שתף קטע נבחר

יאשר את הנגיד הבא: עוד 3 שנים לטירקל

השופט ימשיך לכהונה שלישית בראש הוועדה המייעצת למינוי תפקידים בכירים, בתקווה לסיים בקרוב את פארסת מינוי הנגיד

הממשלה אישרה הערב (ב') במשאל טלפוני להאריך את כהונתה של הוועדה המייעצת למינויים לתפקידים בכירים בראשות השופט יעקב טירקל בשלוש שנים נוספות. אחרי שבדיקת הוועדה הובילה בעקיפין להסרת מועמדותם של שני מועמדים לתפקיד נגיד בנק ישראל, יוכלו חבריה לבחון מועמד או שורת מועמדים חדשים.

 

מי יהיה הנגיד הבא של בנק ישראל?

לפיד נפגש עם מריו בלכר המועמד לנגידות

סבר פלוצקר: לא לנגיד הזה חיכינו 

 

כהונתו השנייה של טירקל הסתיימה ב-22 באוגוסט. ההחלטה האחרונה בנושא, מיוני 2006, קבעה כי חבר בוועדה (למעט נציב שירות המדינה שחבר בה כל עוד הוא מכהן בתפקידו) ימונה לתקופה של שלוש שנים ולאחר מכן יוכל להתמנות לכהונה אחת נוספת בלבד.

 

הנושא הראשון והחשוב ביותר שאליו תידרש הוועדה יהיה מינוי נגיד לבנק ישראל. הם יעשו זאת אחרי שכבר בחנו את פרופ' יעקב פרנקל ולאחר פרישתו מהמירוץ את פרופ' ליאו ליידרמן - שבחר אף הוא להסיר את מועמדותו.

על אף הפרסומים על ארבעה מועמדים אפשריים שבוחן ראש הממשלה - מריו בלכר, צבי אקשטיין, ויקטור מדינה ומיכל עבאדי-בויאנג'ו - עד אתמול ועדת טירקל טרם קיבלה לידיה את שמות המועמדים. "מבחינת הוועדה עוד אין תהליך", הבהיר אתמול ירדן ותיקאי ראש מערך ההסברה במשרד ראש הממשלה.

 

הוועדה למינויים בכירים הוקמה לראשונה בשנת 1999, במטרה לבחון את טוהר המידות של מועמדים לתפקידים בכירים במיוחד. תהליך הבדיקה של הוועדה מתחיל לאחר שהגורם הממנה מעביר לוועדה את שמו של המועמד, את תולדות חייו וטופס סטנדרטי שאותו ממלא המועמד. בכל שנותיה, לא קרה שהוועדה בחנה מועמד שהגורם הממנה לא הכריז רשמית על מועמדותו וגם לא קרה שהוועדה בחנה במקביל יותר ממועמד אחד לתפקיד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
השופט יעקב טירקל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים