שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  חיזוק לעומק
  טורונטו ראפטורס ממשיכים לצרף שחקנים מוכשרים המחפשים הזדמנות לדקות משחק, במטרה לעבות את הסגל וליצור קבוצה עמוקה לעונה הקרובה

   

   לאחר צירופו לסגל לפני כשבועיים של הפאוור פורוורד טיילור הנסברו, מאינדיאנה פייסרס, החליטו בטורונטו ראפטורס להמשיך במגמה ולהחתים שחקנים שהגיעו ל-NBA כפוטנציאל גדול מליגת המכללות, אך לא הצליחו לפרוץ ולהפגין את הכישרון הטמון בהם וכעת הם ממתינים להזדמנות חדשה להחיות את הקריירה שלהם.

  יחפשו לו קבוצה חדשה. פילדס
  יחפשו לו קבוצה חדשה. פילדס

   

  צירוף פוטנציאל רדום

  ראפטורס החתימו את הרכז די.ג'יי אוגוסטין (בן 25, 1.80 מטר), שנבחר במקום ה-9 על ידי שארלוט בובקאטס בדראפט 2008. אוגוסטין שיחק בשארלוט ארבע עונות כאשר עונתו הטובה בקריירה הייתה בשנת 2011 במהלכה פתח בכל 82 משחקי הקבוצה ורשם ממוצעים של 14.4 נקודות, 6.1 אסיסטים ו-2.7 ריבאונדים למשחק. בעונה החולפת, כמו הנסברו, גם אוגוסטין שימש כשחקן ספסל בפייסרס ועימה הגיע לגמר המזרח תוך שהוא מעמיד ממוצעים של 4.7 נקודות, 2.2 אסיסטים ו-1.2 ריבאונדים למשחק. אוגוסטין, שחתם לעונה אחת תמורת 1.267 מיליון דולר, צורף אחרי שבמועדון הוחלט לשחרר את הרכז ג'וליאן סטון, לאחר שהתברר כי סטון סובל מפציעה שעלולה למנוע ממנו לפתוח את העונה. מלבד אוגוסטין וקייל לאורי, שאמור בפתיחת העונה לשמש כרכז הפותח של הקבוצה, בסגל נמצא רכז שלישי בדמותו של דוויט בייקס, אשר נבחר בעונה החולפת ל-MVP של הליגה הצרפתית ובעונה הקרובה הוא צפוי לרשום למעשה את עונתו הראשונה בליגת NBA.

   

  צירוף נוסף לסגל של טורונטו שבוצע לאחרונה הוא של הפאוור פורוורד אוסטין דיי (בן 25, 2.11 מטר) אשר הוחתם לשנתיים תמורת כמיליון דולר לעונה. דיי, שנבחר במקום ה-15 בדראפט 2009 על ידי דטרויט פיסטונס, התקשה לפלס את דרכו לחמישייה של פיסטונס ובאמצע העונה מצא את עצמו עובר מדטרויט לממפיס גריזליס, במסגרת העסקה המשולשת בין טורונטו ראפטורס, ממפיס גריליס ודטרויט פיסטונס, שהביאה לקנדה את הסמול פורוורד, רודי גיי, תמורת הרכז הספרדי, חוזה קלדרון, שעבר לפיסטונס והפאוור פורוורד, אד דיוויס, שעבר לממפיס.

   

  לא רוצה לשחק בטורונטו. ריצ'רדסון
  לא רוצה לשחק בטורונטו. ריצ'רדסון

  דיי יכול לשחק הן כסמול פורוורד והן כפאוור פורוורד, אך במרבית שלבי הקריירה הוא שיחק בעמדת הסמול פורוורד, העמדה הטבעית שלו. בארבע עונותיו בליגה העמיד דיי ממוצעי קריירה של 5.6 נקודות 2.8 ריבאונדים ו-0.8 אסיסטים למשחק. החתמתו של דיי בעמדת הסמול פורוורד, בה כבר נמצאים שלושה שחקנים, מצביעה על כך שלפחות אחד מהם לא ימשיך בקרוב בקבוצה. רודי גיי, שהגיע בטרייד במהלך העונה החולפת מממפיס גריזליס, אמור להיות כוכב הקבוצה, כך שהוא צפוי להמשיך במועדון לפחות עד לסיום העונה.

   

  סטיב נובאק, שהגיע לטורונטו רק לפני כחודש בטרייד מניו-יורק ניקס בעסקה ששלחה את אנדריאה ברניאני לתפוח הגדול, קיבל לא מעט מחמאות ממנכ"ל הקבוצה, מסאי יוג'רי, כך שנראה כי גם הוא מחזיק בחוזה לשלוש השנים הקרובות ויקבל הזדמנות לשחק בטורונטו לפחות עונה אחת כדי שיוכיח את עצמו. לאנדרי פילדס, שחתם בראפטורס כשחקן חופשי בקיץ שעבר, מחזיק בחוזה בגובה של 5.225 מיליון לעונה הקרובה. בעונה הבאה הסכום אותו פילדס ירוויח צפוי לזנק ל-8.5 מיליון, הרבה מעבר למה שחקן ברמתו אמור להרוויח בליגה, בייחוד לאחר שבעונה החולפת הוא העמיד ממוצעים מאכזבים של 4.7 נקודות, 4.1 ריבאונדים ו-1.2 אסיסטים למשחק, שהיו הנמוכים בקריירה שלו.

   

  בשל חוזהו הכבד ביחס ליכולת שהציג בעונה החולפת, פילדס הופך למטרה העיקרית של הנהלת טורונטו להעברה לקבוצה אחרת. יוג'רי, שכבר הצליח להעביר את ברניאני והחוזה הגדול שלו לניקס, יצטרך למצוא קבוצה שתסכים לקלוט את פילדס, שאומנם לא מציג נתונים סטיסטיים מרשימים, אך הוא נחשב לשחקן הגנה יעיל וכן אדם בעל אישיות נוחה, עובדה שמסייעת לכימיה הקבוצתית, מרכיב חשוב בכל מועדון. יתכן ועל מנת להפוך את העסקה ליותר אטרקטיבית, יוג'ירי ינסה לצרף לפילדס את השוטינג גארד הוותיק, קווינטין ריצ'רדסון, שהגיע מהניקס בטרייד ששלח לשם את ברניאני. בניגוד לנובאק ששמח להגיע לטורונטו, ריצ'רדסון, כמו גם הסנטר מרקוס קמבי, הודיעו כי הם לא מעוניינים לשחק בטרונטו, כך שיוג'ירי ינסה לקבל איזושהי תמורה עבור ריצ'רדסון ולא לשחרר אותו ולשלם לו פיצויים עבור התרת החוזה בו מחזיק השחקן, אשר אמור להרוויח העונה 1.4 מיליון דולר, 1.448 מיליון דולר בעונת 2015 ו-1.499 מיליון דולר בעונת 2016.

   

   

  חישובים פיננסיים

  הסנטר הוותיק, מרקוס קמבי, הודיע מעל כל במה אפשרית ברגע שנודע לו שהוא הועבר בטרייד לפני כחודש מהניקס לטורונטו כי הוא לא מעוניין לחזור ולשחק בקבוצה שבחרה אותו במקום השני בדראפט 1996, אלא מעוניין לשחק בקבוצה אשר מתמודדת על תואר האליפות. לאחר שבהנהלת ראפטורס לא הצליחו לבצע תמורת קמבי עסקת טרייד אשר תביא להם שחקן אחר, הם הגיעו עם קמבי להסכם על התרת חוזהו תמורת פיצוי.

  חתם ביוסטון לאחר ששוחרר. קמבי
  חתם ביוסטון לאחר ששוחרר. קמבי

   

  קמבי החזיק בחוזה שהבטיח לו שכר של 3.384 מיליון דולר בעונה הקרובה ו-4.177 בעונה הבאה. על פי ההסדר שטורונטו הגיעה עימו, קמבי, ששוחרר מהקבוצה, יקבל עונה 2.8 מיליון דולר ובעונה הבאה 0.646 מיליון דולר. בעקבות ההסדר, טורונטו אומנם תשלם לשחקן 3.446 מיליון למרות שהוא לא ילבש את מדיה, אך אם מסתכלים על חצי הכוס המלאה, הקבוצה חסכה בזכות המהלך 4.115 מיליון דולר. לאחר ששוחרר מהראפטורס חתם קמבי ביוסטון רוקטס לעונה אחת תמורת 1.4 מיליון דולר, כך שלפחות העונה קמבי ירוויח אפילו יותר ממה שאמור היה בטרם שחרורו מטורונטו, ותהיה לו אפשרות אמיתית לזכות בתואר האליפות בטרם הוא יחליט להודיע על פרישה.

   

  מלבד קמבי, הסמול פורוורד לינאס קלייזה, שאמור היה להרוויח העונה 4.6 מיליון דולר, שוחרר אף הוא מהקבוצה בהליך שנקרא "אמנסטי" וחזר לשחק באירופה. משמעות הליך האמנסטי היא שהשחקן אומנם יקבל את השכר שמגיע לו, אך הקבוצה לא תידרש לשלם קנס להנהלת הליגה על כך שהיא חורגת מעל לתקרת השכר בליגה שתעמוד בעונה הקרובה על 71.748 מיליון דולר. על פי הנהלים, על כל חריגה מעבר לסכום הזה, קבוצה אמורה לשלם קנס להנהלת הליגה ביחס לגובה החריגה (כלומר, על חריגה של כל דולר ישולם קנס באותו הסכום).

   

  כרגע שכר השחקנים של טורונטו עומד על 67.282 מיליון דולר כך שיש להנהלה כ-4.5 מיליון דולר אותם הם יכולים להשקיע בטרם יאלצו לשלם על כך קנס. קלייזה, שחתם בקיץ 2010 על חוזה לארבע שנים בטורונטו, הציג ממוצעים של 9.8 נקודות ו-4.0 ריבאונדים למשחק ב-108 משחקים בהם שותף בשלוש העונות שלו בקבוצה. לאחר שחרורו מטורונטו חתם קלייזה לשנתיים בקבוצת פנרבחצה/אולקר הטורקית תמורת 1.6 מיליון דולר לעונה.

   

  ויקיפדיה
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים