שתף קטע נבחר

ת"א: לא זרקת פסולת למיחזור? תקבל קנס

תושבי תל אביב שישליכו פסולת למיחזור כמו בקבוקים ונייר לפח רגיל יקבלו קנס של 105 שקלים - כך אישרה ועדה בכנסת. מה דעתכם? טקבקו לנו!

לידיעת תושבי תל אביב: ועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת אישרה הבוקר (יום ד') לעיריית תל אביב לקנוס ב-105 שקלים תושבים אשר השליכו פסולת למיחזור בפח אשפה רגיל. זאת, בתנאי שקיים מרחק של עד 100 מטר בין ביתו של התושב לבין מתקן המיחזור שאליו יכול היה להשליך את הפסולת. מדובר בבקבוקי פלסטיק, בקבוקי זכוכית ונייר.

 

לכל הכתבות בערוץ כלכלה ירוקה וקיימות

 

עיריית תל אביב ביקשה לקבוע את גובה הקנס על 245 שקלים, אולם הוועדה סירבה לאשר זאת וקבעה כי לפחות בשנה הקרובה הוא יעמוד על 105 שקלים בלבד. בתום השנה תקבל הוועדה מהעירייה דיווח על מספר הקנסות ועל מספר פחי המיחזור

שהוצבו בעיר. מדובר בתיקון לצו העיריות-חוק עזר לעיר תל אביב.

 

בדיון שהתקיים בנושא בחודש שעבר סירבה הוועדה לאשר את הקנס וביקשה מנציגי העירייה להציג לה מפה עם ציון נקודות שבהם העמידה פחי אשפה למיחזור ברחבי העיר. כמו כן, דרשה הוועדה לקבוע מרחק מקסימלי בין פח מיחזור לבניין המגורים. 

 

נציגת משרד המשפטים, שושי סומך, טענה בישיבה כי אין לקבוע מראש מרחק מקסימלי בצו, אולם יו"ר הוועדה, ח"כ דויד רותם, כי יש להתחשב בתושבים ולקבוע בצו את המרחק המדויק. ח"כ אורי מקלב אמר כי הסכום שביקשה עיריית תל אביב לקבוע, 245 שקלים, אינו הגיוני והוסיף כי לא ניתן להשתמש בגובה הקנס בלבד כגורם מרתיע. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shuttertock
זה יקר לא למחזר
צילום: shuttertock
מומלצים