שתף קטע נבחר

הקפאה שקטה: נתניהו מכחיש, אריאל סבור אחרת

חידוש המשא ומתן ממשיך לפלג את הממשלה. ראש הממשלה הצהיר הלילה בפני חברי הליכוד כי הוא מתואם עם שר השיכון ואין הגבלות על הבנייה. דנון מיהר לבדוק את הדברים עם אריאל שענה לו בתגובה במכתב בכתב ידו: "לא היו דברים מעולם"

חידוש התהליך המדיני מתקרב, אבל המדיניות לגבי המשך הבנייה מעבר לקו הירוק עדיין לא ברורה. מכתב שכתב הלילה (בין שני לשלישי) שר השיכון אורי אריאל חושף את העמימות שבמסגרתה מתנהל בנימין נתניהו בנושא: לאנשי מפלגתו מספר ראש הממשלה שהבנייה בשטחים ממשיכה ללא הסתייגויות, אולם השר מצהיר שאין ביניהם תיאום בנושא, ורומז שהמדיניות בשטח לא מאפשרת קידום פרויקטים בהתנחלויות.

 

במהלך ישיבת סיעת הליכוד ביתנו שהתקיימה אמש נשאל נתניהו על ההגבלות החלות על הבנייה בשטחים על רקע התהליך המדיני. נוכחים בישיבה סיפרו ל-ynet שנתניהו השיב שאין כל הגבלה על הבנייה ושישראל לא התחייבה להקפאה. הוא הוסיף שהדברים מתואמים עם שר השיכון אורי אריאל.

 

המכתב של השר אריאל לסגן השר דנון ()
המכתב של השר אריאל לסגן השר דנון

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

בעקבות כך פנה סגן השר דני דנון לשר אריאל וביקש את התייחסותו להצהרה של נתניהו. אריאל מיהר לענות לו במכתב בכתב ידו: "שמעתי בתדהמה שראש הממשלה אמר בישיבת סיעת הליכוד שאין הגבלת בנייה בירושלים והדבר מתואם עם השר אורי אריאל.

הנני מודיע: להד"ם (לא היו דברים מעולם - מ"א)". את מכתבו חתם אריאל: "ובבניין ירושלים ננוחם".

 

גורמים המקורבים לשר הבהירו כי לא יוצאים מכרזים לבנייה בהתנחלויות מסיבה ברורה: הם לא יקודמו. גורמים במשרד השיכון הוסיפו: "אנחנו ערוכים לשיווק בכל עת של אלפי יחידות בירושלים אבל במבחן המציאות זה לא קורה. כל אחד יכול להסיק באופן ברור מדוע".

 

סגן שר הביטחון דנון אמר בתגובה ל-ynet: "לאור העובדה שראש הממשלה ושר השיכון אומרים שאין עיכוב בנייה בירושלים, אני מצפה לשחרור מכרזי בנייה הממתינים לאישור".

 

משלכת ראש הממשלה טרם נמסרה תגובה.

 

בתחילת השבוע צוטט אחד מעוזריו של הנשיא הפלסטיני אבו מאזן בעיתון "וול סטריט ז'ורנל" ואמר כי ממשלת ישראל הסכימה ל"הקפאה שקטה" של הבנייה בהתנחלויות.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר אורי אריאל
צילום: גיל יוחנן
צילום: מוטי קמחי
סגן שר הביטחון דנון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים