שתף קטע נבחר

בניגוד לגרסתו: "פרנקל נעצר והובא לשופט"

חרף הכחשותיו העיקשות של מי שהיה מועמד לתפקיד הנגיד, הרשויות בהונג קונג מסרו לחדשות 10: "הוא הובא בפני שופט בחשד לגניבת תיק חליפות, לא התנצלנו בפניו". פרנקל ביקש מחברה לשלם עבורו אך היא לא עשתה זאת

הרשויות בהונג קונג שופכות אור על הפרשה שהביאה לנפילת המינוי של יעקב פרנקל לנגיד בנק ישראל: על פי משרד המשפטים בהונג קונג, שהשיב לפניית חדשות 10, פרנקל נעצר בשדה התעופה ב-2006 בעקבות "פרשת הדיוטי פרי", ואף הובא בפני שופט בחשד לגניבת תיק חליפות.

 

פרנקל, שוויתר על המינוי בשבוע שעבר, התעקש שהפרשה שהתרחשה לפני שבע שנים הסתיימה בהתנצלות של הרשויות בהונג קונג, אולם מדוברות משרד המשפטים במדינה נמסר: "ד"ר יעקב אהרון פרנקל נחשד ב-19 בנובמבר 2006 בביצוע עבירה של גניבת תיק בגדים מחנות הדיוטי פרי בנמל התעופה הבינלאומי. הוא נעצר והובא בפני שופט, וההליך המשפטי הסתיים ב-11 בינואר 2007".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

בשבוע שעבר, בהודעה שבה הסביר את הסרת מועמדותו, המשיך פרנקל להכחיש. הוא טען ש"באופן בלתי סביר ובקלות בלתי נסבלת מעלים אדם על המוקד ללא כל עובדות. רק על סמך השערות. החלו הכפשות, החל מסע של דה-לגיטימציה, גם על הצד המקצועי, גם על צד היושרה, הכפישו אותי, גרמו לשמי להיפגם".

 

אלא שבהודעת משרד המשפטים בהונג קונג נמסר כי הפרשה המשיכה להתנהל אחרי המעצר, ועל ידי הצוות המשפטי של פרנקל דווקא הוגשו הצהרה של ידידה וחומרים נוספים: "ד"ר פרנקל טען שביקש לרכוש את תיק החליפות לפני שעלה למטוס, אבל מפני שהיה צריך לעבור בדיקה ביטחונית, הוא ביקש מחברה לשלם עליו ותכנן לפגוש אותה לאחר מכן... הוא לא מצא את החברה, והחברה לא שילמה על התיק. בהתחשב במסמכים ובחומרים שהוגשו, הוסכם לא להמשיך עם ההליכים המשפטיים נגדו".

 

בהודעה הודגש כי "לא הוגשה שום התנצלות בפני ד"ר פרנקל, ומשרד המשפטים של הונג קונג לא הודה לפרנקל על כך שהוא לא ביקש שום פיצוי".

 

פרנקל (70) מכהן כיום כיו"ר הבנק האמריקני JP Morgan. מועמדותו לכהונה שלישית בתפקיד נגיד בנק ישראל עלתה בחודש שעבר. ועדת טירקל זימנה אותו אליה ושם עלתה לדיון פרשת הגניבה לכאורה. הוא טען אז בתגובה כי "מדובר באירוע שהתרחש לפני שבע שנים ושהסתיים בלא כלום. הרשויות המקומיות בהונג קונג הגיעו למסקנה שמדובר באי הבנה מצערת, והביעו את התנצלותם ואת הערכתם על כך שאיני תובע פיצויים על האי-הבנה".

 

תגובתו לפרסום הבוקר טרם נמסרה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים