שתף קטע נבחר

דיון בכנסת: "מי אתם שתקחו לנו בלי חשבון?"

האופוזיציה לא נואשה מניסיונותיה להפיל את הממשלה נוכח הצעת התקציב, המוגדרת כ"עיוות מוסרי". גם החלטת האיחוד האירופי לגבי קווי 67' הביאה להצעות דומות. ח"כ מופז הזהיר מפני מדיניות האוצר: " יש 13.1 מיליארד שקל חריגה מתקציב הרזרבה שאף אחד לא יודע למה הם מיועדים"

הצעת התקציב שמובאת לאישור הכנסת מעוררת ביקורת בקרב האופוזיציה, וחבריה מגיבים בשורה של הצעות אי אמון בממשלה תחת הכותרות: "ממשלה כושלת בתחום הכלכלי חברתי ומדיני", "עיוות מוסרי הטבות ממס ב-16 מיליארד שקל לחמש חברות ציבוריות ועל השכירים העניים מכבידים את הנטל", "ההסתה וההתנכלות של שר האוצר כלפי הציבור החרדי כדי להסתיר את הגזירות על הציבור ובכך לגרום להגברת הקיצוניות בעם".

 

גם החלטת האיחוד האירופי למנוע מענקים מגופים וארגונים שפועלים מחוץ לקווי 67' עוררה הצעות אי אמון, תחת הכותרות: "הפגיעה במעמדה הבינלאומי של ישראל על רקע הנחיית האיחוד האירופי לא לשתף פעולה ולסחור עם חברות ומוסדות בשטחים הכבושים"; "האיחוד האירופי מוציא כרטיס אדום לנתניהו! ממשלה כושלת ותקציב מסוכן".

 

"חיפשתי וחיפשתי בתקציב הזה", סיפר ח"כ אריה דרעי (ש"ס), שבחר להתמקד במדיניות הכלכליתשל הממשלה. "אולי יש איזושהי הברקה, איזושהי תורה כלכלית, גאונות, מדיניות, קו אחיד לכל הגזרות הללו. אני לא חייב להסכים ולא חייבים

לשמוע את דעתי. זה לגיטימי, לכל אחד יש את האג'נדה שלו, אבל אבל אם אני צריך להגדיר בכותרת את תקציב המדינה, אז יש קריטריון אחד - איפה שיש טיפה חלילה וחס חשש למאבק, לפגיעה, לאיזשהו כיפוף ידיים קטן - מיד מוותרים".

 

יו"ר קדימה ח"כ שאול מופז העלה סוגיה אחרת בקשר לתקציב. לטענתו, "יש 13.1 מיליארד שקל שאף אחד לא יודע למה הם מיועדים, שהם חריגה בתקציב הרזרבה. זה כסף שלנו, מהמסים שאנחנו משלמים, מהפה של הילדים שלנו, מהחיסכון של הפנסיה שלנו, מהחינוך של התלמידים שלנו. מי אתם שתקחו 13.1 מיליארד שקל מהכיס של מדינת ישראל מבלי למסור דין וחשבון לאן הכסף הזה הולך?" עוד טען מופז, כי "דווקא משרד האוצר שחייב לגלות אחריות תקציבית ולהיות אחראי ומדוד, לא עמד בהנחייה של עצמו, לעמוד ב3% רזרבה. הוא השאיר לעצמו עוד 3 מיליארד שקל תחת סעיף 'הוצאות שונות'. אף אחד לא יודע מה זה, עוד סוג של רזרבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים