שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
    זירת הקניות
    המועמדים לפרסי אופיר: "בית לחם" בראש
    על הזכות לייצג את ישראל בקטגוריית הסרט הזר באוסקר יתמודדו השנה "הבן של אלוהים", "לצוד פילים", "סוכריות", "שש פעמים" ו"בית לחם", שמוביל את הרשימה עם 12 מועמדויות. "מי מפחד מהזאב הרע" אחריו עם 11. פרס מפעל חיים יוענק לשלישיית הגשש החיוור

    "בית לחם", "הבן של אלוהים", "לצוד פילים", "סוכריות" ו"שש פעמים" - אלה הם חמשת הסרטים שיתמודדו השנה על פרס אופיר לסרט הטוב ביותר, שהזוכה בו ייצג את ישראל בתחרות על פרס האוסקר לסרט הזר. רשימת המועמדים נחשפה היום (ג') במסגרת מסיבת עיתונאים שערכה האקדמיה הישראלית לקולנוע.

     

     

    "בית לחם". מוביל את הרשימה (צילום: ורד אדיר) (צילום: ורד אדיר)
    "בית לחם". מוביל את הרשימה(צילום: ורד אדיר)

     

    את הרשימה מוביל "בית לחם" שזכה ל-12 מועמדויות בסך הכל. אחריו המותחן "מי מפחד מהזאב הרע" של נבות פפושדו ואהרון קשלס, שזכה ל-11 מועמדויות למרות שלא נכנס לחמישיית המועמדים לפרס המרכזי. הסרטים "שש פעמים" ו"מקום בגן עדן" זכו לעשר מועמדויות כל אחד.

     

    הטריילר של "מי מפחד מהזאב הרע". מחוץ לחמישיה, אבל עם 11 מועמדויות

    הטריילר של "מי מפחד מהזאב הרע". מחוץ לחמישיה, אבל עם 11 מועמדויות

    סגורסגור

    שליחה לחבר

     הקלידו את הקוד המוצג
    תמונה חדשה

    שלח
    הסרטון נשלח לחברך

    סגורסגור

    הטמעת הסרטון באתר שלך

     קוד להטמעה:

    על פרס הבימוי יתמודדו השנה קשלס ופפושדו ("מי מפחד מהזאב הרע"), יובל אדלר ("בית לחם"), יוסף פיצ'חדזה ("סוכריות"), תום שובל ("הנוער") ויונתן גורפינקל ("שש פעמים") - מה שמותיר בחוץ, מבין המועמדים לפרס הסרט הטוב, את רשף לוי ("לצוד פילים") וגיא נתיב וארז תדמור ("הבן של אלוהים").

     

    בקטגוריה התיעודית מועמדים שישה סרטים - שניים מהם כבר כיכבו טקס האוסקר האחרון: "שומרי הסף" ו"חמש מצלמות שבורות" (זאת כיוון שהקטגוריה התיעודית באוסקר לא קשורה לפרסי אופיר אלא למפיצי הסרט בצפון אמריקה). לצידם מועמדים "אילוף הגוררת", "גן עדן", "זמן פוניבז'" ו"לשכה 06".

     

    ששון גבאי ב"לצוד פילים". מועמד לפרס השחקן (ורד אדיר) (ורד אדיר)
    ששון גבאי ב"לצוד פילים". מועמד לפרס השחקן(ורד אדיר)

     

    לפרס השחקן הראשי הטוב ביותר מועמדים שאדי מרעי ("בית לחם"), מכרם חורי ("הבן של אלוהים"), ששון גבאי ("לצוד פילים"), צחי גראד ("מי מפחד מהזאב הרע") ואלון אבוטבול ("מקום בגן עדן"). על פרס השחקנית הראשית יתמודדו השנה טלי שרון ("ההיא שחוזרת הביתה"), ריימונד אמסלם ("כידון" / "פלסטלינה"), רותם זיסמן כהן ("מקום בגן עדן"), יובל שרף ("פלאות") וסיון לוי ("שש פעמים").

     

    פרס מפעל חיים יוענק השנה לשלישיית "הגשש החיוור" - גברי בנאי, שייקה לוי וישראל (פולי) פוליאקוב, שהלך לעולמו לפני כשש שנים. "הקולנוע הישראלי לא מספיק מוערך בקרב הגופים שאמורים לתמוך ולשלם עבור הפרסום הרב שהסרטים והסדרות מביאים למדינה", אמר שייקה לוי במסיבת העיתונאים, "זה השגריר הטוב ביותר שלנו". עוד הוסיף כי הוא מציע לשחקנים צעירים לא ללכת לסרטים כמו 'גבעת חלפון', כי אז לדבריו "לא מקבלים יותר תפקידים. אומרים לך: 'הצלחתם מספיק!'".

     

    גברי בנאי ושייקה לוי. "לא יהיה איחוד בלי פולי" (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
    גברי בנאי ושייקה לוי. "לא יהיה איחוד בלי פולי"(צילום: ירון ברנר)

     

    שותפו להרכב גברי בנאי נזכר בשייקה אופיר, ש"הלביש אותנו בחליפות וכך התחיל את הקריירה שלנו - ואנחנו שמחים ונרגשים". עוד הוסיפו השניים כי אין סיכוי לאיחוד בסגנון "כוורת": "בלי פולי לא יהיה דבר כזה שנקרא הגשש החיוור. אנחנו דבקים בזה".

     

    בנאי, שגם הופיע השנה בתפקיד קטן בסרטו של אבי נשר "פלאות", סיפר כי "מבוגרים עושים לנו כבוד, אבל לא בטוח שהצעירים מכירים אותנו. אומרים שאם אתה לא בטלוויזיה אתה לא קיים. ילדים רוצים להצטלם איתי כי מזהים אותי מפרסומות".

     

    רשימת המועמדים המלאה בקטגוריות השונות

    הסרט העלילתי הטוב ביותר:

    "בית לחם" - מפיקה: טליה קלינהנדלר

    "הבן של אלוהים" - מפיקים: שמי שינפלד, עמיתן מנלזון

    "לצוד פילים" - מפיקים: אהוד בלייברג, משה אדרי, לאון אדרי

    "סוכריות" - מפיקים: דב שטויר, יוסף פיצ'חדזה, רן פרידברג, פרי כפרי, משה אדרי, לאון אדרי

    "שש פעמים" - מפיקים: אודי ירושלמי, יונתן גורפינקל

     

    הסרט העלילתי הטוב ביותר מסלול פרינג':

    "אני ביאליק" - מפיק: אביב טלמור

    "פנתר לבן" - מפיקים: דפנה פרנר, שי אינס, משה אדרי, לאון אדרי, עמיר גולן, גיא בהר

     

     

    הבימוי הטוב ביותר:

    יובל אדלר - "בית לחם"

    תום שובל - "הנוער"

    אהרון קשלס, נבות פפודשו - "מי מפחד מהזאב הרע"

    יוסף פיצ'חדזה - "סוכריות"

    יונתן גורפינקל - "שש פעמים"

     

    השחקן הראשי הטוב ביותר:

    שאדי מרעי - "בית לחם "

    מכרם חורי - "הבן של אלוהים"

    ששון גבאי - "לצוד פילים"

    צחי גראד- "מי מפחד מהזאב הרע"

    אלון אבוטבול - "מקום בגן עדן"

     

    השחקנית הראשית הטובה ביותר:

    טלי שרון - "ההיא שחוזרת הביתה"

    ריימונד אמסלם - "כידון" / "פלסטלינה"

    רותם זיסמן-כהן - "מקום בגן עדן"

    יובל שרף - "פלאות"

    סיון לוי - "שש פעמים"

     

    שחקן המשנה הטוב ביותר:

     צחי הלוי - "בית לחם"

    זהר שטראוס - "הבן של אלוהים"

    מוני מושונוב - "לצוד פילים" / "סוכריות"

    דב גליקמן - "מי מפחד מהזאב הרע" 

     

    שחקנית המשנה הטובה ביותר:

    ליאורה ריבלין - "ההיא שחוזרת הביתה"

    שירילי דשא - "הנוער"

    רותם זיסמן-כהן - "לצוד פילים"

    אהובה קרן - "מפריח היונים"

    קרן ברגר - "מקום בגן עדן"

    חנה לסלאו - "פלסטלינה"

     

    התסריט הטוב ביותר:

    יובל אדלר, עלי ואקד - "בית לחם"

    רשף ורגב לוי - "לצוד פילים"

    אהרון קשלס, נבות פפושדו - "מי מפחד מהזאב הרע"

    יוסי מדמוני - "מקום בגן עדן"

    רונה סגל - "שש פעמים"

     

    הצילום הטוב ביותר:

    ירון שרף - "בית לחם"

    גיורא ביח - "מי מפחד מהזאב הרע"

    בועז יהונתן יעקב - "מקום בגן עדן"

    שי גולדמן - "פלסטלינה"

    שָרְק דה מאיו - "שש פעמים"

     

    העריכה הטובה ביותר:

    רון עומר - "בית לחם"

    ז'ואל אלכסיס - "הנוער"

    אסף קורמן - "מי מפחד מהזאב הרע"

    דב שטויר - "סוכריות"

    אריק להב ליבוביץ' - "שש פעמים"

     

    הליהוק הטוב ביותר:

    לירון זוהר, נעמה זלצמן - "בית לחם"

    אורית אזולאי - "הנוער"

    לירון זוהר, נעמה זלצמן - "לצוד פילים"

    לימור שמילה - "מי מפחד מהזאב הרע"

    גלית אשכול - "שש פעמים"

     

    העיצוב האמנותי הטוב ביותר:

    יואב סיני - "בית לחם"

    ערד שאואט - "מי מפחד מהזאב הרע"

    מיגל מרקין - "מפריח היונים" / "מקום בגן עדן"

    יואב סיני - "סוכריות"

    אדם קלדרון - "שש פעמים"

     

    עיצוב התלבושות הטוב ביותר:

    לי אלמביק - "מפריח היונים"

    לאורה שיים - "מקום בגן עדן"

    דורון אשכנזי- "סוכריות"

    קרן רון, ירון אריה - "פלסטלינה"

    אדם קלדרון - "שש פעמים"

     

    האיפור הטוב ביותר:

    אורלי רונן - "בית לחם" / "לצוד פילים"

    אלינור גיגי אדוני, דקלה שרעבי - "מי מפחד מהזאב הרע"

    רונית דוגו ארביב - "מקום בגן עדן"

    אתי בן-נון - "פלאות"

     

    המוזיקה המקורית הטובה ביותר:

    ישי אדר - "בית לחם"

    אופיר ליבוביץ' - "הבן של אלוהים"

    חיים פרנק אילפמן - "מי מפחד מהזאב הרע"

    אופיר ליבוביץ' - "מקום בגן עדן"

    בוריס מרצינובסקי - "סוכריות"

     

    הפסקול הטוב ביותר:

    אבי מזרחי, אשי מילוא - "בית לחם"

    איתי אלוהב, גיל תורן - "כידון "

    דניאל שטרית, רונן נגל, לי זוהר - "מי מפחד מהזאב הרע"

    תולי חן, אלכס קלוד, דניאל מאיר - "מקום בגן עדן"

    דוד ליס, גיל תורן, יוסי אפלבאום, ארז עיני שביט - "סוכריות"

    מוטי חפץ, איציק כהן, תומר קורן - "שש פעמים"

     

    הסרט התיעודי הטוב ביותר:

    "אילוף הגוררת"- מפיקים: עופר נעים, אמיר גדליה, בימוי: ריקי שלח

    "גן עדן"- מפיקים: אמיר הראל, איילת קייט, רן טל, בימוי: רן טל

    "זמן פוניבז'"- מפיקות: עינת פינסקי גולדשמיט, טליה קלינהנדלר, בימוי: יהונתן אינדורסקי

    "חמש מצלמות שבורות"- מפיק ובמאי: גיא דוידי

    "לשכה 06" – מפיק ובמאי: יואב הלוי

    "שומרי הסף" - מפיקים: דרור מורה, פיליפה קוברסקי, בימוי: דרור מורה

     

    הסרט העלילתי הקצר הטוב ביותר:

    "איה" - מפיקים: הלל רוזמן, יעל אבקסיס, פבלו מלר, בימוי: עודד בן נון, מיכל ברזיס

    "בבגה" - מפיקה: מורן שלטון, בימוי: גן דה לנגה

    "ברוכים הבאים ו... משתתפים בצערכם" - מפיקים: חיים מקלברג, אסתי יעקב-מקלברג, בימוי: לאון פרודובסקי

    "חופש גדול" - מפיקים: טל גרניט, שרון מימון, גל גרינשפן, רועי קורלנד, בימוי: שרון מימון, טל גרניט

    "חנייה בצל" - מפיק: איתמר טבנקין, בימוי: אורי רום

     

     תגובה חדשה
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
    7 לילות
    מומלצים