומדות להתחיל (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"זה בן". החגיגות עומדות להתחיל(צילום: רויטרס)

 

הנסיך צ'רלס: "עולה על גדותיי משמחה"

הנסיך צ'רלס, אביו של הנסיך ויליאם, פרסם הצהרה לציבור: "אני ואשתי עולים על גדותינו משמחה לשמע הבשורות על הגעתו לעולם של נכדי הראשון. זהו רגע מיוחד ביותר עבור ויליאם וקתרין ואנחנו כל כך נרגשים עבורם. הסבאות היא רגע ייחודי בחייו של כל אדם, כפי שאמרו לי המוני אנשים נהדרים בחודשים האחרונים, כך שאני מאוד גאה ושמח להיות סבא בפעם הראשונה. ואנחנו מצפים בקוצר רוח לראות את התינוק בעתיד הקרוב".

  


 

קודם נודע כי הנסיך ויליאם התקשר ומסר את הבשורה בעצמו למלכה אליזבת', לאביו הנסיך צ'רלס ולאחיו הנסיך הארי.

 

התינוק שנולד לוויליאם ולקייט הוא השלישי בתור לרשת את הכתר הבריטי אחרי הנסיך צ'רלס ובנו וויליאם וביום מן הימים יהיה מלך בריטניה ו-15 מדינות נוספות, בהן קנדה ואוסטרליה. לאחר לידת התינוק ייתכן שיעברו כמה ימים עד שיפרסמו את שמו. כשהנסיך ויליאם נולד חלף שבוע עד ששמו הוכרז בציבור ושמו של אביו צ'רלס נשמר בסוד במשך חודש שלם מאז לידתו.

 

קייט באירוע הציבורי האחרון לפני שיצאה לחופשת לידה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
קייט באירוע הציבורי האחרון לפני שיצאה לחופשת לידה(צילום: AFP)

קייט בחשיפה ראשונה של ההריון, לפני כמה חודשים (צילום: MCT) (צילום: MCT)
קייט בחשיפה ראשונה של ההריון, לפני כמה חודשים(צילום: MCT)

 

המברכים שחיכו מחוץ לבית החולים במהלך היום (צילום: רונה זינמן) (צילום: רונה זינמן)
המברכים שחיכו מחוץ לבית החולים במהלך היום(צילום: רונה זינמן)

המעריץ שחגג מחוץ לבית החולים וציפה לבשורות (צילום: AFP) (צילום: AFP)
המעריץ שחגג מחוץ לבית החולים וציפה לבשורות(צילום: AFP)

המתנות שהצטברו מחוץ לבית החולים (צילום: רונה זינמן) (צילום: רונה זינמן)
המתנות שהצטברו מחוץ לבית החולים(צילום: רונה זינמן)

 

"האומה חוגגת עם הזוג המאושר"

ראש הממשלה דייוויד קמרון פרסם הודעה נרגשת: "אלו חדשות נפלאות, ואני בטוח שבכל המדינה וברחבי העולם אנשים יחגגו ויאחלו לזוג המלכותי מזל טוב. זה רגע חשוב בחייה של האומה שלנו, אבל יותר מכול, זהו רגע נפלא עבור הזוג האוהב שנולד להם תינוק. אלה היו שנים נהדרות עבור המשפחה המלכותית, החתונה המלכותית שבתה את לבבות האנשים, חגיגות יובל היהלום למלכה. בני המשפחה הזו שנתנו לנו שירות מדהים, הם יכולים לדעת שהאומה חוגגת עם הזוג המאושר הערב".

 

נשיא ארה"ב ברק אובמה אמר כי הנסיך הבריטי נולד "בתקופה של הבטחה והזדמנות" ביחסים בין המדינות. בהצהרה שפרסם הנשיא נכתב כי הוא ואשתו מישל מאחלים לזוג המלכותי "את כל האושר והברכה שמביאה עמה ההורות".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הודעה בעמוד הפייסבוק שלו ובה בירך את הזוג הצעיר, את המלכה ואת אזרחי הממלכה בברכת "מזל טוב", בשם כל אזרחי ישראל.

 

הזוג המלכותי באירוע לציון 60 שנה להכתרת המלכה, אחת ההופעות האחרונות בפומבי (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
הזוג המלכותי באירוע לציון 60 שנה להכתרת המלכה, אחת ההופעות האחרונות בפומבי(צילום: Gettyimages)

 

חוגגים ברחובות לונדון (צילום: EPA) (צילום: EPA)
חוגגים ברחובות לונדון(צילום: EPA)

 

לידת היורש החדש לכתר היא ככל הנראה האירוע הגדול ביותר שהיה בבריטניה מאז המשחקים האולימפיים

בקיץ שעבר ונישואיהם של וויליאם וקייט בחתונה מפוארת בלונדון ב-29 באפריל 2011. הנסיך הקטן מייצג את המשכיות ההיסטוריה של המונרכיה הבריטית. נינה של המלכה הנוכחית אליזבת השנייה הוא צאצא ישיר של המלכה ויקטוריה, שמלכה באימפריה בשיאה.  

 

הריונה של קייט לא התחיל ברגל ימין. היא נאלצה להתאשפז למשך כמה ימים בבית חולים אחרי שסבלה מבחילות בוקר חריפות שבגינן צמצמה את מטלותיה הציבוריות. גורמים בארמון המלוכה אמרו כי הנסיך וויליאם מתכנן לקחת חופשת לידה בת שבועיים ואז לשוב לשירותו הצבאי כטייס מסוק חילוץ בחיל האוויר המלכותי.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הורים טריים. הדוכסים מקיימברידג' וויליאם וקייט
צילום: רויטרס
מומלצים