שתף קטע נבחר

מאסר עולם ועוד 1,000 שנה לחוטף מבית הזוועות

אריאל קסטרו, שבשנים 2002-2004 חטף שלוש צעירות ובמשך עשור כלא ואנס אותן ואף גרם לאחת מהן ללדת לו בת, הודה במסגרת הסדר טיעון וחמק מעונש מוות. הוא ייכלא לכל חייו, ללא אפשרות חנינה

אריאל קסטרו, תושב קליבלנד שכלא במשך עשור שלוש נשים צעירות שנחטפו כנערות ב"בית הזוועות" שלו בעיר, לא יוצא להורג, ובמקום זאת נגזר עליו מאסר עולם ללא אפשרות חנינה ועוד אלף שנות מאסר. כך נקבע היום (ו') אחרי שקסטרו הסכים להודות באשמה במסגרת הסדר טיעון בעניינו.

 

קסטרו בן ה-53, שנולד בפורטו ריקו, הסביר לשופט כי הוא היה מכור לפורנוגרפיה וכי יש לו "בעיה מינית". הוא טען עוד כי היה בעצמו קורבן לעבירת מין לפני שנים רבות, כשהיה ילד, והבהיר כי הוא מבין שלא ייצא לעולם מהכלא.

 

קסטרו הואשם מוקדם יותר החודש ב-977 סעיפים בגין חטיפתן וכליאתן במשך עשור של שלוש צעירות. בתחילה עמד כתב האישום נגד קסטרו על 329 ובהמשך מסרה התביעה כי נוספו לו 648 אישומים נוספים. כתב האישום נגדו עוסק בפרק זמן שמתחיל באוגוסט 2002, אז הוא חטף את מישל נייט בת ה-21, ומסתיים בחודש מאי השנה כשאמנדה ברי ובתה בת ה-6 הצליחו לברוח מ"בית הזוועות" בקליבלנד, הזעיקו עזרה והביאו לשחרורן של שתי החטופות האחרות ולמעצרו של קסטרו.

 

אריאל קסטרו. טוען: הייתי בעצמי קורבן לעבירת מין (צילום: AFP) (צילום: AFP)
אריאל קסטרו. טוען: הייתי בעצמי קורבן לעבירת מין(צילום: AFP)

 

בסתיו האחרון פוטר קסטרו מעבודתו כנהג אוטובוס של תלמידי בית ספר והוא נאשם כי חטף את שלוש הצעירות, מישל נייט, אמנדה ברי וג'ינה דחזוס בין 2002 ל-2004, והתעלל בהן קשות במשך עשור שבו היו כלואות במרתף ביתו. דחזוס, בת 23, נייט, בת 32, וברי, בת 27, נעלמו לפני עשור ואיש לא ידע מאז את מקום הימצאן אף שהן הוחזקו לא רחוק מהמקום שבו נחטפו. מכתב האישום עולה כי במהלך תקופת השבי שלהן הן נכפתו בשלשלאות ברזל או בחבלים וסבלו מהרעבה, הכאות והתקפות מיניות.


ביתה של אחת החטופות, ולצדו מודעה על היעדרה (צילום: AP) (צילום: AP)
ביתה של אחת החטופות, ולצדו מודעה על היעדרה(צילום: AP)

 

בדיקות DNA שנערכו לאחר שחרורן של החטופות העלו כי קסטרו הוא אביה של הילדה בת השש שנולדה לברי. במהלך דיון משפטי שנערך

בעניינו בתחילת החודש ביקש קסטרו לאפשר לו ביקורים בכלא מצד בתו. השופט דחה את בקשתו באופן מיידי בתואנה שהיא "בלתי הולמת". שלושה מתוך מאות האישומים החדשים קשורים לסיכון חיי הילדה ואישום נוסף קשור לחטיפת הילדה מאז שנולדה לפני שש שנים.

 

החודש דחזוס, נייט וברי חשפו את עצמן לציבור לראשונה מאז שיצאו לחופשי. בסרטון וידאו שפרסמו שלוש הנשים הן הודו לציבור על התמיכה הרגשית והכלכלית שהעניק להן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
אריאל קסטרו. הודה בהסדר טיעון
צילום: AP
מומלצים