שתף קטע נבחר

"הנזק משפיכת המים של טיבי: 21 אלף שקל"

סגן יו"ר הכנסת זעם על הצעת החוק להסדרת התיישבות הבדואים בנגב ושפך עליה מים. בשל כך החליטה ועדת האתיקה להשעותו מניהול ישיבות עד תום המושב הנוכחי. מנכ"ל הכנסת מסר כי המים חדרו לרמקולים ולכן יש להחליף את ציוד ההגברה

זעם על הצעת החוק, שפך מים מעל הדוכן, גרם נזק לרמקולים ויושעה: ועדת האתיקה של הכנסת החליטה היום (ג') להשעות את סגן יו"ר הכנסת, ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל), מניהול הישיבות במשכן עד תום המושב הנוכחי ב-4 באוגוסט. הסיבה: טיבי שפך מים מעל הדוכן וגרם לכאורה לנזק בשווי של 21 אלף שקל.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

הרצח הכפול: "ימית עזרה לכולם, נתן אב למופת"

הקפאה שקטה: נתניהו מכחיש, אריאל סבור אחרת

 

במהלך הדיון בחודש שעבר לקראת ההצבעה בקריאה ראשונה על הצעת החוק הממשלתית, שנועדה להסדיר את ההתיישבות הבדואית בנגב, ציטט ח"כ טיבי פתגם בערבית "תרטיב אותו ותשתה את המים שלו" ואז שפך מים על הצעת החוק וקרע אותה. גם חברי כנסת ערבים אחרים קרעו מעל הדוכן את הצעת החוק. הח"כים שקרעו את ההצעה לא הוענשו.

 

בהחלטת ועדת האתיקה היום צוין כי "מדובר במעשה החורג באופן קיצוני מכללי ההתנהגות הלגיטימיים בכנסת, שאף גרם לכך שהכנסת תיאלץ להוציא הוצאה כספית בשל חשש לנזק עתידי לציוד האלקטרוני הרגיש המותקן בדוכן הנואמים כתוצאה משפיכת המים".

 

"טיבי לא שמר על כבוד הכנסת" 

ועדת האתיקה ציינה עוד בהחלטתה כי "במעשיו, הפר ח"כ טיבי את כלל האתיקה הקובע כי חבר כנסת ישמור על כבוד הכנסת וכבוד חבריה וינהג בדרך ההולמת את הכנסת ואת מעמדו וחובותיו כחבר כנסת".

 

עוד צוין כי מלשכת מנכ"ל הכנסת נמסר לוועדה מסמך בדיקה

שנערך בעקבות האירוע ולפיו נצפו מים ברמקולים שמעל הפודיום, ולפיכך יש להחליף ציוד (רמקול ומגבר) בעלות שמסתכמת כאמור ב-21 אלף שקל.

 

ברע"מ-תע"ל ציינו בתגובה להחלטת ועדת האתיקה כי מדובר ב"מניפולציה שאינה ראויה להתייחסות. והשיקולים לעונש הם לא ענייניים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרגע "המפליל". טיבי שופך מים על הצעת החוק
צילום: באדיבות ערוץ הכנסת
מומלצים