שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בגיל 6 למד איתי לראשונה להגיד "אמא"

  כשהיה בן שנה לקה איתי שקד מחדרה בסרטן קשה בראשו, סבל מקשיים התפתחותיים ומעולם לא למד לדבר. בימים האחרונים, אחרי שש שנות שתיקה, הצליח להוציא מפיו מילה אחת - "אמא" - שמבטאת את כל מה שרצה לומר, מתעד "ידיעות אחרונות"

  כמה שמחה והתרגשות יכולה מילה אחת לעורר בקרב משפחה שבמשך שש שנים מלווה בנאמנות ובאהבה אין קץ ילד קטן, שנאבק בגבורה במחלת הסרטן.

   

  הגורל התאכזר לאיתי שקד מחדרה. בגיל 11 חודשים לקה בסרטן קשה בראשו מסוג אופטי גליומה וסבל מגידול בקוטר של כמה סנטימטרים. הגידול פגע במוחו והפריע מאוד להתפתחותו עד כדי כך שלא הצליח לדבר. מאז שחלה עבר הילד אינספור טיפולים, כאשר משפחתו האוהבת מלווה אותו לכל אורך הדרך הקשה. בימים אלה הוא נמצא בגן ילדים עם חולים נוספים. הם יעלו בקרוב לכיתה ‭,'א‬ אבל הוא, בגלל מצבו הקשה, יישאר בגן.

   

  אבל לצד הצער הזה מצאה משפחתו נחמה גדולה. לפני כמה ימים, לראשונה מאז שנולד, הוציא איתי מפיו לראשונה מילה. והמילה הזו אמרה הכל: "אמא‭."‬ בימים שלאחר מכן הצליח לומר עוד כמה מילים נוספות.

   

   

  עוד חדשות בריאות:

   

  אמו הנרגשת ציפי מספרת‭":‬יש אמהות שהיום רוכשות ציוד לילדים לקראת העלייה המרגשת לכיתה ‭,'א‬ ואני מתרגשת כי בני בימים אלה החל לומר את המילים הראשונות שלו, ממש כמו תינוק. הוא אמר לפני כמה ימים את המילה 'אמא' – וזה בהחלט גורר איתו התרגשות גדולה‭."‬

   

  נוסף על הקושי בדיבור סובל איתי מעיוורון בעין ימין. עמותת "עזר מציון" מסייעת למשפחה, ואיתי משתתף בפעילויות מוזיקליות במרכז אורנית השייך לה. העמותה גם מסייעת בחונכות לאחותו הגדולה ובאספקת ארוחות חמות למשפחה, מכיוון שבגלל מחלתו של איתי נדרשת אמו להקדיש את כל זמנה לטיפול בו ואינה יכולה לעבוד. להורים יש חוץ מאיתי ארבעה ילדים נוספים.

   

  "איתי לא יכול ללכת למסגרת חינוכית רגילה, ואני נלחמת להשאירו מדי שנה בגן שבו הוא מתחנך ומקווה למצוא לו בעתיד מסגרת מתאימה‭,"‬ מספרת האם ציפי. "המאבק שלו לחיות קשה מאוד, לצד הטיפולים הרבים שהוא עובר. פתאום הוא התחיל לדבר, וזה מבחינתנו הישג גדול‭."‬

   

  ד"ר ברכה זיסר, מנהלת מרכז אורנית של עמותת "עזר מציון‭:"‬ "צוות אורנית מלווה את איתי ומשפחתו כבר שנים רבות כדי לתמוך ככל האפשר בהתמודדות עם המחלה. אנו שמחים לראות את איתי נהנה מהפעילויות המוזיקליות והאחרות במרכז. בימים אלו, רגע לפני תחילת הימים הנוראים, אנו פותחים בקמפיין תרומות כדי להמשיך ולפעול כדי להפוך עולמות לאיתי, למשפחתו ולמשפחות רבות נוספות‭." ‬
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: זהר שחר
  "המאבק שלו לחיות קשה מאוד". איתי שקד ואמו
  צילום: זהר שחר
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים