שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מושיק עפיה: "לא דמיינתי שאהיה גרוש"

  הזמר מושיק עפיה מוציא שיר חדש ומדבר לראשונה על הגירושים מנטלי, המאבק עם צה"ל כדי להשתתף בריאליטי "היחידה" - והירידה בהכנסות: "במקצוע הזה יש עליות ומורדות. שלא יספידו אותי, אני עוד אעשה קיסריה"

  "כמו שלא הכנסתי צלמים לחתונה כך בחרתי גם לא להזמין את הפאפרצ'י למדרגות הרבנות כשהתגרשתי. מי קבע שבגלל שאני זמר ומפורסם זה אומר שאני צריך למכור את החיים האישיים שלי מול כל עם ישראל? למה אני צריך לשחק לפי החוקים האלה? אין ולא היתה פה טלנובלה.

   

  "התגרשתי מאישה נפלאה שנשארה חברה טובה שלי, אבל כמו 1 מתוך 3 זוגות במדינה, גם אנחנו פשוט לא הסתדרנו. לא התחתנתי כדי להתגרש. היתה בינינו אהבה גדולה אבל לחיים יש מסלול משלהם. לומר לך שזה לא עצוב וכואב? זה יהיה שקר. לא דמיינתי שבגיל 38 אני אהיה בסטטוס גרוש אבל אלה החיים". במילים אלו שובר מושיק עפיה שתיקה ארוכה ומסכם את הפרידה מנטלי, רעייתו בשנתיים האחרונות.

   

  עצוב וכואב, אבל החיים ממשיכים. מושיק עפיה (צילום: יניר סלע) (צילום: יניר סלע)
  עצוב וכואב, אבל החיים ממשיכים. מושיק עפיה (צילום: יניר סלע)

   

  השנים האחרונות אולי לא המצליחות בקריירה הארוכה שלו, אבל דווקא השקט התעשייתי והעובדה שהוא לא היה שותף לכל הגל המזרחי הגדול ששטף את המדינה, הפכו אותו למסקרן יותר מאי פעם. בימים בהם נולד מדי יום זמר מזרחי חדש, החומרים המוקלטים הם לרוב מתחת לכל ביקורת ומרבית מהקולות והשירים נשמעים דומים - עפיה מצליח להתבלט ולסקרן.

   

  הבוקר (ב') מוציא עפיה את "זר" - בלדה נוספת לארסנל הבלדות המוצלחות שלו ש"מעוררת צמרמורת בקרב כל מי ששמע אותה", לדבריו. "השיר מדבר על גבר שבת הזוג שלו עוזבת, והוא שואל אותה מתי היא הבינה שהוא זר בחיים שלה. אני באופן טבעי, בגלל הגירושים שלי מתחבר לשיר. הוא מרגש אותי ואני מאמין בו מאוד.

   

  "יוסי גיספן כתב, הבן שלו ניסים הלחין, והבת שלו מיטל אחראית על העטיפה המאוד מיוחדת. לשמחתי זכיתי בחבר עוד מתחילת הדרך כמו גיספן שהוא בנאדם שאני לומד ממנו המון - כי אני למדתי בדרך הקשה שצריך לדעת גם עם מי להתייעץ בחיים ובקריירה".

   

   

  עפיה כנראה חייב שתהיה דרמה בחייו. כעת הוא נלחם מול אגף כוח אדם בצה"ל שמבקש למנוע את השתתפותו בתוכנית הריאליטי החדשה "היחידה" שמתחילה להצטלם בקרוב, ובמסגרתה ייצאו כמה ממפורסמי ישראל למסע מוזיקלי בבסיסי צה"ל. 

   

  "אחרי שסירבתי לכמעט כל תוכנית ריאליטי שאתה רואה על המסך, מאוד מצא חן בעיני הקונספט של התוכנית הזו ואני מאוד רוצה להשתתף בה. הולך להיות שם צוות מצוין, ואני בעיקר שמח שאני הולך לשיר שם, כי זה מה שאני יודע ואוהב לעשות - ולא מתבזה בשביל חשיפה בדברים שהם לא מעולם המושגים שלי. לצערי, אכ"א מבקש לפסול את השתתפותי בגלל שלא שירתתי שירות מלא, אלא 'רק' שנה ושמונה חודשים. אנחנו מנסים לדבר ולמצוא בכל זאת את הדרך שלי לקאסט".

   

  קצת מוזר שהם מערימים קשיים דווקא עליך.

   

  "אתה יודע שהייתי נער מכ"ם? עשיתי טירונות של שלושה חודשים מאוד מאוד קשה בחוות השומר. אתה יודע כמה חיילים שהתגייסו איתי ברחו עוד בשלב הטירונות? כל מי שהיה איתי שם הגיע עם קשיים, אבל אני נלחמתי וסיימתי אותה ועברתי לצריפין שם הייתי עובד כללי עד שבסוף שחררו אותי בגלל סיבות בריאותיות. סבלתי מאלרגיות, רגישות לאבק וקוצר נשימה וצה"ל נתן לי פטור בפרופיל של 37.

   

  "התגרשתי מאשה נפלאה שנשארה חברה טובה שלי. עפיה ונטלי (צילום: רפי דלויה ) (צילום: רפי דלויה )
  "התגרשתי מאשה נפלאה שנשארה חברה טובה שלי. עפיה ונטלי(צילום: רפי דלויה )

   

  "מעולם לא דיברתי על זה כי אני לא מייחצן תרומות שלי, אבל הגעתי על חשבוני לכמה וכמה הופעות לטובת לוחמי צה"ל. הייתי מגיע עם כל הצוות שלי ומופיע בבסיסים נידחים בהתנדבות. פעם אחת הגענו לבסיס לוחמים בג'יפים ממוגנים ובזמן שאני על הבמה חדר מחבל למקום והחיילים תפסו אותו. בחיים שלי לא רעדתי ככה אבל אחרי זה אתה יודע איך שימחתי אותם?

   

  "אני לא מהאמנים שקיבלו פטור מצה"ל כי חיכתה להם קריירה בחוץ. אני עבדתי בעבודות מזדמנות. לא חיכה לי אף אחד ובעשר אצבעות בניתי את עצמי וכשהצלחתי חזרתי לצה"ל לשמח חיילים אז למה לעשות לי את העוול הזה? אני צריך ורוצה את התוכנית הזו ומקווה

  שמישהו בצה"ל יקרא את הכתבה, ושיאשרו את השתתפותי".

   

  נדמה שאין לך הצלחה בריאליטי. קודם "לה לה לנד" ועכשיו "היחידה".

   

  "העובדה שלא עליתי על הטיסה ללה לה לנד הסבה לי נזק כלכלי אדיר. אני פיניתי את היומן שלי לשלושה חודשים וכשלא טסתי וישבתי בבית רצו עליי שמועות מפה עד הוליווד. כל הפרשה הזו גם הורידה לי את החשק והמוטיבציה ולקחתי כמה צעדים טובים אחורה. אבל יש מאחוריי 14 אלבומים ועשרות להיטים, קריירה כזו לא נמחקת בגלל פסק זמן. תאמין לי שהקהל לא שכח אותי ומזמין אותי לחתונות ובר מצוות.

   

  "ברוך ה', אני עובד ומתפרנס, לא כמו בשנים הטובות שלי, אבל אני לא מתלונן כי למדתי כבר משהו בכל העשרים שנה שאני במקצוע הזה: לקריירה יש עליות ומורדות. פעם אתה יכול להביא להיט ולהיות הכוכב הכי גדול בארץ ושנה אחר כך להיות שוב באמצע ואפילו קצת למטה. זה טיבו של המקצוע הזה, אז שלא יספידו אותי כי אני עם הפנים קדימה עם שיר חדש, מרגש ואופטימי ויודע שעוד אגיע קיסריה, עם רפרטואר ענק של להיטים והקהל רק ירוויח מזה".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יניר סלע
  מושיק עפיה. שובר שתיקה
  צילום: יניר סלע
  לאתר ההטבות
  מומלצים